witam wszystkich towarzyszy niedoli :D

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

witam wszystkich towarzyszy niedoli :D

Post autor: kells » 11 kwie 2010

jou! wiem, ze mam niezły refleks ale... w ogóle nie zauważyłam tej sekcji! pewnie to przez to, że nie chce mi się nigdy suwakiem na dół zjeżdzac i nawet nie sadzilam, ze tu mozna się tak miło z wszystkimi zapoznac:D

ja tu już do was zawitałam kiedy leciały YaBy, ale zabawiłam krótko bo czułam się troszkę wyobcowana:D miałam wrażenie ze tu się wszyscy już dobrze znają, a jak zobaczyłam ze większość ma srednio ponad 1000 postów na koncie to zwątpiłam w swoje mozliwości;d;d ale stwierdziłam ze trzeba zrobić wielki comeback, bo to jest zbyt fajne forum, zeby nie byc jego częścią (czy już przekroczyłam granice lizusowstwa?:D)

no, to może teraz trochę o sobie;) zawsze miałam słabość do Azji, ale dramami zaraziłam się jakieś 2 lata temu przez mojego kolege ze studiów. Pamiętam że kiedy spytałam czy ma jakieś ciekawe filmy, to on pożyczył mi kilkanaście płyt dvd z różnymi japońskimi dramami... i tak się zaczęło (omg Darek,. dzięki ci za to!:D)

Miałam trochę niefortunny start, bo moja pierwszą dramą było Proposal Daisakusen... Tzn były też dobre struny takiego rozwoju wypadków-oczywiście Yamapi. Sama drama niestety średnio mnie porwała, głównie ze względu na partnerke Yamapiego, której nie znoszę po dziś dzien;] Ale to był ten moment kiedy zakochałam sie w Pi i zaczęłam oglądać wszystko, w czym grał;d wychodzi na to, ze byl moją pierwszą prawdziwą dramową miłością;]

potem było juz z górki, obejrzałam wszystko co przyniósł mi wspomniany wyżej kumpel, ale chcialam jeszcze. niestety byłam na tyle niedoinformowana, ze nie wiedzialam o istnieniu czegoś takiego jak viikii, mysoju czy dramacrazy:D nawet przez mysl by mi wtedy ni eprzesżło, ze mogę oglądać wszystko online, za darmo i to jeszcze na bieżąco! (do tej pory nuie rozpracowałam chyba jeszcze tego fenomenu-jakim cudem w ten sam dzien wszystkie emitowane odcinki są od razu w necie?:D) no nieistotne, ważne że są.

Początkowo oglądałam tylko japońszczyznę. zakochałam się po uszy w tym języku co zaowocowało rozpoczęciem pracy nad sobą i kształceniem się w tym kierunku. no, odrobinkę;) długo ni emogłam sie przekonać do czegoś, co nie byłoby japońskie, ale w końcu wyczerpały mi się wszystkie lepsze japońskie dramy i z braku laku sięgnęłam po tajwańskie... pierwszą tajwańską dramę też doskonale pamiętam-Devil Beside You. chyba nie msuzę mówić, ze od tamtej chwili stałam sie wielkim fanem tajwanskich dram i orędowniczką mandaryńskiego (ale japoński i tak jest najpiekniejszy;])

do koreanów długo ni emogłam sie przekonać, a to ze względu na język. próbowałam się zmusić do kilku filmów (zakładałam, ze zadnej dramy po prostu nie zdzierżę, bo za długo musiałabym słuchac tego ich bulgotania;d) obejrzałam więc kilka filmów, ale albo trafiłam na jakieś niefajne, albo po prostu mi nie podeszły, w każdym razie zraziło mnie to całkowicie i dałam sobie spokój z koreą.

do czasu.

bo w końcu równiez tajwany się wyczerpały-przynajmniej te lepsze i bardziej znane. ludzie wokół zachwalali koreańskie produkcje więc postanowiłam dac im one last chance. moja pierwsza koreanska drama to Dal Ja's Spring-byc moze dlatego mam do niej taki wielki sentyment. Bardzo mi się podobla... wszystko w niej mi podpasiło-i Chae Rim i jej młody kochaś, i jej ciuchy (ooooch, jej ciuchy^^) i w ogóle miodzio. Potem już było z górki, przyszła kolej na całą resztę:D

Obecnie muszę przyznać ze chyba najwiecej ogladam koreanskich rzeczy. język bardzo polubiłam, już mi zupenie nie przeszkadza :)

