Hajimemashite! Margotka desu:)

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Hajimemashite! Margotka desu:)

Postautor: Margotka » 18 sie 2008

Helloo:))
Mam na imię Gosia i dopiero dziś (wczoraj?) zarejestrowałam się na tym wspaniałym forum, chociaż czytam już od paru miesięcy. Mam 18 lat; w tym roku czeka mnie matura :shock: będę więc musiała poradzić sobie jakoś z moim uzależnieniem od dram. Na razie nie mam pomysłu jak, a kolejka dram do obejrzenia jest długa do nieba :D
U mnie zaczęło się to wszystko nietypowo. Po prostu, ni z tego ni z owego wymyśliłam sobie ze 2 lata temu że chcę nauczyć się japońskiego. Zaznaczam, że wcześniej nie widziałam żadnego anime, dramy, filmu made in Japan, mangi, po prostu nic. Zaczęłam się więc uczyć, ale byłam jeszcze młoda i nie miałam dużego samozaparcia do samodzielnej nauki, więc zostawiłam to. Zainteresowanie jednak pozostało i wciągnęłam się w np anime (obejrzałam kilka) i filmy i w ogóle w azjatycki świat. W zeszłe wakacje postanowiłam na serio zacząć naukę japońskiego i od września 2007 do czerwca przerobiłam kurs korespondencyjny, tak więc mam już malutkie pojęcie o tym pięknym języku 8) Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować naukę na studiach, jeśli dostanę się tam gdzie chcę:)
A przygoda z dramami zaczęła się zimą 2008, czyli całkiem niedawno. Sama nie wiem jak to się stało, ale po prostu wcięło mnie kiedy zobaczyłam w telewizji "Full House" (chociaż teraz wiem, że to nie jest najlepszy serial jaki istnieje) i od tego czasu obejrzałam ponad 30 dram. Zaczęłam od koreańskich, ale z czasem na stałe przerzuciłam się na japońskie. Drugą dramą którą obejrzałam był "Goong" i do teraz jest w ścisłej czołówce :) Moimi ulubionymi są także "Kimi wa petto", "Strawberry on the shortcake", "1 litr of tears". To chyba takie najbardziej ulubione. Wprost u-wiel-biam Kubozuka Yosuke. Wcześniej na topie był MatsuJun, ale jego pozycja została zachwiana przez obejrzenie przeze mnie SOS 8) Żałuję, że w niczym już nie gra :cry:
Jeżeli ktoś doczytał do tego momentu to gratuluję :D

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 sie 2008

Hej, witam serdecznie ^_^/
Goong, Kimi wa petto i SOS: no gratuluję świetnego gustu ^o^

P.S. To gdzie się chcesz dostać na studia? Japonistyka? ^^
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Akurat myślę o etnolingwistyce, a nie japonistyce, ale wszystko może się jeszcze zmienić. Ogólnie wiele rzeczy mnie interesuje, więc mogłabym nawet iść na filologię nowogrecką :D Ale najbardziej byłabym zadowolona z etno lub japonistyki lub koreanistyki (co do tego ostatniego to wiem, że nie trzeba wiele żeby się dostać co mnie podtrzymuje na duchu)

PS. to znaczy że też je lubisz? ^^
Goong to raczej powszechna historia, ale z "Kimi wa petto" a tym bardziej "SOS" jest już inaczej. To ostatnie więcej osób nie lubi niż lubi, z tego co się zorientowałam.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 18 sie 2008

etnolingwistyce, lol - nie potrafię tego wymówić, nie mówiąc już o tym, że nie mam kompletnie pojęci co to do jasnej ciasnej jest.
Szkoda, że po japonistyce nic nie ma, kompletnie nic i dobrze zrobiłem, że tego nie studiowałem. Języka można nauczyć się samemu.
Z drugiej strony... jest już prawie czwarta, więc spadam.
Witaj wśród swoich, Margotko ;)
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Re: Hajimemashite! Margotka desu:)

