Lusia to mój kot

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Lusia to mój kot

Post autor: Lusia » 20 lis 2009

Witam wszystkich ^^

Mam na imię Paula. Czasami moje imię wydaje mi się poważne i strasznie ciężkie, w każdym tego słowa znaczeniu (jakkolwiek to brzmi xD) więc Lusia wystarczy. Mam 15 lat i mieszkam w najstarszym mieście w Polsce (przynajmniej mi tak wmawiają xp).
Jestem trochę niedodziełana (chyba źle to napisałam ^^"), a prościej - niezdecydowana. Do zapisania się na wasze forum potrzebowałam tygodnia do namysłu. A potem jeszcze zastanawiałam się które z nich wybrać. Matko, ja to mam dylematy ==. Ale w końcu podjęłam decyzję i jestem z siebie dumna xD. Nawiasem mówiąc, Wasze forum wydało mi się najsympatyczniejsze, ale cii... Może kiedyś zdecyduję się na inne.

Japonia i wszystko co jest z nią związane jak na razie najbardziej mnie interesuje, inne azjatyckie kraje zaczynam dopiero poznawać i w sumie to jestem początkująca. Oglądałam kilka dram, a muzyka nadal jest dla mnie czarną magią... No dobra, znam kilka zespołów typu: KAT-TUN, Tetra-Fang, SunSet Swish, The Gazette i Arashi (choć te dwa mnie nie urzekły), NEWS (jeszcze nie słuchałam, ale zamierzam się za to zabrać) i BigBang, to koreański zespół, prawda? Ogólnie lubię różne rodzaje muzyki więc jestem otwarta na propozycje ;) No to tyle z mojej marnej wiedzy.
Piszcząca fanka to nie ja, jednak mam kilku ulubionych aktorów i aktorek, jak na razie tylko japońskich. Ich poznawanie określiłabym jako transakcja wiązana. Moją pierwszą dramą była "Hana Yori Dango", którą obejrzałam tylko dzięki Shun'owi. Jak go zobaczyłam na YT w tych pomarańczowych włoskach to po prostu nie mogłam oderwać od niego oczu. Wyglądał tak pociesznie, że ja cie xD A potem jako, że grał w Hana Kimi to trzeba było obejrzeć. Choć nie wyglądał już tak uroczo ^-^. Tam urzekła mnie Horikita Maki więc znalazłam Atashinchi no Danshi, w której wystąpił Seto Koji i tu poległam, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu :) Pomiędzy było jeszcze trochę dram, a teraz jestem w fazie fangirlizmu Kame i YamaPi'ego <3 Po obejrzeniu Nobuty, oczywiście. Chcę trochę odetchnąć od japońskich dram więc zabieram się za "coś" tajwańskiego.

Co tu jeszcze... manga i anime interesuję się dłużej i również nie pogardzę ^^. Choć jak na razie się zawiesiłam, gdyż ponieważ dramy pochłaniają więcej czasu niż przypuszczałam.
Lubię książki fantastyczne, ale jak mam ochotę na jakieś młodzieżowe romansidło to przeczytam. Na razie zgłębiam tajniki sagi o wampirach i nie, nie mówię o Zmierzchu xp. Pochłonęłam już wszystkie cztery części, ale obraz wampira jest dla mnie po prostu beznadziejny w porównaniu do mojej obecnej lektury. Chciałabym nauczyć się gry na fortepianie, a utwory wykonane na tym instrumencie stawiam przed jakąkolwiek inną muzyką. No a poza tym jestem zwykłą nastolatką, mimo wszystko starającą się być optymistką, która szuka kogoś z kim mogłaby porozmawiać o swojej fascynacji Japonią, bo już ma dosyć "inteligentnych" wypowiedzi znajomych na ten właśnie temat, ale to już na marginesie ^^.

