Annyong Haseyo!

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Annyong Haseyo!

Post autor: JaneGreen » 26 sie 2008

Witam wszystkich :)

Właśnie odkryłam to forum :P
Zacznę oficjalnie: Nazywam się Ania i jestem z Poznania.
Uwielbiam kino azjatyckie, a w szczególności koreańskie przypadło mi do gustu.
Dramek za dużo nie widziałam, ale za to filmów już o wiele więcej.

Wielbię i chwalę Song Seung-heona, Kim Rae-wona i Jeong Woo-seonga :P Ale oprócz tego mam jeszcze mnóstwo mniejszych ekranowych miłostek :D

Uwielbiam koreańską muzykę (szkoda tylko, że rock nie ma u nich takiego wzięcia), z namiętnością słucham Big Bang (<3), Lee Hyori, Se7ena i Seo Taiji. Oprócz tego Jrock, czyli min. Hyde, L'arc~En~Ciel, Mizrock, Yui, The Gazette i wszystko, co mi się spodoba ^-^.

Pozdrowienia dla całego forum :D

Awatar użytkownika
Runa
Oglądam regularnie xD

Post autor: Runa » 26 sie 2008

Siemka my też cię witamy ;) mam nadzieje że będziesz się z nami świetnie bawić ;P
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 27 sie 2008

Witam serdecznie :D
Kolejna osóbka z Poznania... na prawdę sporo was tam jest xP
Ja również najbardziej lubię koreańskie produkcje (choć ostatnio tak na prawdę miałam fazę na oglądanie tajwanskich dram xP)
(szkoda tylko, że rock nie ma u nich takiego wzięcia)
To prawda... prócz TRAX'ów to nie wiem czy jakiś inny rockowy band znam O.o

No nic, pozostaje mi życzyć miłej zabawy :DDD
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: JaneGreen » 27 sie 2008

Dzięki wielkie :)
A z koreańskich rockowych to na pewno The Trax zasługują na uwagę, Seo Taiji, Crying Nut, The Buzz, No Brain i jeszcze kilka by się uzbierało jakby się poszukało dobrze :P
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 27 sie 2008

Witam, witam. Jak teraz patrzę to i ja powinnam była się przedstawic na początku. Wychodzi, że zachowałam się niegrzecznie. Wtargnęłam tak po prostu...;< Wszystkich forumowiczów za to przepraszam. Może pięknego dnia i ja wstawię swoje CV ;)

Od siebie polecam : Lunatic, Sunstroke, Belle oczywiście, Missing Lucille, Kim Sarang (Ne TA Kim Sarang tylko facet ;)), Emoticon, Motion Dive, Cloud Cuckoo Land, Rots, Uper <-trochę TRAX przypominają,ale równie świetni, The Nuts z Ji Hyun Woo <3, Izi <3, Buzz, Moon He Joon <3, My aunt mary, Rocket Diary i oczywiście Nell który jest bardziej alternatywny, ale nie mogę przestac ich słuchac ;]

No, wydaje mi się, że teraz jest w czym wybierac ;] Wprawdzie ja w niektórych albumach znajduje znajome brzmienia starych dobrych kawałków z UK , ale to nic. Nie jest tak całkowicie źle.

Mnie np bardziej by interesowało dotarcie do muzyki rockowej tak z lat 90 tych i wcześniej. Zastanawiam się jak to wszystko funkcjonowało. Macie może dojście?

Z wynajdowaniem Koreańkich czy Japońskich grup rockowych nie jest problem. Gorzej wydaje się z tajwańskimi/chińskimi, zna ktoś jakieś?
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: JaneGreen » 27 sie 2008

To ja się powtórzę ale jeżeli chodzi o lata 90 to Seo Taiji :D W latach 90 w Korei był prawie tak słynny jak Michael Jackson xD Niestety dobre czasy minęły, ale Seo wciąż ma wiernych zwolenników :)
Na poczatku lat 90 śpiewał z grupą Boys pod nazwą.... Seo Taiji & Boys. Wydali 3, czy 4 płyty. Jest to taki popik.
Kiedy grupa się rozpadła Seo wydał 3 solowe płyty. Pierwsze 2 - moim zdaniem mistrzowskie! To taki nu-metal, natomiast 3 to już prawie, że punk z naleciałościami metalowymi.
Polecam Seo - ja nie mogę przestać słuchać jego pierwszych 2 płyt.
Kilka vidów:
(fajne włosy tu miał :D)

A o Tajwańskich, czy Chińskich w życiu nie słyszałam. Najlepiej czasami w google wpisać po prostu "chinese/taiwanese rock", czy nawet na YT, wtedy też czasami znajduje się niezłe kawałki.

O, proszę rock z Tajwanu - :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 27 sie 2008

Seo Taiji oczywiście , że znam ^^ Rewelacyjny , fajnie że wraca. Koreańczycy faktycznie przyjmują to jako powrót bohatera:) Nie mam w tej chwili Arirangu na satelicie, ale zapowiadały się jakieś wywiady z nim...

Wiem, wiem że jest taka korporacja jak google, ale pomyślałam, że ktoś może jednak coś polecic, zanim zacznę przez grube sito przerzedzac internet .
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 28 sie 2008

Witam serdecznie Poznaniankę :)
Widzę, że rozmowa się rozkręca :) Skorzystam z koreańskich rockowych zespołów, bo ja słyszałałm tylko kilka - jakos tego typu trudno znaleźć(albo źle szukam -_-). Ja jeszcze polecam Transfixion i Schizo.
ODPOWIEDZ