Cześć!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Cześć!

Postautor: Ferris » 18 lis 2008

Witam wszystkich :)
Strasznie nie lubię się przedstawiac i od kilku minut zastanawiam się nad tym co napisac. Chyba mam trudności z wyrażaniem siebie :P
Jestem Ferr. Po kilku latach pobytu w kraju wikingów, właśnie wróciłam do Polski. Pochodzę z Pomorza, z niewielkiego miasta, mało interesującego, naprawdę.
Wszystko zaczęło się przez przypadek. Nikt z moich znajomych tak naprawdę nie oglądał żadnych dram itd - raczej anime. I to anime chodziło za mną latami, a ja się nie mogłam do tego przekonac. Wolałam strzelac z łuku, albo wymachiwac mieczem, jednak to bardziej wiązało się z czasami średniowiecza i kulturami słowiańskimi, później celtyckimi.
W tym roku, po tym jak złamałam rękę i zakończyła się moja kariera łucznika, odkryłam świat zupełnie inny, nie wiem czy ciekawszy, ale napewno już w tej chwili bliski mojemu sercu.
Nadszedł ten dzień, kiedy zakochałam się w anime, potem w języku, muzyce, a teraz w dramach - wszystko przez przypadek :)
Za długoby o tym pisać.
W każdym bądź razie pierwszym co widziałam było '1 litre of tears'. Spodobało mi się i chciałam więcej. Tak naprawdę jestem w tym dziale nowicjuszem i wiele nie obejrzałam, zbyt wiele nie wiem. Widziałam zaledwie cztery filmy i dziewięć jdram, a oglądam od trzech tygodni :)
Wystarczy tyle? Nie bardzo wiem co jeszcze napisac :)

Mam nadzieję, że będzie miło na tym forum.
Pozdrawiam wszystkich,
Ferr

Ps. Dzięki za zaproszenie E. :)

Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Noemi » 18 lis 2008

Super, że na Forum ciągle przybywają nowe osoby :-)

Bardzo się cieszę, że się zarejestrowałaś i życzę miłej zabawy. ^^,
[url=http://pl.youtube.com/watch?v=DWE02yDxSjw&feature=related]ehh :-)[/url]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 lis 2008

Witam serdecznie :D
Historia może trochę smutna ze względu na tą rękę ale jak to mówią - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (o czym się przekonałam nie raz ani nie dwa na własnej skórze ;) ).
Dość często zaczyna się od anime. U mnie było tak samo. I też moi znajomi jak już, to tylko anime. Ja się wyłamałam i to też zupełnie przypadkowo xP
Polecam dramy z różnych zakątków azji. Ja osobiście najbardziej lubię Koreańskie ale tymi z TW czy Jap. też nie pogardzę (a nawet ostatnio jedną tajską śledzę... xP). Może Ci podejdą jakieś, może nie, ale zawsze warto spróbować :D

Pozdrawiam, i życzę miłej zabawy ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 lis 2008

hej^^ Witam na pokładzie!
(ależ jestem z siebie dumna, że zwerbowałam następnego członka naszej "sekty" :D)
To teraz napisz nam wrazenia z dramek, które już widziałaś ^_^
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Wrażenia?
A to za mało jak Ci krzyczę 'aaaaaaaa', 'oooooooooooooooch', 'słoooodki' itd?
Oki, dostałam obsesji na ich punkcie i jest mi z tym dobrze :)

A dlaczego. Bo te seriale czy filmy mają zupełnie inną naturę niż to co do tej chwili widziałam. I teraz żałuję, że nie dałam się namówic narzeczonemu na oglądanie - po pewnym czasie w ogóle przestał mnie zapraszac na seanse :P
To co mnie tak urzekło, to to, że są jakieś takie bardziej prawdziwe. Jeśli jest komedia, to jest komedia i można płakac ze śmiechu, pokochałam ich poczucie humoru. Jeśli jest romans, to jest romans, z wszystkimi dodatkami, czasami jest śmiesznie, czasami smutno, ale można w daną sytuację uwierzyc. Jeśli jest o przyjaźni, to o przyjaźni, takiej prawdziwej, aż się w środku człowiek cieszy :) Nie pokazują takiej fałszywej, gdzie jeden dla drugiego zrobi wszystko i nigdy się nie pokłócą. Piękny obraz jest w Nobucie, Yuukim czy HYD. Jeśli jest dramat, to jest dramat, prawdziwy, bez zbędnego patosu, który mnie tak irytuje. Przyznam się wam do czegoś - w życiu płakałam na dwóch filmach: Braveheart i Bruckeback Mountain. Aż do teraz nie zdarzyło mi się beczec więcej niż to, aż do tej chwili kiedy się wzruszyłam na Yuukim, 1 litre of tears i Nobuta wo produce.

