Witajcie!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Witajcie!

Postautor: Piżmak » 04 lut 2009

Jakąś już chwilkę sobie piszę na tym forum,więc wypadałoby się przedstawić. Miło mi,mam na imię Iza,ale wszyscy i tak nie używają tego imienia i mówią do mnie Piżmak. Więc Piżmak mieszka w Tomaszowie Mazowieckim (taka malutka mieścina oddalona od Łodzi jakieś 56 kilometrów). Dramami azjatyckimi zainteresowałam się całkiem niedawno.W zasadzie oglądam od dawna,ale jakoś tak dla zabicia czasu bardziej niż dla hobby.
Przygoda z dramami zaczęła się od :Kimi wa petto(etap Matsumoto), następnie 1 litre of tears,Boku Dake no Madonna,concerto,Densha Otoko,gokusen 1,2,good luck,H2,Hana kimi,hana yori dango,Kurosagi,Liar game,long vacation,nodame cantabile,orange days,shinigami no ballad,Taiyou no Uta.
Natomiast z koreańskich oglądnęłam sobie (z tych co pamiętam) takowe:Bad Couple, bad love,Dal Ja's Spring,Delightful Girl Choon-Hyang( mój faworyt),goong,Hello My Teacher,If In Love Like Them,My girl(LDW),snow queen,spotlight,coffee prince,Time Between Dog and Wolf,Witch Yoo Hee.
To tyle z tego,co przyszło mi do głowy:)Natomiast moją gorącą pasją jest śledzenie anime i tutaj lista byłaby o wiele szersza,ale nie chcę zabierać więcej miejsca:) To tak tytułem wstępu.

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 lut 2009

Witaj^^
Widząc po ilości dram, które już obejrzałaś zielona w tej tematyce nie jesteś :D I bardzo dobrze! Jednak wiedz, że tego (dram) jest jeszcze całe caaałe zaplecze i mnóstwo godzin do zmarnowania^^

Mieszkasz w Tomaszowie Mazowieckiem? Mam plan w przyszłości przenieść się tam do Was i założyć księgarnię. Jak tam u Was z księgarniami? ;>
A którą anime najbardziej
lubisz? Ja oglądam od czasu do czasu, ale moja siostra to prawdziwa maniaczka. Np co tydzień wyczekuje na kolejny odcinek Bleacha. -,-

No to ten, komentuj i pisz, dziel sie info bo cała zabawa na tym polega ;]
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 05 lut 2009

Hej, hej :D To teraz mogę Cię przywitać oficjalnie :)
Twoja lista dram jest całkiem imponująca :D I że to wszytsko zapamiętałaś :D Ja zawsze pamiętam tylko kilka dram wstecz i te które bardzo mi sie podobały, a reszta ginie w niepamięci :) Ale zobaczyłam kilka tytułów do których jeszcze nie sięgnełam :) Za to nie widziałam u ciebie Nobuty ? Obejrzyj koniecznie - to moja ukochana jdorama, więc mam do niej sentyment ale duzo osób może potwierdzic jaka to wspaniała drama :D Heh, wycodzi na to że wszystkich nowoprzybyłych "stresuje" Nobutą :D:D:D

Z kolei anime oglądałam baaaardzo dawno temu - kiedy jeszcze ściągać można było tylko Mułkiem ^^ i sa to raczej stare pozycje :P Ale obejrzałabym sobie coś tylko troche odstrasza mnie ilość odcinków :) MOże mogłabyś mi coś polecić ? Tylko tak, do 26 odcinków max :D

A oprócz tego chciałabm zyczyć ci dobrej zabawy na forum :D i przezywania nowych dram razem z nami :]:]

Na koniec mam taką malutką prośbę: taka mała uwaga, ale gdybyś mogła trochę bardziej "porozbijać" swoje posty, a przynajmniej dodać więcej spacji. Bo, zwłaszcza na liscie, wszytsko za bardzo sie zlewa i ciężko sie czyta :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

I że to wszytsko zapamiętałaś Very Happy Ja zawsze pamiętam tylko kilka dram wstecz i te które bardzo mi sie podobały, a reszta ginie w niepamięci Smile Ale zobaczyłam kilka tytułów do których jeszcze nie sięgnełam