Jeśli chodiz o ulubionych aktorów i aktorki to jest ich całe mnóstwo i zmieniają się pod wplywem obejrzanych dram:D z japonców mialam już fazę na Yamapiego (najbardziej chyba wielbiłam go w Kurosagim<33) , Kame (na Kame wciąż mam-po prostu ubóstwiam chłopaka i te jego pućki;d), Ogóra, Tome, Osamu Mukai i moglabym tak wymieniac i wymieniac. Z tajwanów to chyba najwiekszą obsesję mialam na punkcie Jiro i Zai Zai <33 no a z koreanów to... ojaaaaa, ile ja bym tu musiała wymienić...na serio to jest nie do wiary:D W przypadku koreanów to jest tak ze zwykle mialam fazę na głównych aktorów z dram, które mi sie najbardziej podobały - czyli z YaB, My Dirl, Coffee Prince'a, Goonga, Spring Waltz, ... nie, dobra, to nie ma sensu, musiałabym tu pół nocy siedziec:D

obecnie, co widać, szaleję na punkcie Siwona i Ji Hyun Woo <333 No i chyba tyle;d

soooorry za ten monolog i dziękuję wszystkim którzy zechcą przez niego przebrnąć :)

witam serdecznie i jeszcze raz przepraszam za moją gapowatość-powinnam to była zrobic dużo wczesniej:)

Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 11 kwie 2010

no hej hej ;DD
widzę, że już się z nami dobrze bawisz, więc zostań tu jak najdłużej! ;DD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 11 kwie 2010

Zawsze lepiej późno niż wcale:D wiec i oficjalnie witam cię:D i dobrze że wróciło ci się my naprawdę nie gryziemy <mimo ze mogło by się wydawać czasem xD>
Co do Proposala nie do końca zrozumiem traumy, oprócz aktorki, bo ja naprawdę polubiłam tą dramkę, zwłaszcza wiecznie wypominany przez mnie motyw biegnącego murzyna xD
anyway - piszesz długie posty, yay, chwała ci za to;p
a z ogólnych pytań o twej osobie - z jakiej części ziemi cię przywiało?:)
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Kibou pisze:no hej hej ;DD
widzę, że już się z nami dobrze bawisz, więc zostań tu jak najdłużej! ;DD
nawet nie masz pojęcia, jak dobrze się bawię!:D taaak długo nie miałam z kim w ogóle o tym pogadać, że teraz czuję się jakbym wygrała los na loterii;d

Azzel, ja generalnie dużo gadam, więc i piszę dużo. także wybacz, jeśli będę tutaj bardzo spamować:D

ej jaki murzyn, jaki mrzyn w ogóle, i czemu jedyny murzyn jakiego ja pamiętam to ten z Yamato Nadeshiko Sichi Henge? ej niby to juz było 2 lata temu, ale chyba powinnam pamiętać takie rzeczy:D

wiesz co, sama drama w miare ok, chociaz jakoś mi sie dłużyła i juz miałam dość tej dupowatości Yamapiego w niej. mg, ze też on nigdy nie potrafił wydukać z siebie tych dwóch słow! nie mogłam juz nooo, nie mogłam;d

jeszcze skończyło się też tak jakoś głupio, zwiała z własnego ślubu i to już.. po ślubie:D no bez sensu, bez sensu zupełnie, i zdecydowanie nie na moje niezbyt stalowe nerwy;d

i jeszcze te jego hallelujah!! haha, no z tego motywu już nie mogłam;d ale śmieszny był, zwlaszcza w ostatnim epie, jak zaczal się eydzierać a tak naprawdę wcale nie cofnąl się w czasie i jak się kapnąl to zrobił mega minę;d
a tej aktorki co tam grala, to po prostu w zadnej dramie nie lubie. ani w zadnym filmie;]

a przywiało mnie ze Śląska... jest tu ktoś z moich okolic?:>
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 11 kwie 2010

Właśnie tak patrzę i myślę sobie, że przecież już od od dłższego czasu Cię u nas widzę ^^
No ale czas się przywitać. Dobry wieczór :D

A co do muzyki, to czego słuchasz? Przepraszam jeśli już wspominałaś, ale mam lenia i nie chce mi się całego Twego posta czytać ^^" Mam nadziejże, że mi wybaczysz.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 11 kwie 2010

Dłuuugaśne posty <3333

Haha nawet nie zauważyłam, że się nie przywitałaś ; )
witam serdecznie i jeszcze raz przepraszam za moją gapowatość-powinnam to była zrobic dużo wczesniej:)
bo w końcu równiez tajwany się wyczerpały-przynajmniej te lepsze i bardziej znane. ludzie wokół zachwalali koreańskie produkcje więc postanowiłam dac im one last chance. moja pierwsza koreanska drama to Dal Ja's Spring-byc moze dlatego mam do niej taki wielki sentyment. Bardzo mi się podobla... wszystko w niej mi podpasiło-i Chae Rim i jej młody kochaś, i jej ciuchy (ooooch, jej ciuchy^^) i w ogóle miodzio. Potem już było z górki, przyszła kolej na całą resztęVery Happy
Dalja rządzi i wymiata, a Minki. . . aż wstyd się przyznać, ale Minki wisi mi koło łóżka XP hehe chyba pierwszy i jedyny azjata który dziwnym trafem doczekał się tego zaszczytu xD
Widziałaś może Evasive Inquiry Agency z nim? Jak nie to polecamy <3

No i. .. witaj w rodzinie ; )
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 11 kwie 2010