Postautor: aurora » 18 sie 2008

Margotka pisze:Sama nie wiem jak to się stało, ale po prostu wcięło mnie kiedy zobaczyłam w telewizji "Full House" (chociaż teraz wiem, że to nie jest najlepszy serial jaki istnieje) i od tego czasu obejrzałam ponad 30 dram.

hehe.. ja tez nie wiedzialam, co mnie trafilo ;) :D

Witam serdecznie :D
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

etnolingwistyce, lol - nie potrafię tego wymówić, nie mówiąc już o tym, że nie mam kompletnie pojęci co to do jasnej ciasnej jest.

etnolingwistyka polega mniej więcej na tym, że uczysz się angielskiego lub niemieckiego na b.wysokim poziomie wyjściowym, a do tego masz język "etno" czyli niestandardowy, np chiński, suahili, japoński, khmerski, ahmarski, hindi itp. :wink:
bardzo fajna sprawa moim zdaniem. i jeśli się zdzierży to można nawet próbować ciągnąć kilka języków etno (najczęściej "kilka" oznacza dwa :D )
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 18 sie 2008

Witam serdecznie :)
Mówisz, ze na koreanistykę najłatwiej - np. w Poznaniu niekoniecznie. W tym roku łatwiej było dostać się na etno niż na koreanistykę, bo z etno dużo osób rezygnuje i tak naprawdę próg spada do 60 paru punktów :) Życzę powodzenia w nauce i dostania się na jeden z wybranych kierunków.
I tradycyjnie miłego bytowania na forum :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

W tym roku łatwiej było dostać się na etno niż na koreanistykę, bo z etno dużo osób rezygnuje i tak naprawdę próg spada do 60 paru punktów Smile

No mam nadzieję, że tak jest, bo to zwiększa moje szanse 8) Uważam, że nauka języków to moje powołanie. Kocham wszystkie jakich się kiedykolwiek uczyłam i chciałabym kontynuować wszystkie oprócz niemieckiego :wink: , nie cierpię go. Nawet francuski uwielbiam chociaż jestem w stanie stwierdzić, że jest niesamowicie trudny :) Tak po zastanowieniu stwierdziłam, że mogłabym iść na fil. wiet-taj, tylko że słyszałam opinię, że poziom nauczania tych języków na UAM nie jest zbyt wysoki. Tak ogólnie to mam bardzo szeroki zakres wyboru (może nie jest szeroki pod tym względem, że nastawiam się wyłącznie na języki, ale za to wybór języków, które mnie interesują jest duży)
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 18 sie 2008

Niemiecki nie jest zły - w końcu go studiuję :D
Co do wiet-taja to w tym roku było pewne dostanie się tam, bo zgłosiło się na niego mniej osób niż przyjmowali - chyba 13/20 (także nawet progu nie było i drugi nabór jest). O poziomie nauczanie nic nie wiem, ale stawiam, ze jak wszędzie - możesz trafić na dobrych albo na złych wykładowców (zawsze możesz się spytać wiet-tajom na forum IJ UAMu).
Ja z językami mam tak samo - choć kiedyś tak nie było :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 sie 2008

Więc z dram, które bym poleciła:
z tego, co myślę, że przypadnie Ci do gustu: majo no jouken (romans nauczycielki i ucznia, kyaaa, wprawdzie drama po dobrym początku wyraźnie słabnie w ostatnich epkach, ale i tak must see imho)

z abosolutnych hitów: Nobuta o produce , (o przyjaźni licealistów; możliwe, że już widziałaś)
ze smutnych Sekai no chuushin de, ai o sakebu (o milości licealistów- ona jest umierąca - białaczka)

z nowych: karei naru ichizoku

z klasyki: Toshishita no otoko (dość stara to drama, o romansie z młodszym facetem, ładnie pokazuje tło kulturowe, japonka codzienność i mentalność, lubię ją tez za ten aspekt "poznawczy")

z obyczajowych: 14sai no haha (14latka zachodzi w ciążę; koncówka niestety słabsza niż poczatek)

z komediowych (których na ogół nie lubię): Hotaru no hikari o himonoonnach- bo jestem jedną z nich ^.~
także Yama onna Kabe onna daje rade, jak na komedię.