Chyba tyle, jakby coś proszę pisać i pytać. Chętnie odpowiem :)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 21 lis 2009

Witajcie przybyszko droga^^ Nobutą i ryżem, no:D
Nawiasem mówiąc, Wasze forum wydało mi się najsympatyczniejsze, ale cii... Może kiedyś zdecyduję się na inne.
Powiem krótko - nie decyduj się na inne i mam nadzieje ze doki doki stanie się dla ciebie nawet bardziej sympatyczne^^ <ja jeszcze nie uciekłam stąd i chyba cieszę się z tego powodu:>
No a poza tym jestem zwykłą nastolatką, mimo wszystko starającą się być optymistką, która szuka kogoś z kim mogłaby porozmawiać o swojej fascynacji Japonią
Sooł to chyba dobre miejsce do tego, i niech ci się zostanie tu jak najdłużej:)

A z innej półki wyjątkowo popropaguję Koreę i You're beautiful -> ciekawych panów nie brak, słodkie nawet dziewczę i dawka humoru co nastrój poprawia:)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: Lusia to mój kot

Post autor: evelinux » 21 lis 2009

Lusia pisze:Wasze forum wydało mi się najsympatyczniejsze, ale cii... Może kiedyś zdecyduję się na inne.
bo nasze forum JEST najsympatyczniejsze ;) ;) ;)
Lusia pisze:Co tu jeszcze... manga i anime interesuję się dłużej i również nie pogardzę ^^.
a jakieś tytuły?
Lusia pisze:Choć jak na razie się zawiesiłam, gdyż ponieważ dramy pochłaniają więcej czasu niż przypuszczałam.
a tak, mam ten sam problem.. urwalam w polowie ogladanie Ranmy 1/2 bo natknelam sie na "Mei-chan no Shitsuji".. i tak juz zoastalam na razie przy dramach..

co do "YOU'RE BEAUTIFUL" popieram Azzel.. MUSISZ to obejrzeć :)

i witam na forum :) ;) :)
Azzel pisze:
Lusia pisze:No a poza tym jestem zwykłą nastolatką, mimo wszystko starającą się być optymistką, która szuka kogoś z kim mogłaby porozmawiać o swojej fascynacji Japonią

Sooł to chyba dobre miejsce do tego, i niech ci się zostanie tu jak najdłużej:)
to miejsce jest niesamowite.. dzieki tym ludziom tutaj jeszcze tylko nie zwariowalam.. bo tak to tez nie mam za bardzo z kim dzielic swojej fascynacji dramami.. a więc.. banzai doki doki! :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

evelinux pisze: to miejsce jest niesamowite.. dzieki tym ludziom tutaj jeszcze tylko nie zwariowalam.. bo tak to tez nie mam za bardzo z kim dzielic swojej fascynacji dramami.. a więc.. banzai doki doki! :)
heh, no ja może i zwariowałam - na punkcie doramowym, ale przynajmniej są tu ludzie z podobnym schorzeniem wiec nie ma sie co martwić ;)
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Lusia to mój kot

Post autor: Lusia » 21 lis 2009

Może źle to ujęłam. Nie żebym chciała się stąd wynosić, Boże broń, to według mnie najbardziej sympatyczne forum, naprawdę. Tylko tak myślałam żeby zapisać się także na inne fora, ale mam dziwne obawy. Jak to ja ^^

Do Evelinux:
Co do mang i anime to też ich za wiele nie było. Naruto, Death Note, Bleach, Shaman King, 666Satan i to na tyle. cóż próbuję się zabrać za następne, ale nie mam kompletnie na to weny. A ty, czytasz, oglądasz czy to i to?
Polecacie YOU'RE BEAUTIFUL? Więc nie będę miała wyboru, trzeba obejrzeć ^^ A tak nawiasem mówiąc, muszę się przyzwyczaić do innego języka niż japoński, strasznie mnie rozprasza jak na razie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Też tak miałam z koreańskim, bo tajwańskie dramy zaczęłam oglądać w tym samym czasie co i japońskie właściwie, ale idzie się przyzwyczaić^^ I polubić wszystkie te języki:)
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Azzel pisze:Też tak miałam z koreańskim, bo tajwańskie dramy zaczęłam oglądać w tym samym czasie co i japońskie właściwie, ale idzie się przyzwyczaić^^ I polubić wszystkie te języki:)
Miło wiedzieć. Koreański zaczęłam powoli, powoli przyswajać, ale to tylko dzięki zespołowi BigBang. Co dziwne nawet mojej mamie od razu przypadł ten język do gustu. Może dlatego, że rozumiała tylko jedno słowo z całej piosenki xD Cóż, dobre i to.
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Post autor: sweetluluby » 21 lis 2009