Spoko, ja odkąd tu jestem nadal się nie zreflektowałam by się przywitać xP
Maura... może czas?może jeszcze ktoś cie nie zna na tym forum;p

no a w ogóle każdy miał tu swoje początki i albo uciekł szybko albo został tu i biada mu teraz <podłączenie do doki non stop xp>
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 11 kwie 2010

Maura pisze:

wyłapałam w twoim poście, że kolega ze studiów dał ci dramy, więc co studiujesz / studiowałaś? ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Przemyślę sprawę :smoke2:

albooo
to tak jak ja XDDD jaa prawie od 3 lat -_-
tej Margot , zróbmy grupowe przywitanie xP
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 11 kwie 2010

hmm... właśnie kto to jest Maura? :confused: XDDDDD

grupowe przywitanie weteranów? XD
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

Maura pisze:Dalja rządzi i wymiata, a Minki. . . aż wstyd się przyznać, ale Minki wisi mi koło łóżka XP hehe chyba pierwszy i jedyny azjata który dziwnym trafem doczekał się tego zaszczytu xD
Widziałaś może Evasive Inquiry Agency z nim? Jak nie to polecamy <3
aaaa, Minki koło łózka?! aaaaa, oddawaaaaj! w ogóle ubóstwiałam go w dej dramie, był taki hot, że jego hotness mi przysłaniała wszystkie niedociągnięcia tej dramy (a byly jakies?:D). ale w ogole tyle razy juz sie spotkalam z opiniami ze DJS to fajna drama MIMO TEGO BRZYDKIEGO MINKI... lol, rzekłam, LOL! dlatego cieszę się ze ktos wreszcie podziela mój gust <3 (btw,. nie uwazasz ze Minki mial w DJS cudooowne ciuchy? ladnie mu było w tym stajlu)

Do Evasive Inquiry Agency sie kiedys przymierzałam, ale jednak musiało mnie wtedy skusić coś innego. czyli mam do tego wrócic?:D

margot. pisze: wyłapałam w twoim poście, że kolega ze studiów dał ci dramy, więc co studiujesz / studiowałaś? ^^
wtedy studiowałam anglistykę no i nadal jeszcze ją studiuję:)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

(a byly jakies?Very Happy)
Ale gdzie? XD
(btw,. nie uwazasz ze Minki mial w DJS cudooowne ciuchy? ladnie mu było w tym stajlu)
Noooo te skarpety dłuuugie na rękach (czyt. rękawiczki xD) i szale i w ogóle faaaajnie w płaszczu wygląda i fryzura i nawet chód ma fajny! XD Ha! ja nawet jego kaczkowaty głos lubię! :P
le w ogole tyle razy juz sie spotkalam z opiniami ze DJS to fajna drama MIMO TEGO BRZYDKIEGO MINKI...
łobuzy! nie znają się ;p Minki jest uroooczy <3
aaaa, Minki koło łózka?! aaaaa, oddawaaaaj!
Taki w a4 xP Robiłam test drukarki ;p

Jeeeny teraz mi się cała Dalja przypomina przez Ciebie ;p Muszę zanotować by w wolnej chwili wrócić do tej dramy. . to już całe wieki :D
Do Evasive Inquiry Agency sie kiedys przymierzałam, ale jednak musiało mnie wtedy skusić coś innego. czyli mam do tego wrócic?Very Happy
No koniecznie ^^ Jedna z lepszych koreańskich komedii ever! <33
Awatar użytkownika
kells
Przyklejony do ekranu

też w sumie miałabym ochotę na powtórke Dal Ja's Spring, ale troche mni eodstraszają wątpki poboczne bo byly dosc rozbudowane, a watek tego jej byłego i tej jego kobiety troche mnie momentami przybijał;]

ach, te jego rekawiczki bez palców i te płaszcze to był po prostu strzał w 10;] a tak w ogole to...jaki kaczkowaty głos?! nic takiego nie zauwazylam;] jak mozesz w ogole tak mowic!:D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

a watek tego jej byłego i tej jego kobiety troche mnie momentami przybijał;]
Ja tam ich lubiłam. Ta reporterka była fazowa XP Czy ja dobrze sobie przypominam czy ona pracowała w koreańskim odpowiedniku telezakupów Mango? XP

Mocna była szefowa Dalji xD XD XD
a tak w ogole to...jaki kaczkowaty głos?! nic takiego nie zauwazylam;] jak mozesz w ogole tak mowic!Very Happy/quote]
No jak dla mnie to trochę kwacze ;p ale więcej takich kaczek <3
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 11 kwie 2010

Witaj!!!
Haha, z Siwonem fajna sprawa. Niedawno myślałam sobie, który z muzyków mógłby wystąpić w jakiejś dramce... Siwon był gdzieś na szczycie ;) Juhuu, myślenie daje szczęście!

margot. pisze:

grupowe przywitanie weteranów? XD
Może poczekajcie, aż któraś z Was przekroczy trzy tysiące postów, będzie uroczyście i załatwicie 2 imprezy naraz :)
ODPOWIEDZ