z najezonych młodymi ciachami: Stand up (czterech 17letnich prawiczków pragnie czym predzej to zrobić, YamaP, Hiroki Narimiya, Oguri Shun

jeśli lubisz Kamenashiego i Akanishiego:
Anego (młody salaryman, Akanishi, zakochuje się w starszej kolezance z pracy)
tatta no hitotsu koi (taka prosta, ale mająca swój urok, historia miłosna, biedny chłopak, Kamenashi, i dziewczyna z dobrego {bogatego} domu)

Z KOREAŃSKICH: jest jeden absolutny zwycięzca w mym dramowym rankingu: Goong.

(oczywiście w razie potrzeby moge polecić i kilka koreańskich tytułów ^_^v)

Miłego oglądania życzę^^

P.S Opisy wszytkich tych dramek sa na forum^^v
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 19 sie 2008

Z poleconych przez ciebie widziałam tylko Nobutę i Stand up!, z czego ta pierwsza jest jedną z moich ulubionych, natomiast druga mi się prawie wcale nie podobała (prawie, bo było jednak na czym oko zawiesić :D ), no i oczywiście Goong, w pierwszej piątce :)

Tak więc mam w sumie jeszcze dużo do oglądania, a najbardziej z wymienionych pociąga mnie "14sai no haha". Więc jeśli będę coś oglądała to chyba zacznę od tego. Poza tym chyba ta pierwsza czyli "Majo no jouken". Rzeczywiście, takie tematy mi odpowiadają :wink: Coś ze mną i prawdopodobnie z tobą jest nie tak :D :D
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 19 sie 2008

Margotka pisze:etnolingwistyka polega mniej więcej na tym, że uczysz się angielskiego lub niemieckiego na b.wysokim poziomie wyjściowym, a do tego masz język "etno" czyli niestandardowy, np chiński, suahili, japoński, khmerski, ahmarski, hindi itp. :wink:

o bosh, chyba sie zaslinie :D

swoja droga - jaki to jest ten wysoki poziom wyjsciowy? C1, C2? Chodzi o EL na UW? (nie wiem, czy gdzies jeszcze jest?)

Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 19 sie 2008

swoja droga - jaki to jest ten wysoki poziom wyjsciowy? C1, C2? Chodzi o EL na UW?

Mam wrażenie że jednak C1, ale pewności nie mam. Słyszałam tylko, że ludzie przychodzą ze zdanym CAE na A a okazuje się, że mało co tam umieją w rzeczywistości. I że bardzo dużo ludzi nie zdaje właśnie angielskiego, jeśli już w ogóle z czegoś.
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 19 sie 2008

Cześć :) Wybacz, że dopiero teraz się witam z tobą :) Już teraz życzę powodzenia na maturze! Sama przechodziłam przez to kilka miesięcy temu :P I teraz cieszę się, że jestem już po :D Chociaż jak teraz o tym pomyślę bardziej stresowałam się odbieraniem wyników z matury, niż samą maturą xD

Goonga też uwielbiam :D Zresztą mało jest osób, które go nie widziały (niestety moje 2 przyjaciółki się do niech wliczają _^_'') :P Z Koreańskich mogłabym ci polecić: 9end 2 Outs, Bad Couple, Coffe Prince (kolejna świetna rola Eun Hye!), Oh Dal Ja's Spring (i słodki Lee Min Ki *__*)... poza tym dobrym wyborem jest "14sai no haha"... naprawdę fajna jest :) poza tym może Nodame Cantabile? :)
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 19 sie 2008

Margotka pisze: Słyszałam tylko, że ludzie przychodzą ze zdanym CAE na A a okazuje się, że mało co tam umieją w rzeczywistości. I że bardzo dużo ludzi nie zdaje właśnie angielskiego, jeśli już w ogóle z czegoś.
jesli rzeczywiscie "malo co umieja" to brzmi tak troche C1/2 niz C1 :) To fajnie...

Wróć do „Kilka słów o sobie”