Lusia to mój kot

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 lis 2009

Czyli nie będę się spieszyć z oglądaniem. Jak sobie pomyślę, że miałabym czekać na następne odcinki, to aż mnie ciarki przechodzą. A po tylu zachęcających komentarzach to pewnie obejrzałabym ją w jeden dzień ;].

Możesz właściwie już zacząć oglądać bo ostatnie 2 odcinki wyjdą w przyszłym tygodniu a pewnie zanim ściągniesz 16epów i znajdziesz 16h czasu - to napisy będą już do wszystkich epów.

Huhh, czasy m&a mi się też przypominają...:) pamiętam jak ja zapaleniec chciałam uzbierać Angel Sanctuary i gdzieś mam mieszankę niemiecki jakiś tomik i parę francuskich xD Innym razem jak miałam fazę na Yami no Matsuei (właściwie ostała mi się moją ulubioną mangą do dziś chyba) to zamawiałam skądś japońskie tomiki dwa <3 fajne czasy były^^

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 21 lis 2009

Lusia pisze:
evelinux pisze:ja swoja przygode i milosc z Japonia zaczelam od powtorki Sailor Moon na 2 roku studiow.. potem bylo tylko i tylko anime.. a w tym roku, jakos chyba w czerwcu przekonalam sie do dram i przy nich zostalam.. a co do Fushigi Yuugi.. jesli lubisz fajny watek milosny i troche przygod to jak najbardziej jest to cos dla ciebie :)

To siedzisz w tym [czyt.dramy] trochę dłużej niż ja. Ja zaczęłam dopiero we wrześniu tego roku. A co do Fushigi Yuugi, to czemu nie. Wątek miłosny jak najbardziej, miło widziany, a kilka przygód zawsze się przyda, sam romans może być nudny, jak dla mnie.

ale tylko troszke ;)

to w takim razie polcam :) jak bedziesz chciala odsapnac od dram (czy to w ogole mozliwe??) to polecam :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Postautor: Lusia » 21 lis 2009

to w takim razie polcam :) jak bedziesz chciala odsapnac od dram (czy to w ogole mozliwe??) to polecam :)

Odpowiedź na pytanie w nawiasie: Jak dla mnie to niemożliwe ^^. To jak narkotyk. Wciągasz się i siedzisz w tym dopóki ktoś nie powie "Siedzisz już przy tym komputerze 10h, idź natychmiast spać już 3!" Oczywiście jak się mieszka z rodzicami xp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 21 lis 2009

O, witam ^^^

Hmm to chyba z Twojej strony padło pytanie w tamacie o YaB czy warto tą dramę oglądać. Hmmm ZDECYDOWANIE , mówię Ci to ja XDDDDD *joke* Ale kurczę, jak na pierwszą koreańską dramę stwierdzam, że ta pozycja jest idealna. <333333333333
bo nasze forum JEST najsympatyczniejsze Wink Wink Wink

Słuchaj doświadczonych koleżanek :D Jeszcze parę dni i się od nas nie uwolnisz :D:D I od Korei również, gwarantuję Ci to ;)

A co do Fushigi Yuugi, to czemu nie.

OMO, z tego anime to pamiętam dwie wypowiedzi :
-Miaka!
-Tamahome!
-Miaka!
xD
hah, wyszły trzy xDDDDDDDDDDD

No to ten, witam jeszcze raz i postaraj się od nas za szybko nie uciec....z krzykiem xD
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Maura pisze:Hmm to chyba z Twojej strony padło pytanie w tamacie o YaB czy warto tą dramę oglądać. Hmmm ZDECYDOWANIE , mówię Ci to ja XDDDDD *joke* Ale kurczę, jak na pierwszą koreańską dramę stwierdzam, że ta pozycja jest idealna. <333333333333

jest tak idealna ze az zaluje ze ni byla to moja pierwsza pozycja koreanska.. choc nie bylo zle.. moja pierwsza bylo BBF xD

Maura pisze:

Słuchaj doświadczonych koleżanek :D Jeszcze parę dni i się od nas nie uwolnisz :D:D I od Korei również, gwarantuję Ci to ;)

haha.. słuchaj Maury a daleko zajdziesz xD xD ja dzein zaczynam i koncze z doki doki..