Lusia
Witam Cię serdecznie!!!
Baw się tu świetnie!!!
Ale też zapraszam Cię do odkrywania innych miejsc, gdzie znajdziesz o Azji wszystko, co dla Ciebie najlepsze i najciekawsze...
Chociaż moje serce jest na Doki (nie ukrywam), to szczerze Cię do tego zachęcam :D

OOO jeśli dobrze zrozumiałam to masz kota....
Ja też, ja też, nawet 3 i bardzo je kocham!!!
Jak zwykle nie będąc oryginalna,
ewangelizuję Cię na poznawanie Korei i wszystkiego, co jest związane z tym pięknym krajem( nie ujmując innym) :P
Także witam Cię KIMCHI i YeBem
Cokolwiek to dla Ciebie znaczy.....teraz....jak tu pobędziesz, to się dowiesz :hug: :hearts:
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Lusia to mój kot

Dziękuję za miłe powitanie ^^

Jestem dość podatna na ewangelizację więc jeżeli polecisz kilka dram to będę wdzięczna ;]

Tak mam kota, a raczej kotkę. Strasznie rozrabia i drapie przy każdej zabawie ze mną, ale jak to mówi moja mama "Ona Cię kocha najbardziej". Cóż, jeśli to prawda, to ma dziwne sposoby okazywania uczuć xp.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 21 lis 2009

WITAM!!!

/i masz śliczną sygnaturkę/

I też bym chciała kota.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Lusia pisze:Do Evelinux: Co do mang i anime to też ich za wiele nie było. Naruto, Death Note, Bleach, Shaman King, 666Satan i to na tyle. cóż próbuję się zabrać za następne, ale nie mam kompletnie na to weny. A ty, czytasz, oglądasz czy to i to?
ja raczej ogladam.. znaczy sie.. oglądałam.. z mang to mam tylko 4 pierwsze tomy Fushigi Yuugi.. kiedys planuje miec wszystkie.. ale to jak bede booogata xD moje ukochane anime to jest. mialam tez okres Naruto.. ale do Shippundena nie dotrwalam.. niestety.. ale moze kiedys wznowie..
Lusia pisze:Polecacie YOU'RE BEAUTIFUL? Więc nie będę miała wyboru, trzeba obejrzeć ^^
noo nie masz wyjscia ;) dyskusja jest tu tak nastaiwona na to ze sama musialam to zaczac ogladac lamiac moja zasade (zeby nie ogladac dram ktore sa w trakcie wyswietlania.. nienawidze czekac na napisy.. i kolejne epy.. za duzo nerwow..) ale warto, bardzo bardzo warto :)
Lusia pisze:A tak nawiasem mówiąc, muszę się przyzwyczaić do innego języka niż japoński, strasznie mnie rozprasza jak na razie.
powiem ci ze ja tez zaczynalam tlyko od Japonii.. i kochalam tylko japoński.. ale szybko sie przyzwyczailam do koreańskiego..i teraz moral z tego taki ze koreanski tez mi sie podoba.. ale nie na tyle zey sie go zaczac uczyc czy cos.. ale jest bardzo melodyjny i slicznie brzmi :) i teraz glownie koreanskiej muzyki slucham.. ale do chinskiego sie chyba nigdy nie przyzwyczaje.. czy tajwanskiego..
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

