Hej, Hej!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Hej, Hej!

Post autor: Volli » 09 lut 2010

Jej! O sobie...

W dramach "siedzę" od około roku (sama się zdziwiłam że to już tak długo) i można chyba powiedzieć, że jestem już nałogowcem i nie ma dla mnie ratunku. Oglądam głównie to co się w Korei i Japonii kręci i trudno mi właściwie określić które z tych dwóch dramo-miejsc wolę. Obydwa za co innego cenię i co innego w nich mi przyjemność sprawia. Języki kocham obydwa - japońskiego od niedawna się nawet uczę.

Z powodu wyżej wspomnianego nałogu cierpię na chroniczny brak czasu, bo jeszcze i pracę i naukę trzeba pomiędzy dramy wcisnąć. Sen pomijam jako zupełnie nieistotny i zbyteczny. Staram się natomiast trzymać fason i jakieś życie rodzinne i towarzyskie prowadzić i nawet mi się to udaje - głównie kosztem nauki i pracy, bo przecież nie dram...

Ach! I jeszcze milczek ze mnie straszny więc pewnie postować raczej rzadziej niż częściej będę ... mimo wszystko jednak będę się starać ... Niniejszym więc witam wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 09 lut 2010

ja cie powitam serdecznie. ja niestety do milczków nie należę, ale są tutaj ode mnie lepsi tzw. aleee dłuddieee posty :D
i nie pytam cie o całą resztę, bo itak ci tu zrobią przesłuchanie, jak na koreańskim komisariacie :shock:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

... drżę ... :roll: ...
... A za powitanie serdecznie dziękuję ...
Jasny gwint! Miło tutaj! <very very happy> Tak że w sumie nie żałuję, że udało mi się złamać i fobię społeczną przełamać. :D Spróbuję tropem tym podążać. Aja aja!
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 09 lut 2010

witam! xD

to ja zacznę przesłuchanie xD
no więc: jakie są twoje ulubione dramy? jakich aktorów lubisz? i co tam jeśli chodzi o muzykę? xD
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 09 lut 2010

Heh, my często tak żyjemy- kosztem wsyzstkiego, byle nie dram ;)

Witaj i baw się dobrze. Pisz dużo, nie przejmuj się, bo i tak większość postów nie wnosi tu nic, poza naszą własną radością!
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 09 lut 2010

Witam również^^ jej, jak ja sobie przypomnę moje początki:D zwłaszcza ze z obcymi to zbyt rozmowna również nie jestem:)
I jak miło ze ktoś po środku się znalazł również^^
A ja się spytam skąd przybywasz i czego się uczysz? i jakich panów preferujesz <o azjatyckich oczywiście pytam;)>
No i niech ci się tu długo zostanie z nami:)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Acha! No i się widzę zaczyna :D :lol: :D

No to ja od końca. Najpierw załatwię się sama ze sobą, czyli - czego się uczę i w zasadzie co robię - bo tak się stało, że to ze sobą się jakoś tam łączy... Będzie egzotyka... [fanfary] Ponieważ zawód mam baaaaardzo życiowy - historyk sztuki desu. No i tak mimo że ostatni egzamin na studiach II stopnia już za mną - nadal się w tym kierunku kształcić próbuję :D i innym w tym kierunku również mózgi wypaczam.

Skąd jestem? To akurat trudno określić. Chwilowo przebywam w Toruniu, w przyszłym roku Gdańsk może albo Warszawa, ... a może Tokyo? Akurat koleżanka z Japonii wróciła - to wymianę zrobimy.

Ulubione dramy - OOOO Mammmo... Tyle tego... Z Japońskich - nieodparty sentyment do obydwu HYD-ów czuję (pewnie odosobniona w tym nie jestem) i Hana Kimi. To były moje pierwsze dramy i im zawdzięczam wszelkie dramowe nawyki. Potem było Maou. Ostatnio Tokyo Dogs - teksty tam mnie po prostu powalają. W ogóle takie japońskie poczucie humoru bardzo mi odpowiada. A - i oglądam na bierząco Yamato Nadeshiko Shichi Henge - niewymownie głupie to - ale tyle radości! W ogóle - jeżeli o Japonię chodzi to po prostu uwielbiam to w jaki sposób ta mangowo - animowa warstwa wizualna jest przenoszona na język hmmm... dramowy? (ej, pewnie ze mnie w tej chwili ta historia sztuki wyłazi)

Z Koreańskich - You Are Beautiful - absolutny hit kasujący wszystko - ale to też pewnie mało oryginalne. Z innych ulubionych... Last Scandal, Iljimae, Hong Gil Dong, Slingshot, Iris, Legenda ....

