Yo

pole do popisu dla nowych użytkowników
tanpopo
Co to jest dorama? o_O

Yo

Postautor: tanpopo » 05 sie 2009

Witajcie fani azjatyckiej kultury :) Zatem... mam 17 lat, jestem z Poznania, a dramy oglądam od niedawna (zwróciłam na nie uwagę głównie dlatego, że anime zaczęły mnie powoli nudzić, a miałam wielką ochotę obejrzeć coś po japońsku... padło na japoński serial :D ). Na razie mam na koncie 3 i 1/3 j-dram (Hana Kimi, Hana Yori Dango, One litre of tears i niedokończone Liar Game), a teraz szykuję się na koreańską "Coffe Prince". Jeśli chodzi o moje zainteresowania, nie są zbyt bogate i często się zmieniają :) Lubię oglądać filmy (szczególnie Ritchie'go, Finchera i Burtona) i uczyć się języków :) Co do muzyki, ulubionych zespołów nie mam. Słucham tego co wpadnie mi akurat w ucho :)

Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 sie 2009

Witaaaam:D Mimo że zwykle namawiam na dżapońskie produkcje tym razem zapraszam na koreańskie jak najbardziej^^ <przerażające dochodzę do wniosku że są jednak lepsze xD> No i ryżem i Nobutą witam, niech ci się dobrze tu z nami pisze^^
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 05 sie 2009

Azzel pisze:Witaaaam:D Mimo że zwykle namawiam na dżapońskie produkcje tym razem zapraszam na koreańskie jak najbardziej^^ <przerażające dochodzę do wniosku że są jednak lepsze xD> No i ryżem i Nobutą witam, niech ci się dobrze tu z nami pisze^^

No co ty, mnie koreańskie jakoś szybko nudzą (akcja za bardzo się rozwleka w tych dochodzących nawet do 20 odcinków serialu i już sobie myślę kiedy będzie koniec?), a japońskie produkcje jakoś zawsze mnie wciągają.

Witaj tanpopo :)
Coffee Prince oglądaj, akurat to jest bardzo fajna drama koreańska. Oprócz dram, ja polecam również filmy japońskie i koreańskie, a nawet chińskie ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 05 sie 2009

a skoro piszesz ze jestes po HYD to ja zapraszam na Boys Before Flowers (wersje koreanska HYD) xD

poza tym też się od jakiegoś czasu zbierałam na Coffe Prince.. ale zaczelam szukac dram z Lee Min Ho, wiec chyba zaczne szukać Bull Fighting i Marry Me..

no i standardowo witam Nobutą i ryżem.. (choć szczerze mówiąc nie potrafię przebrnąć przez to pierwsze..) ;)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
tanpopo
Co to jest dorama? o_O

Postautor: tanpopo » 05 sie 2009

dziękuję za miłe powitanie :) Trzeba szybko oglądać bo za mniej niż miesiąć kończy się czas wolny :)

A jak to jest z koreańskimi dramami, są dłuższe od japońskich? Nie przepadam za tasiemcami :P
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 05 sie 2009

Nie no japoński serial to średnio 10, 11 odcinków. A koreańskie mają do 20 odcinków ^^
Ale tasiemce znajdą się i w Japońskich produkcjach (np. Mito Komon - 1152 odcinków i ciągle wychodzi XDDDDD), zależy na jaki tytuł się zdecydujesz.
Polecam dramewiki -> http://wiki.d-addicts.com/Main_Page
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 05 sie 2009

witam, witam!
sięgaj do czego sie da, a co oglądnąć? wystarczy przeglądnąć forum, hehe :D
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 05 sie 2009

ja tez wole japońskie bo są krotsze.. i przede wszystkim.. jak sie czlowiek wciagnie to w jeden dzien moze wszystko obejrzec.. ale jak cos jest dobre to i nawet lepiej ze ma wiecej odc. ;) generalnie tez nie lubie tasiemcow
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 sie 2009

Oi, ja już jakoś przebyłam rozpacz typu czemu to ma tyle odcinków i czemu to jest o całe 20min dłuższe xp Oglądam obecnie Shining Inheritance i się oderwać nie mogę ale by obejrzeć to na raz to doba nawet nie starczy bo ma to 28 odcinków, do tego ciągle czekam na ostatnie 5 epów Queen of Housewives (które mimo wszystko polecam, 15ep był mistrzostwem świata^^), no i z tak seryjnie jeszcze oglądanych ostatnio to That Fool, i jak z dżapońskich to naprawdę muszę się namyśleć czy mogę uznać to za udaną dramę to koreańskie jakoś tak jedna za drugą i jest dobra Oo<mimo ze początki miałam średnio przekonywujące w koreańskim klimacie>,więc co by było w temacie zapraszam Tanpopo do oglądania wszystkiego i tak^^
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 05 sie 2009

tanpopo!!!
Witam Cię jak najserdeczniej!!!
I jak zwykle namawiam na Koreę!!! :tak:
Chociaż najlepiej będzie, jak sama odkryjesz, co dla Ciebie jest najfajniejsze :hearts:
Tylko jak już wsiąkniesz na maksa, to nie zapomnij podzielić się wrażeniami! :D
Wszyscy chętnie o tym poczytamy, a niektórzy, to na pewno się odniosą :tak:
Serfuj szczęśliwie po oceanie azjatyckiej ROZKOSZY :jump: :hug: :hug: :hug: !!!
Awatar użytkownika
Ilta
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Ilta » 06 sie 2009

Witam koleżankę!

A ja polecam oglądać wszystkie dramy ( no może nie wszystkie :P ) ale bez względu na to czy to są koreańskie, japońskie czy tez tajwańskie, bo jeśli fabula jest ciekawa to chyba nie ma różnicy kto ją wyprodukował (przynajmniej dla mnie :D ) z reszta w ten sposób to chyba najlepiej odnajdzie się które produkcje nas najbardziej interesują, a wiec miłego odkrywania swoich azjatyckich upodobań :D

Wróć do „Kilka słów o sobie”