Tak więc, moje wrażenia są pozytywne i wiem na przyszłośc, że powinnam słuchac narzeczonego, bo on ma zawsze racje :P

Elizo, ja też się cieszę :) I jeszcze pewnie Cię wykorzystam :P

Devi, strzelac już nie będę, ale zawsze pozostaje mi walka mieczem :> Zawsze lubiłam to robic i może znajdę kogoś kto mi pokaże jak się działa kataną :)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 18 lis 2008

Witaj witaj :)
Zawsze miło powitac kogoś nowego :)

Zgadzam się z tym co napisałaś ze dramy wywołują cała gamę róznych emocji:) Ja też pociągałam nosem na Nobucie, zresztą Nobuta zajmuje u mnie w sercu specjalne miejsce bo wywoływała tyle emocji na raz, że nie mogłam nic poradzić - tylko sie zakochać...

Pozostaje mi zyczyć ci dobrej zabawy na forum i dalszego odkrywania kultury azjatyckiej i nowych świetnych dramek i filmów :D (których ci u nich dostatek :P:P :thumb: )
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 lis 2008

Devi, strzelac już nie będę, ale zawsze pozostaje mi walka mieczem :> Zawsze lubiłam to robic i może znajdę kogoś kto mi pokaże jak się działa kataną Smile

Ja widziłam u siebie na uczelni plakat akademii broni... i tak się zastanawiałam nawet czy nie fajnie by było się nauczyć walczyć mieczem... zawsze chciałąm spróbować xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
margol87
Co to jest dorama? o_O

Postautor: margol87 » 18 lis 2008

witam, witam, też jeszcze jako nowy członek :)
strasznie łanie ujęłaś to, co tak naprawdę znaczy drama :D wiesz, wydaje mi się, że one są takie fajne przede wszystkim dlatego, że inne; w końcu przez całe życie bylismy karmieni masskulturą amerykańską :) pewnie jakiś chińczyk zobaczył jakiś polski film, to też by stwierdził, że kino polskie jest super XD
u mnie też zaczęła się od anime :D heh, a długo uczyłaś się machać tym mieczem? :>
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Ferris pisze:A to za mało jak Ci krzyczę 'aaaaaaaa', 'oooooooooooooooch', 'słoooodki' itd?

No tak, ale co innego ogólnie na gg, a co innego we własciwym przeznaczonym danej dramie topiku ^_^/

Ferris pisze:A dlaczego. Bo te seriale czy filmy mają zupełnie inną naturę niż to co do tej chwili widziałam. I teraz żałuję, że nie dałam się namówic narzeczonemu na oglądanie - po pewnym czasie w ogóle przestał mnie zapraszac na seanse :P
To co mnie tak urzekło, to to, że są jakieś takie bardziej prawdziwe. Jeśli jest komedia, to jest komedia i można płakac ze śmiechu, pokochałam ich poczucie humoru. Jeśli jest romans, to jest romans, z wszystkimi dodatkami, czasami jest śmiesznie, czasami smutno, ale można w daną sytuację uwierzyc. Jeśli jest o przyjaźni, to o przyjaźni, takiej prawdziwej, aż się w środku człowiek cieszy :) Nie pokazują takiej fałszywej, gdzie jeden dla drugiego zrobi wszystko i nigdy się nie pokłócą. Piękny obraz jest w Nobucie, Yuukim czy HYD. Jeśli jest dramat, to jest dramat, prawdziwy, bez zbędnego patosu, który mnie tak irytuje. Przyznam się wam do czegoś - w życiu płakałam na dwóch filmach: Braveheart i Bruckeback Mountain. Aż do teraz nie zdarzyło mi się beczec więcej niż to, aż do tej chwili kiedy się wzruszyłam na Yuukim, 1 litre of tears i Nobuta wo produce.
margol87 pisze:witam, witam, też jeszcze jako nowy członek :)
strasznie łanie ujęłaś to, co tak naprawdę znaczy drama :D wiesz, wydaje mi się, że one są takie fajne przede wszystkim dlatego, że inne; w końcu przez całe życie bylismy karmieni masskulturą amerykańską :) pewnie jakiś chińczyk zobaczył jakiś polski film, to też by stwierdził, że kino polskie jest super XD
u mnie też zaczęła się od anime :D heh, a długo uczyłaś się machać tym mieczem? :>

