witam wszystkich bardzo serdecznie:)

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maratsa
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Post autor: maratsa » 26 cze 2009

Witam wszystkich bardzo serdecznie...mam na imię iza (jak mówią to Koreańczycy "izia", pewnie wiecie co to znaczy...hihihi)...mam już sporo lat (ale jeszcze nie 30)...często odwiedzam Wasze forum, też jestem mega fanką seriali kor. i jap., ale nigdy nie miałam odwagi nic napisać, bo daleko mi do specjalistki takiej jak Wy, a czasu też zawsze mało....ale jak to często bywa "jak trwoga to do Boga"...więc ja teraz "po prośbie"...z koleżanką zostałyśmy wrobione w napisanie projektu w ramach POKL...oczywiście dot. Koreańczyków i Japończyków, ale - na nasze nieszczęście - we Wrocławiu, którego żadna nie zna i nie ma pojęcia gdzie oni bywają, ilu ich w ogóle tam jest...i takie tam...oczywiście o inwestycjach wiemy - mniej lub więcej - wszystko...ale nic poza tym...gdzie mieszkają (podejrzewam, że Krzyki i Bielany), czy sprowadzają rodziny i ile łacznie ich jest....do jakich knajp chodzą...dzieciaki do jakich szkół (pewnie do WIS)...czy chcą się integrować...czy są jakieś imprezy organizowane...może ktoś orientuje się na ten temat...może ma jakieś opracowanie...wiem, że to mega niemiłe i niekulturalne z mojej strony tak od razu o pomoc, ale może ktoś się zlituje...ps. ostatnio uzależniłam się od city hall...tak żebyście nie myśleli, że to totalna naciągaczka do Was pisze, która nie ma bladego pojęcia...proszę...pomóżcie:)

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 26 cze 2009

Okeeej takiego przywitania chyba jeszcze nie było ^^^ Ale tak - Dzień Dobry ;)

Ja osobiście nie mogę pomóc i ojej nawet nie mogę wymyślić niczego co mogłoby być przydatne. Hmm może w urzędzie miasta prowadzą jakąś ewidencję ludności i w ramach tego da się znaleźć poszukiwanych Azjatów xP No nie wiem... A może w jakiejś pobliskiej fabryce Daewoo czy jakiejś innej azjatyckiej firmy (nie wiem czy tam macie jeszcze jakieś xP) znajdziesz jakieś info. Wiem, że w takich fabrykach jest zawsze paru na kierowniczych stanowiskach, tylko... rzadko mówią po polsku xP
często odwiedzam Wasze forum, też jestem mega fanką seriali kor. i jap., ale nigdy nie miałam odwagi nic napisać
O nie xP Sama tak robiłam przez rok zanim coś tu napisałam xP Nie bój i pisz śmiało. Przecież każda kolejna opinia to dobry powód do kontynuacji rozmowy, prawda? ;)

A City Hall rządzi ^.^
Awatar użytkownika
Nyaa
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Nyaa » 26 cze 2009

Niestety, na Wrocławiu się nie znam, a jeśli chodzi o Katowice to kontakt mam raczej jedynie z Wietnamczykami i Chińczykami, niźli Koreańczykami i Japończykami..
Hm, ja nie wiem co znaczy "izia" xD oświecisz? ;)
A jeśli chodzi o imprezy związane z orientem... Ostatnimi czasy na śląsku się wręcz od nich roi - w Katowicach odbyły się dni orientu, a w Bytomiu Dni Kwitnącej Wiśni, gdzie pojawiło się sporo Azjatów zamieszkujących Polskę... Jeśli chodzi o nadchodzące imprezy to póki co nie bardzo się orientuję, ale jak mówiłam - niestety wszystko to dzieje się w okolicach Katowic.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 26 cze 2009

huuuh... Właśnie problem w tym ze o chińczykach mogłabym się coś więcej wywiedzieć bo znajomi robią sklep dla pewnej Chinki co ma tu restauracji parę, herbaciarnie i sklep (w którym nawet nienajgorszy Azjata siedzi:), rozumiem ze Chińczycy średnio cie interesują? Wiem ze jest jedna knajpa koreańska i od cholery w okolicach rynku restauracji sushi wiec mogłabym się poprzechodzić i popytać ewentualnie, tylko na kiedy ci to potrzebne i dokładniej na co? Napisz mi może na priw i ile będę mogła to postaram się pomóc,a co do tego gdzie ich najwięcej mieszka - to pewnie w akademiku;p
No a swoja drogą to witam^^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 26 cze 2009

