Lusia to mój kot

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 22 lis 2009

jak nie lubisz to już gorzej, ja niestety jestem odwiecznie nie przekonana do języka niemieckiego, sooł, życzę ci nauczyciela co cię przekona jeszcze do tego języka, zdaje mi się to jest czynnik główny wpływający na sympatię do języków xp

Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 22 lis 2009

Azzel pisze:jak nie lubisz to już gorzej, ja niestety jestem odwiecznie nie przekonana do języka niemieckiego, sooł, życzę ci nauczyciela co cię przekona jeszcze do tego języka, zdaje mi się to jest czynnik główny wpływający na sympatię do języków xp
Hai, hai. Już od podstawówki miałam słabych nauczycieli od angielskiego więc ten język kompletnie mnie do siebie nie przekonuje. Ale to chyba zależy także od nastawienia, może jeżeli spojrzę na niego z innej strony to go polubię.
Język niemiecki to czarna magia xp. Uczyłam się go w podstawówce, ale kompletnie nic nie rozumiałam i pozostało tak do tej pory. Co najlepsze, nawet moi znajomi z klasy, którzy uczą się tego języka [jesteśmy podzieleni na grupę ang. i niem.] nie są w stanie nim zbyt dobrze "manewrować". Jednak na pewno lepiej ode mnie xD.
A Twoja niechęć do niemieckiego czym jest spowodowana?
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

uczyłam się w podstawówce go i nawet lubiłam miałam fajna nauczycielkę, niestety w liceum po przerwie jednak 3letniej miałam się go znów uczyć i od wyższego poziomu, chodziłam na korki, nawet się starałam, ale moją szansę na 4 przekreśliła moja nauczycielka która nie pozwoliła mi się poprawiać na tą ocenę bo zaspałam na lekcje, notabene przez to ze uczyłam się do godziny 6rano właśnie niemieckiego. Tak przeleciały jakoś 2 lata, a w 3klasie zmienili nauczycielkę u której właściwie trzeba było zaliczyć jedną kartkówkę i napisać jakaś pracę którą bezczelnie dałam komuś do stworzenia i tak zakończyła się ma przygoda z tymże językiem xp
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Bardzo ciekawa historia. Niestety bez happy end'u. A może stety? Zależy czy Tobie odpowiada koniec tej jakże fascynującej przygody.
A propos, jak już mowa o niemieckim, to ciekawa jestem jak stoją napisy do dram itp. w tymże języku. nie spotkałam się jeszcze osobiście z takim przypadkiem, aby one występowały. W sumie to nie ma większego znaczenia i tak bym się nie orientowała w znaczeniu, ale tak z czystej ciekawości warto wiedzieć. ^^

Aha i mam pytanie do was lub Ciebie, gdyż ponieważ jesteście tu dłużej niż ja.
Nadal mogę pisać w tym temacie czy też nie? Może przenieść się do innego?
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 22 lis 2009

Oczywiście ze są ;) W wielu jezykach są ;) Na d-addicts.com jest gdzies zestawienie subów we wszystkich jezykach - w tym polskim;) Nie wiem tylko czy jest i w ogóle było kiedyś aktualizowane xD

Edit: To twój osobisty temat ;) Możesz tu robić wszystko :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

hmm, na d-addicts znajdziesz pewnie a ze znanych grup subujacych Querbeet robi napisy też po niemiecku, jeszcze widziałam jakieś niemieckie grupy ale nie bardzo mnie one interesują jednak. O wiele wiecej możliwosci jest w przypadku francuskich, włoskich i hiszpańskich napisów, ciekawe to to nawet że Niemcy chyba średnio są wciągnięci w subowanie...
a co do mej historii to zawsze chciałam umieć więcej niż jeden język a niestety nie miałam nigdy możliwości <wiec teraz nadrabiam i przesadzam z ich nauką ale to inna historia xp> i właśnie ów niemiecki mnie prześladował, wiec może jednak gdybym natrafiła na kogo innego (nauczyciela) mogłabym pojechać do Niemiec i się jakoś chociaż w podstawowej kwestii dogadać a tak noo, nie bardzo.