Maura pisze:OMO, z tego anime to pamiętam dwie wypowiedzi :
-Miaka!
-Tamahome!
-Miaka!
xD
hah, wyszły trzy xDDDDDDDDDDD

hahaha xD xD Tamahome jest przekochany!!!!
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 lis 2009

OMO, z tego anime to pamiętam dwie wypowiedzi

Ja z Gundam Winga pamiętam dwie wypowiedzi:
Relena: Heeeeeeeeeeeeeeeeeeerooooooooooooooo....
Hero: I'll kill you.

tak jakoś mnie naszło wspomnieniami xp
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Postautor: Lusia » 21 lis 2009

Maura pisze:O, witam ^^

Hmm to chyba z Twojej strony padło pytanie w tamacie o YaB czy warto tą dramę oglądać. Hmmm ZDECYDOWANIE , mówię Ci to ja XDDDDD *joke* Ale kurczę, jak na pierwszą koreańską dramę stwierdzam, że ta pozycja jest idealna. <333333333333

No to ten, witam jeszcze raz i postaraj się od nas za szybko nie uciec....z krzykiem xD

Jeja, czy ta drama jest aż tak dobra, że aż tyle osób ją poleca? xp Kurczę, chyba będę musiała rzucić to co teraz oglądam i zacząć YaB, bo sama nie wyrobię z ciekawości.
Już się zaczynam bać, może to jednak był zły pomysł zarejestrować się tu. Nie no, już wolę być uwięziona tutaj niż gdzie indziej xp. A z krzykiem na pewno nie mam zamiaru uciekać. Inne fora wydają się takie... zimne, nie wiem jak to inaczej określić ^^"
A Fushigi Yuugi to bardziej tak na anime się nastawić, czy mangę?
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Fushigi Yuugi - bardziej na anime.. bo w sumie anime jest jak do tej pory (a przeczytalam 4 tomu) bardzo wierne anime.

no a YaB.. to mus.
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 lis 2009

Witam serdecznie ;)
(przyszłam sie przywitac i porozszerzac Doki Doki Love <3<3)

Ja też poważnie zastanawiałam sie nad rejestracją tutaj ale u mnie twało to chyba z miesiąc xD ale nie żałuje i siedzę tutaj jak przyklejona przez już przeszło rok :) i chociaz nie mam juz tyle czasu poprostu nie mogę się z tym forum rozstać :D:D:D:D i dalej sprawdzam prawie codziennie <3<3<3

Powiem ci że twoja miłość do Japonii zostanie wystawiona na cieżką próbę bo tu bez skrupułów zarażają Koreą xD xD Ale czy to źle??? Nieeeee ^^^ <odezwała od dawna zkoreanizowana>

Baw sie dobrze i milego fazowania :D bo na pewno cie to czeka :D:D prędzej czy później ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Postautor: Lusia » 22 lis 2009

Dzień dobry ^^
I miło mi poznać.

Hai, hai prawda. Jestem tu dopiero od dwóch dni, a już tyle osób nawracało mnie na Koreę xD Po prostu będę musiała coś obejrzeć z tego kraju, czytaj YOU'RE BEAUTIFUL, bo ten tytuł słyszałam już ze 100 razy, jak nie więcej i to była pierwsza rzecz jaką mi tutaj polecono więc nie mam wyboru. Aż głupio się czuję, bo wszyscy tutaj z Korei, a ja tylko Japonia ^^" A może chciałabyś mi polecić coś innego? I nie mam tu na myśli tylko Korei ;].
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Hehe ^^

Ja też cichutko zachęce do oglądania Yabu - sama co prawda się jeszcze nie zabrałam xD ale to z braku czasu i mobilizacji ale skoro Doki ogarneła TAKA faza to to MUSI być
a) albo bardzo pokręcona
b) albo naprawde dobra drama
c) albo i jedno i drugie xD

Ja jestem sfiksowana na punkcie Korei i chyba pozostanę do konca zycia ale przez studia zaczynam odkrywać Japonię od innej strony i nie powiem bardzo dobrze mi z tym ;D