Witam serdecznie kolejną nową członkinię ;)
Niestety chyba nie bardzo bedę mogła słuzyc Ci pomocą ponieważ nie znam Wrocławia kompletnie. Wydaje mi się, że wycieczka po fabrykach to dobry pomysł (choć niecodzienny ;P) bo z opowiadań znajomych o ich znajomych xD wiem, że tamtejsza koreańska kadra bawi sie najczęściej we własnym gronie (jak to Koreańczycy - wspólne soju z szefem po pracy :P)
maratsa pisze:często odwiedzam Wasze forum, też jestem mega fanką seriali kor. i jap., ale nigdy nie miałam odwagi nic napisać
O nie xP Sama tak robiłam przez rok zanim coś tu napisałam xP Nie bój i pisz śmiało.
Czyli wychodzi na to, że jestem jedną z nielicznych która nikim się nie przejęła i swoja bytnść na forum rozpoczela od postów gigantów xD xD
Nic się nie bój, nie gryziemy, ja czasem tylko, jak mnie coś najdzie, czepiam się o offtopy ;) A po za tym nie tylko chętnie poczytam o Twoich wrażeniach z ulubionych dram ale też chętnie dowiem sie co wyszło z Waszych badań :)
Awatar użytkownika
maratsa
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Post autor: maratsa » 26 cze 2009

bardzo wszystkim dziękuję za tak miłe powitanie; kamień spadł mi z serca, trochę się obawiałam, że zaraz mnie stąd przegonicie..choć jeszcze nie wszystko stracone i sprawa jest otwarta.hihihi.w każdym bądź razie DZIĘKUJĘ jeszcze raz; a teraz po kolei: izia to podobno procenty, zysk w banku, więc; jak wiadomo, Koreańczycy bardzo to lubią;następne: wiem, że potrafię o dużo za dużo napisać, ale to skrzywienie wyniesione jeszcze ze studiów.haha;postaram się hamować, jakby co(':oops:');co do mojej desperackiej prośby: musimy z koleżanką napisać wniosek o dofinansowanie projektu w POKL (Europ. Fundusz Społ.). Chodzi o priorytet dot. integracji społ. I kazano nam zintegrować Koreańczyków, Japończyków i Polaków, co nas bardzo ucieszyło,jednak przestałyśmy się cieszyć, gdy dowiedziałyśmy się, że chodzi o Wrocław, którego żadna ni cholery nie zna. A niestety w takim wniosku trzeba bazować na twardych danych, a nie na radosnej twórczości autora (co w naszym wypadku byłoby pożądane)(':D')mamy (uwaga!!!): w ramach jakiejś fundacji opisać sposoby dotarcia do tych grup, wymyślić różnego rodzaju aktywności, imprezy, itd., mamy opisać sposoby na integrację Azjatów z Polakami w fabrykach kor. i jap. i organizację tam imprez tematycznych i (co nas totalnie podłamało)opisać jak zintegrujemy i zachęcimy do wymiany doświadczeń i wspólnego działania azjatyckie żony, które (na pewno) są mocno chętne do tego(':lol:');mamy też wpaść na pomysł jak przekonać do siebie Japończyków i Koreańczyków taaaj(':wink:');i tu pojawia się maluuutki-maciupki problem: nie mamy zielonego pojęcia ilu ich tam jest, gdzie bywają i co robią(':(')hihihi;oprócz tego, że pewnie nadal przesiadują w koreańskim Guesthousie w Kobierzycach (jeżeli dobrze pamiętam) i tankują soju(':lol:');urzędy nie prowadzą takich statystyk, a nawet jeśli to na zgodę na udzielenie takich informacji trzeba czekać z mies.to był popis mojego hamowania się a propos krótkich wypowiedzi (':oops:')teraz to już chyba czas na modlitwę, abym nie wpadła na pomysł opisania moich ukochanych dram, aktorów i aktorek,bo dopiero stworzę elaborat(':wink:'); jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam(':)')
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 26 cze 2009

)teraz to już chyba czas na modlitwę, abym nie wpadła na pomysł opisania moich ukochanych dram, aktorów i aktorek,bo dopiero stworzę elaborat
a proszę bardzo czy ktoś broni?;p
hmm, no postaram się popytać, może przez chińczyków do innych trafię, ale wątpię trochę... No i ciekawe, nie wiedziałam ze na Krzykach się ich składuje dość dużo...(cholera,miałam szukać tam mieszkania a w końcu poszłam w bok xp)
ODPOWIEDZ