Właśnie mi się przypomniało jak pewnej nocy nie mogłam zasnąć i zaczęłam liczyć wszystkie obejrzane koreańskie filmy. Ponieważ doszłam do końca i nadal nie spałam, zaczęłam liczyć wszystkie obejrzane dramy. Zgadnijcie co? Zasnęłam :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Właśnie mi się przypomniało jak pewnej nocy nie mogłam zasnąć i zaczęłam liczyć wszystkie obejrzane koreańskie filmy. Ponieważ doszłam do końca i nadal nie spałam, zaczęłam liczyć wszystkie obejrzane dramy. Zgadnijcie co? Zasnęłam

LOL ;) Parsknęlam jak to przeczytałam :D Nowy sposób na zaśniecie, zamiast liczyc barany, od dzisiaj mozna liczyc dramy :D Nawet się rymuje xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 05 lut 2009

Czuje się dobita tą ilością dram (chyab swoje zlicze...). Mnie tu prawie nie ma, ale witam ^^
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 05 lut 2009

Dobrze, będę się starała pisać bardziej przejrzyście - macie to jak w banku. W sumie to nie zapamiętałabym wszystkich pozycji, które oglądałam, ale weszłam na stronkę "mysią" i leciałam wg alfabetycznego spisu dram. O filmach nie wspominałam, ponieważ byłoby tego drugie tyle. Mój ulubiony gatunek - komedia romantyczna ( w szczególności podobał mi się film "The best romance", nie wspominając o boskim LDW i jego uśmiechu niewinnego chłopca).
Jeśli chodzi o księgarnie to nawet nie doczekaliśmy się Empiku, chociaż były plany, by się u nas pojawił. Plany szczezły na niczym, jak większośc projektów tomaszowskich. Jeśli miałabym policzyć księgarnie, to naprawdę ich u nas malutko - ja osobiście odwiedzam trzy i tylko o nich wiem:0
Anime...chyba największa moja pasja życiowa. Mogę polecić moją ulubioną - Honey and clover bądź drugą, jaka ujrzała światło dzienne po niej "Nodame Cantabile". Obie są prześmieszne, poruszają problemy międzyludzkie, pierwsze miłości i pokazują jaką wartość ma przyjaźń.
Na dysku mam malutka kolekcję pozycji anime, które sobie pozostawiłam, by do nich wracać. Jak obejrzycie te dwie poprzednie i spodobają się wam - to wymienię kolejne tytuły. Jestem także maniaczką Bleacha,ale robię troszkę inaczej jak twoja siostra. Czekam aż uzbiera się dobra ilość odcinków( jakieś 20,30) i zasiadam wtedy do oglądania. Prawdziwa uczta:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Jeśli chodzi o księgarnie to nawet nie doczekaliśmy się Empiku, chociaż były plany, by się u nas pojawił. Plany szczezły na niczym, jak większośc projektów tomaszowskich. Jeśli miałabym policzyć księgarnie, to naprawdę ich u nas malutko - ja osobiście odwiedzam trzy i tylko o nich wiem:0

Czyli za parę lat podbijam Wasz rynek księgarski! :D

Jestem także maniaczką Bleacha,ale robię troszkę inaczej jak twoja siostra. Czekam aż uzbiera się dobra ilość odcinków( jakieś 20,30) i zasiadam wtedy do oglądania. Prawdziwa uczta:)

Mam jakieś 12 gb zajętego dysku przez tą serię ;p Lubię soundtracki z kolejnych sezonów, ale żeby to oglądać? ^^ Po 50 zwątpliłam, że kiedykolwiek skończą walczyć. A moja sis jak nie ma co robić, to przewala całą serię od początku do końca. ^^