Co do panów... Znowu pewnie cały zastęp... Z japońskich no to pewnie znowu mało oryginalnie - Ogurek - chociaż raczej nie za urodę a za to że on chyba nawet marchewkę przekonująco zagrać potrafi... Dalej... Narimiya Hiroki i Mukai Osamu (zdecydowanie piękna bestia) i jeszcze pewnie kilku... Z koreańskich? A tu szczerze mam problem... Ale co mi tam! Na pewno Bi i na pewno Lee Philipp, Lee Min Ki, Junki, Park Ki Woong .... ooooo ....

Ale post mi się wydłużył - jak na milczka sporo tego....
:D
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

uua, Iljimae <3 Joon Ki <3 [wybaczcie, naszło mnie nagle jak przypomniałam sobię tę cudowną dramę <3]
racja, YaB kasuje wszystko xD
i lubisz Shuna i Hirokiego, yeah <3

o, historyk sztuki, bardzo ciekawy zawód. moja współlokatorka studiuje historię sztuki właśnie i ostatnio się z nią uczyłam na egzaminy... normalnie wysiadłam, jakie niektóre rzeczy są trudne na tych studiach^^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 09 lut 2010

Na pewno Bi i na pewno Lee Philipp, Lee Min Ki, Junki, Park Ki Woong .... ooooo ....
Oj sie dogadamy myślę ^^
Bi się wytnie i Junki'ego sie wytnie xD ale reszta <3333

Witam serdecznie ^^
Jak na milczka to bardzo mnie cieszy długość twojego posta ;) Ja nalezę do tej połowy, co lubi i strzela posty giganty :D
Tak więc krotko czy długo się nie krępuj tylko pisz ;)

Historia sztuki.... mmm jedno z miliarda moich niespełnionych marzeń^^ Więc niech go z ciebie wychodzi jak najwiecej. Ja sie zapisuje na listę do wypaczania mózgów w tym kierunku ;)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 09 lut 2010

:kyaa: :kyaa: :kyaa:
witam serdecznie na naszym kochanym forum szerzącym ZUO wśród niewinnych osób xD mam nadzieje ze dzieki nam zamienisz sie z milczka w gadułę xD
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Ja sie zapisuje na listę do wypaczania mózgów w tym kierunku
Jest takie - chińskie podobno - przekleństwo: "Oby spełniło się wam to czego sobie życzycie..." ... Wiem, że przekleństwo bo doświadczam tego na własnej skórze odnośnie sztuki właśnie. Ale bez obaw - to będzie wyłazić czy chcę tego czy nie. To jest jak trzecia ręka. Czwarta noga. Ślepa kiszka i płaskostopie. Nie da się uniknąć. Jak również mało zrozumiałego abstrakcyjnego poczucia humoru.

:lol:
jakie niektóre rzeczy są trudne na tych studiach^^
eeee to chyba zależy ... Tak jest chyba z każdym przedmiotem. Ale faktem jest że to w zasadzie jest sposób na życie. I zostaje w człowieku czy ma z tym potem do czynienia czy nie.
co tam jeśli chodzi o muzykę?
Aaaaa zapomniałam o muzyce! Tutaj mam śmietnik totalny. Przed dramami to był porządek i po ludzku - z czasów licealnych mocne pozostałości punkowe, trochę tego i owego z terytorium reggae (głównie z tego powodu że znajomi grają i śpiewają), jakaś psychodela i różne inne dziwne rzeczy no i wielka miłość do jazzu - ale nie tego "płytowego" tylko słuchanego na żywo, w oparach dymu i piwną pianką na ustach. A teraz? Wszystko się totalnie zepsuło i przyjaciele z politowaniem głowami kręcą jak to się można takim j/k-popem i rockiem ekscytować i w ogóle. A można, można. Tyle że na razie orientację mam słabą i sama nie za bardzo wiem jeszcze co się mi w tych rejonach podoba... Ale jak się już konkretnie dowiem to doniosę. Howgh!
Bi się wytnie i Junki'ego sie wytnie
Ja tam dam Bi wycinać! Junkiego w sumie można. :D
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 09 lut 2010

Ha, poniewaz wstepnie zostalas juz wypytana, to mi tylko zostaje sie przywitac ;) Mam nadzieje, ze Ci sie tutaj spodoba^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 09 lut 2010

przyjaciele z politowaniem głowami kręcą jak to się można takim j/k-popem i rockiem ekscytować i w ogóle.
przerzuć się na j-punk i k-punk to przestaną:D
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 09 lut 2010

Azzel pisze:
przyjaciele z politowaniem głowami kręcą jak to się można takim j/k-popem i rockiem ekscytować i w ogóle.
przerzuć się na j-punk i k-punk to przestaną:D
Albo przerzuc sie na ekstremalne odlamy visual-kei- jak sie maja dziwic, to juz na calego XD
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

osh tam, k-pop i tak rządzi *uzależniona, siedzi trzecią godzinę na omonie*
visual kei to nawet większosć ludzi ode mnie z grupy kojarzy, lol. a z Azją mają mało wspólnego generalnie xD
ODPOWIEDZ