Mimo całej mej miłości do dram, to muszę powiedzieć, że zupełnie się nie zgadzam z tym, co napisałaś: nie są prawdziwe, są miejscami wręcz sztuczne, przerysowane, z fabułą mniej realistyczna niż produkcje USA i mi ciężko w nią uwierzyć (nie mówię o tych oczywiście-z-założenia-nierzeczywistych jak HYD, Hanazakari czy Goong, ale takim code blue, 14 sai no haha, czy majou no jouken, joutei). Smutne/ wzruszające momenty są pełne patosu i teatralnego dramatyzmu, i jeszcze "umoralniających" kwestii. oczywiście od wszystkiego zdarzają się wyjątki^^
Za to z czym się zgodzę: sa zupełnie inne, wzruszające, zabawne. I tak, jak ma być romans, to jest prawdziwy romans, a jak tragedia, to prawdziwa tragedia.
A poza tym to dramy są wspaniałe!!! :D
choć jak dramy kocham, to od 5 miesięcy bardzo intensywnie zdradzam je z serialami amerykańskimi, które oglądałam zawsze, regularnie, ale w niezbyt wielkich ilościach, a od czerwca zdążyłam zobaczyć całe: Sex and he city, that's 70's show, Dexter (i teraz oglądam na bieżąco), 4 sezon weeds, wczoraj skończyłm Rodzinę Soprano, jestem w drugim sezonie Six Feet Under... i pewnie coś i tak pminełam. oczywiscie dram nie zaniedbuję, jednak musiałam je goraniczyc jak sie zaczął rok akademicki-_-;
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Jak możesz! Niewierna Ty!

Wiesz, ja na razie zbyt wiele nie widziałam, a to co oglądałam, było dobre i nie nafaszertowane tymi wszystkimi brzydotami. Jasne, że pewne rzeczy są przerysowane, ale w zależności od tego jak użyjesz karykatury tak ona będzie wyglądac. To nie jest tak, że ja tego nie widzę i rozpływam się nad genialnością tych seriali. Sama nie wiem jak to dokładnie wyjaśnic. Huh są rzeczy, które owszem mi się nie podobają. Tak jak np w HYD filmie, do którego jakoś się nie mogę przekonac (Ale ciiii bo chyba nie wszyscy widzieli :)) jak i w drugiej serii, która też mi się średnio podobała, z resztą mówiłam Ci. Za dużo kombinowania szkodzi :)

Jedyny łamerykański serial jaki lubię to 'Criminal minds' :)

Margol, nie aż tak długo :) Ale od wielu lat krzątałam się w jakiś bractwach :) i jak wspominałam, byłam bardziej łucznikiem :)
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 18 lis 2008

Witam na forum

Gratuluje takiego narzeczonego :) , a kataną podono latwiej sie zaciac :P , ale zycze powodzenia.

Eliza pisze:[Dexter (i teraz oglądam na bieżąco)

Tu mi zaimponowalas i polecam Californication :twisted:
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

wersalus pisze:
Eliza pisze:[Dexter (i teraz oglądam na bieżąco)
Tu mi zaimponowalas i polecam Californication :twisted:

Zaimponowałam?
Ale dexterek jest dooobry. Niektórzy twierdza, że osłabł w 3 ezonie, ale ja się z tym nie zgadzam, choć sama postać przyjaciela mi się niepodoba, dobry pomysł, ale osoba prokuratora-Kubanczyka nie budzi mojej sympatii ni zainteresowania^^;
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 18 lis 2008

Dexterek jest bardzo dobry, szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze go tu ktos oglada.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Ferris
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ferris » 19 lis 2008

wersalus pisze:Gratuluje takiego narzeczonego :) , a kataną podono latwiej sie zaciac :P , ale zycze powodzenia.

Dziękuję bardzo :)

Jak łatwiej się zaciąć? Przecież nie walczy się ostrymi mieczami. Zabawa zabawą, nie chodzi nam o to żeby się pozabijac, ne? :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 mar 2009

Wiem ze juz po długim czasie - ale co do walki ostrymi mieczami nie byłabym pewna tego zbytnio - jedyny śmiertelny przypadek podczas walk - a raczej inscenizacji kiedy to mieczem przejechał rycerz/woj (nie pamietam jakie to czasy były) po szyi -nazwijmy go- "pojmanego" - miał tylko podżynać gardło a aż poderżnał gardło - było to dosć dawno więc moze sie standardy zmieniły na turniejach etc ale z właśnych doscwiadczeń wiem ze waczy sie czesto ostrą bronią, ale raczej stępioną i jak juz to osoby które znaja sie i wiedza jak druga osoba walczy. Kataną - nie wyobrażam sobie walk - ostatnio przegladałam treningi kataną - wnatrznosci same się skręcają jak oglada sie co można tym zrobić,brrr...

Wróć do „Kilka słów o sobie”