edit ode mnie: mi sie wydaje tak jak Day powiedziała, przynajmniej mam taka nadzieje^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 22 lis 2009

ja mam totalna antypatie do niemieckiego.. juz przerabialam francuski i ruski.. ale jednak niemiecki to jest koszmar jesli o mnie chodzi.. zreszta ja od dawien dawna jeste uczulona na niemiecki.. nie brzmi mi po prostu i tyle.. na uczelni mialam w zeszlym roku niemca przez rok i to byla moja osobista tragedia..
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

daydreamer4 pisze:
Edit: To twój osobisty temat ;) Możesz tu robić wszystko :D
Dzięki za uświadomienie ^^.
Pomyślałam, że lepiej będzie jak się zapytam, bo czytając waszą rozmowę [chodzi mi o ShoutBox] sumienie zaczęło mnie gryźć i mówię: A nóż, widelec zrobiłam coś nie tak. Wolałam się upewnić.
evelinux: Moja mama namawia mnie na francuski. Cóż, jednak jakoś do mnie tenże język nie przemawia. A jak zaglądałam na d-addicts.com to cos mi się właśnie zdawało, że był niemiecki. Ale tam tyle tych języków.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

To może niech cię na hiszpański namówi, zdaje się że całkiem fajny język, ja osobiście jakoś ciągle ciągnę do wschodu i tak marzyłam sie zawsze rosyjskiego uczyć^^<no i domarzyłam się w końcu ;)>
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

francuski jest ciezki.. ale do mnie przemowil.. ale dopiero za 2 podejsciem.. w gimnazjum mialam frencza ale nic nie rozimialam z tego i w koncu znienawidzilam.. a potem na studiach znow francuski (bo mialam wybor miedzy francuskim a niemienckimm.. wiec wybor byl oczywisty..). no i mi podszedl wtedy francuski.. potrafie sklecic zdanie.. ewentualnie zrzumiec co kots mowi jak mowi bardzo powoli.. ale francuzi bardzo szybko mowia.. nagran dialogow z plyt bez skrytpow nie zrozumialabym..
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Oh, hiszpański. Powiedziałabym że to niezły pomysł, ale dzisiejszy dzień był u mnie pełen hiszpańskiego więc na razie mam go dosyć, bo:
a)przez cały dzień słuchałam Natalii Oreiro
b) mój tata próbował mi wmówić, że japoński i hiszpański to podobne języki lub tez nawet jeden wywodzi się od drugiego. Ale jakoś nie wierzę w jego przekonanie ==
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Lusia pisze:b) mój tata próbował mi wmówić, że japoński i hiszpański to podobne języki lub tez nawet jeden wywodzi się od drugiego. Ale jakoś nie wierzę w jego przekonanie ==
hahaha! xD xD bre dobre.. teraz przypomina mi sie scena z "moje wielkie greckie wesele"
- powiedz mi jakiekolwiek slowo a ja udowodnie ze pochodzi ono z greki
- kimono?
-nie pamietam jak dalej ale udowodnil ze kimono wywodzi sie z greckiego xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

b) mój tata próbował mi wmówić, że japoński i hiszpański to podobne języki lub tez nawet jeden wywodzi się od drugiego. Ale jakoś nie wierzę w jego przekonanie ==
leeeeeeże xD jeśli hiszpański z japońskiego <a historycznie było by bardziej prawdopodobne xD> to później po nauce hiszpańskiego możesz mu wmówić że teraz musisz wrócić do korzeni i nauczyć się japońskiego wiec niech cię zasponsoruje dla dobra nauki xD
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Haha xD Ciekawe... kimono i grecki. Nigdy bym nie pomyślała, a myślałam, że ich ubrania nazywały się inaczej ;]. Teraz wyleciało mi z głowy jak, ale może kiedy sobie przypomnę.
A i mam do Ciebie pytanie evelinux. Swoje listy pisałaś po angielsku? bo jakoś inna opcja nie przychodzi mi teraz na myśl ^^"
leeeeeeże xd jeśli hiszpański z japońskiego <a historycznie było by bardziej prawdopodobne xd> to później po nauce hiszpańskiego możesz mu wmówić że teraz musisz wrócić do korzeni i nauczyć się japońskiego wiec niech cię zasponsoruje dla dobra nauki xd
Ha! I to jest myśl! Czemu od razu na to nie wpadłam xD Dzięki Ci Azzel, jutro sobie porządnie porozmawiam na ten temat z moim staruszkiem ^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no tak, po angielsku.. mozliwe ze dlatego nie dostaje tak dlugo odpowiedzi.. bo z tego co wiem to tylko Hiro mowi w miare plynnie po angielsku..
ODPOWIEDZ