Więc z niekoreańskich produkcji ;)

Trzymajmy się Japoni: Musisz obejrzec Nodame Cantabile - i jak już cie dopadnie miłośc do Tamaki Hiroshi'ego, Eity i Juri Ueno to koniecznie obejrzyj Last Friends i Love Shuffle ;)

Jeśłi chodzi o Tajwan to ja mam mieszane uczucia - ale czasem lubię coś obejrzeć - Devil Beside You możesz spróbowac - bo to takie słodkie było ;) Jak ci humor przypadnie do gustu to mozesz sięgać po inne pozycje ;) A jesli niekoniecznie chciałabys obejrzec co romantycznego to warto zobaczyć Bump Off Lover ... - wciągająca i trochę inna niż wsystkei drame ;) I Mars i Sweet Relationship(to juz znowu romantycznie ^^) żeby zakochac się w Vicu Zhou :D

I co ja sie tam będę kryć - Koreę poprostu w każdym wydaniu sprawdzaj ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Dziękować ^^
Pokieruje się Twoimi propozycjami.
A tak odbiegając na chwilę od tematu. Jesteś na studiach, czy mogę zapytać jakich? Nie żebym się nie domyślała, ale wolę zapytać zanim coś powiem, bo źle powiem i co? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Studiuję sobie zaocznie Kulturoznawstwo Dalekiego Wschodu na UJ - głownie zajmujemy się Japonia ale mamy aż jeden przedmiot związany z Chinami ;) A mianowicie Historię Chin ale na wyższych latach (jestem na pierwszym roku) będzimy też poznawać podstawy jeżyka chińskiego :D

A skoro juz jesteśmy przy Chinach to cos mi się przypominało. Koniecznie ale to koniecznie obejrzyj chociaż jeden film Wong Kar Wai'a - to mój ukochany reżyser (jak ja mogłam tak o nim zapomnieć ;);)) Ogólnie Chiny też sa fascynującym krajem ale specyficznym ;) Dlatego ich dramy też są.. specyficzne ;) Za to polecam ci posłuchać też muzyki w tym języku - zwłaszcza niekoniecznie szeroko rozpowszechnionych zespołów indie (wpisz w Google np chinese indie i zobacz co sie stanie xD ) ale tutaj tez nie można wspomnieć o Korei - ale tu już poczytaj forum bo jak przystało na Koreomaniaków ten gatunek ma tu własny temat :D

Ale z muzyką - to juz wiesz, gusta mogą się bardzo się róznić ;) bo ja uwielbiam indie ale nie wiem jeszcze co ty lubisz ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Aż jeden przedmiot o Chinach? Niesamowite xD.
A jakie masz zajęcia? Czego się uczysz? Co z językami?
Przepraszam, wiem że za dużo pytam, ale jestem strasznie ciekawa. Już od dawna zbieram się na zapoznanie ze studiami w tym kierunku, jednak jak zwykle nigdy nie mam czasu ==.

Co do Chin, to rodzice chcąc zabłysnąć swą wiedzą na temat Dalekiego Wschodu opowiadali mi o pewnym filmie, jednakże to chyba nie ten reżyser. Ale dopytam się ^^. A za chińską muzykę zabiorę się jakoś niedługo, zaraz jak skończę z koreańską i tajwańską ;].
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

A za chińską muzykę zabiorę się jakoś niedługo, zaraz jak skończę z koreańską i tajwańską ;].

Tajwańska to tez chińska ;) nie wiem dokładnie jak sie ma tam sytuacja polityczna ale język ten sam :D

Na studiach mam tak jak pisałam wszysko o Japonii, kulturę, literaturę, historię póxniej pewnie dojdzie tez sztuka, no i oczywiście język :D. To niestety tylko zaoczne studia, na dziennych na pewno wcisną Ci jeszcze więcej przedmiotów ale ja i tak sie ciesze ;D

Ale do studiów to jeszcze masz trochę czasu, zresztą jak masz pytania to pytaj ;) - znjadzie się tu więcej studentek przeróżnych azjatyckich kierunków ^^^, prawda studentki? 8)
Obrazek

Wróć do „Kilka słów o sobie”