Nodame... oglądałam i dramę i anime i nawet mangę czytałam^^ Wszystko co się z nią łączy jest cudowne^^ Co do Honey and Clover, to próbowałam wszystkiego by polubić tą historię, ale zwyczajnie się irytuję ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Maura podbijaj śmiało rynek księgarski i zbuduj u nas Empik - proszę!!!
Dlaczego Honey and Clover cię irytuje? Załamana jestem:( Morita jest przecudny, jego żarty, ich pragnienia, Twórczość...wszystko jest piękne, bo opiera się na marzeniach:) Drugi sezon też był dla ciebie taki straszny czy nie doszłaś do niego?
Bleacha oglądałam od początku juz kilka razy -warto!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nie wiem czemu mnie irytuje, ale w zeszłym roku dawałam już tej serii tyle razy szansę, że już mi się teraz nawet nie chce zaczynać od nowa.
Nie skończyłam nawet pierwszego ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Dobrze, będę się starała pisać bardziej przejrzyście - macie to jak w banku.
To super :D Dziękuję :) Wiesz ja czterooka jestem, to mi sie czasem wszytsko zlewa :D

Honey and Clover - nie przetrwalam jdramy, nie przetrwałam mangi - juz nie miałam sił na anime. Ale za to kocham i wielbie film :D
Nodame Cantabile - o! - to chyba sie skuszę :) Bo w jdramie sie zakochałam ^^ A jest jakaś stronka - coś a la 'mysoju'? Bo u mnie z dyskiem krucho :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Jeśli chodzi o stronkę z anime do ściągania to mogę polecić animesuki.com ja zaczynałam od tej stronki. Ja też jestem czterooka i pewnie dlatego tak niedbale piszę, bo nie widzę dokładnie:)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 06 lut 2009

Piżmak pisze:Jestem także maniaczką Bleacha

Aaaa, witaj siostro!XDDD
Absolutnie uwielbiam ta serie, jest cudowna przez genialna<3
Mam nawet prawie wszystkie tomy mangi, tylko z braku czasu nie mam kiedy animca ogladac><;
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 lut 2009

Hihi i zrobiło się bleachowo. Walczyć nie skończą, prędzej się seria skończy,ale na to też bym nie liczyła zbyt prędko. Wepchną jakieś trochę fillerów i znów zrobi kolejny wątek i kolejne ileś tam odcinków. Z bohaterami zżyłam się i dlatego śledzę ich losy, bo ciężko by mi było wstać któregoś dnia ze świadomością, że bleach dobiegł końca i nie zobaczę już rudej czupryny Ichigo i umoralniających gadek Rukii.
Zapomniałam wspomnieć jeśli chodzi o tę księgarnię to mój tata wczoraj powiedział,że chętnie się do pomysłu dołączy:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 lut 2009

Walczyć nie skończą, prędzej się seria skończy,ale na to też bym nie liczyła zbyt prędko. Wepchną jakieś trochę fillerów i znów zrobi kolejny wątek i kolejne ileś tam odcinków. Z bohaterami zżyłam się i dlatego śledzę ich losy, bo ciężko by mi było wstać któregoś dnia ze świadomością, że bleach dobiegł końca i nie zobaczę już rudej czupryny Ichigo i umoralniających gadek Rukii.

I dlatego lubię początek tej serii, kiedy to jeszcze nie walczą przez trzy odcinki i momentami mamy wątek szkolny. Oczywiście nie wiem co dalej, ale jak czasami losowo sobie włączam (anuż trafi się jakiś dialog) to za każdym razem sie biją. Ale wkurzający się Ichigo i Rukia, której momentami nikt nie słuchał też byli jak najbardziej pozytywni^^ No i anime wizualnie bije na głowę mangę, którą jak czytałam to miałam wrażenie, że autor po prostu z nudów nabazgrał sobie coś tam. Podobnie odczułam przy mandze Fullmetal Alchemist (the best anime ever!)

Zapomniałam wspomnieć jeśli chodzi o tę księgarnię to mój tata wczoraj powiedział,że chętnie się do pomysłu dołączy:)

To zgłoszę się do niego za parę lat^^ . Ale na serio. Przejeżdżałam kiedyś przez wasze miasto i i naszła mnie myśl, że tu 'osiądę'. Oczywiście wtedy, gdy inne życiowe plany wezmą w łeb. xP
Obrazek

Wróć do „Kilka słów o sobie”