boom_boom pisze:WITAM!!!
/i masz śliczną sygnaturkę/
I też bym chciała kota.
Witam i dziękuję.
Tak, kot to bardzo ciekawe zwierzę, ale nie wiem czy chciałabyś żeby zachowywał się jak mój. Chociaż nie powiem, jest zabawnie. Mam nawet wrażenie, że udziela jej się moja pasja. Czasami kiedy wchodzi na biurko, to zaczyna lizać zakładkę, na której są moi ulubieniu aktorzy xD
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

ja raczej ogladam.. znaczy sie.. oglądałam.. z mang to mam tylko 4 pierwsze tomy Fushigi Yuugi.. kiedys planuje miec wszystkie.. ale to jak bede booogata xD moje ukochane anime to jest. mialam tez okres Naruto.. ale do Shippundena nie dotrwalam.. niestety.. ale moze kiedys wznowie..
Nigdy nie słyszałam o tej mandze, muszę poszukać. Wydaje mi się, że Naruto to przerobił chyba każdy. To jedna z najpopularniejszych mang i była przez jakiś czas w TV. Ja jak na razie czytam Shippuudena, ale coś czuję, że też niedługo wysiądę xp.

noo nie masz wyjscia ;) dyskusja jest tu tak nastaiwona na to ze sama musialam to zaczac ogladac lamiac moja zasade (zeby nie ogladac dram ktore sa w trakcie wyswietlania.. nienawidze czekac na napisy.. i kolejne epy.. za duzo nerwow..) ale warto, bardzo bardzo warto :)
Czyli nie będę się spieszyć z oglądaniem. Jak sobie pomyślę, że miałabym czekać na następne odcinki, to aż mnie ciarki przechodzą. A po tylu zachęcających komentarzach to pewnie obejrzałabym ją w jeden dzień ;].

powiem ci ze ja tez zaczynalam tlyko od Japonii.. i kochalam tylko japoński.. ale szybko sie przyzwyczailam do koreańskiego..i teraz moral z tego taki ze koreanski tez mi sie podoba.. ale nie na tyle zey sie go zaczac uczyc czy cos.. ale jest bardzo melodyjny i slicznie brzmi :) i teraz glownie koreanskiej muzyki slucham.. ale do chinskiego sie chyba nigdy nie przyzwyczaje.. czy tajwanskiego..
Ja również zaczynałam tylko od Japonii. Szczerze, to nawet przez przypadek. Gdyby nie mangi to w ogóle nie interesowałabym się tym krajem. Kurczę, jak tak się nad tym zastanowić, to nie wiem co ja bym robiła gdybym nie oglądała dram i... nawet nie chcę o tym mówić ==.
A koreański jak na razie jest dla mnie językiem 'zlewającym się'. Znaczy nie potrafię rozróżnić wyrazów ^^"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

ja swoja przygode i milosc z Japonia zaczelam od powtorki Sailor Moon na 2 roku studiow.. potem bylo tylko i tylko anime.. a w tym roku, jakos chyba w czerwcu przekonalam sie do dram i przy nich zostalam.. a co do Fushigi Yuugi.. jesli lubisz fajny watek milosny i troche przygod to jak najbardziej jest to cos dla ciebie :)
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

evelinux pisze:ja swoja przygode i milosc z Japonia zaczelam od powtorki Sailor Moon na 2 roku studiow.. potem bylo tylko i tylko anime.. a w tym roku, jakos chyba w czerwcu przekonalam sie do dram i przy nich zostalam.. a co do Fushigi Yuugi.. jesli lubisz fajny watek milosny i troche przygod to jak najbardziej jest to cos dla ciebie :)
To siedzisz w tym [czyt.dramy] trochę dłużej niż ja. Ja zaczęłam dopiero we wrześniu tego roku. A co do Fushigi Yuugi, to czemu nie. Wątek miłosny jak najbardziej, miło widziany, a kilka przygód zawsze się przyda, sam romans może być nudny, jak dla mnie.
ODPOWIEDZ