Witam!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
tokyo
Co to jest dorama? o_O

Witam!

Post autor: tokyo » 22 kwie 2010

Dawno nie było dane pisać mi tematów powitalnych, więc zupełnie nie wiem od czego zacząć.. może napiszę to, o co najczęściej pytają na forach przy powitaniu XD

Mam niespełna 18lat, mieszkam teoretycznie w Warszawie, zainteresowanie Azją trwa ok. 3,5 roku. Dramy porzuciłam po kilku niefortunnych seriach w dalekiej przeszłości, jednak postanowiłam dać im kolejną szansę
(Nie ukrywam, ze to poniekąd sprawa Korei, której większą uwagę poświęciłam dzięki jej wysłannikom zła pod postacią boysbandów, które tylko czyhają na niewinnych, przechodzących kryzys obywateli (nie wierzę, ze to napisałam XDD))
Mam więc nadzieję, że dzięki forum, poznam warte obejrzenia dramy
Obecnie po kilku miesiącach zwlekania i obaw oglądam IRIS..chociaż nie, "oglądam" to złe sformułowanie.. pochłaniam IRIS! Jestem na siebie wściekła, że w ogóle sięgnęłam po ten tytuł. Drama mimo wielu błędów i niedociągnięć zdobyła kolejnego niewolnika

Tak jak wspominałam na początku postu, nadszedł właśnie brak pomysłów "co by tu jeszcze", więc jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem:)

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 22 kwie 2010

hej hej, witam cię na doki^^
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 22 kwie 2010

Witaj!
Wreszcie ktoś, kogo morze krwi i dawka niedociągnięć nie odciągnęły od IRIS. Juuuhuuu ;) Pamiętam moją fazę, pamiętam.

I jesteśmy w tym samym wieku. Może właśnie dlatego pasjonuje nas uwalany błotem Lee Byun Hun :lol:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 22 kwie 2010

hejo, witam, witam :) jesli tylko jestes chetna zasysać tytuly to tutaj cie az rozboli od nich glowa jak ludzie zaczna cie nimi zasypywac :) osobiscie polecam Shining Inheritance (aka Brilliant Legacy), You're Beautiful (ha! byla pierwsza!), The Woman Who Still Wants to Marry -> it's a must!
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 22 kwie 2010

Również witam ^^
To może napiszesz coś jeszcze o muzyce, jakiej słuchasz? ;) aż dziwne, że jeszcze nikt o to nie spytał xD
Awatar użytkownika
tokyo
Co to jest dorama? o_O

Post autor: tokyo » 22 kwie 2010

*boom_boom
Tak, też podejrzewam, że faza na IRIS nie zniknie szybko, nawet po zakończeniu serii. Obecnie jestem na 17 epizodzie i naprawdę nie chcę rozstawać się z tą dramą!
Akcja mimowolnie wciąga (choć momentami bywa dziecinnie przewidywalna), a do tego, jak wspomniałaś: ubłocony i ledwo żywy Hyun Joon ; D (mogę nawet przymknąć oko na irytującą coraz bardziej Seung Hee z wiecznie niezadowoloną miną)

dziękuje za przywitanie:)
*evelinux, właśnie zamierzałam sięgnąć po You're Beautiful, dzięki za tytuły
*Speak
Co do muzyki - wszelaka i nieogarnięta.. nie lubię ograniczenia gatunkowego, dlatego jest wielu różnego rodzaju wykonawców, którzy przykuwają moją uwagę.
Jednak do utrzymujących się na szczycie w osobistym i nigdy nienudzącym się 'asianowym' rankingu należą: Miyavi, Big Bang, Epik High, Jay Chou, Akeboshi, Leo Imai, Nujabes, ONE OK ROCK, Leesang, Home Made Kazoku, Lee Hyo Ri, Wise, Head Phones President, Orange Range + Soundtrack z Cowboy Bebop, Hellsing, czy Beck
Co do pozostałej muzyki 'nieazjatyckiej', wypisanie zajęłoby kilka stron a4 ^^'''
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Pino » 22 kwie 2010

Witaj, .....ja tez jestem niewolnikiem IRIS(chociaż stanelam na 5 odcinku, napewno obejze do konca) a zaczelam chyba przez Lee Byung Hun, strasznie mi sie w dobrym zlym i zakreconym podobal.Zmotywowalas mnie do ogladania :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 22 kwie 2010

Hej hej! Witaj na doki! Ja tam się dopisuję do grona miłośników Iris i Byung Huna [dawno straciłam już nadzieję na to że kiedykolwiek nauczę się w miarę poprawnie pisać to imię używając łacińskich znaków]... Moja miłość do tej dramy nie jest bynajmniej ślepa ale przecież nie o to w miłości chodzi... Eve już rzuciła YaB-em [ta drama otrzymała status klasyka już chyba gdzieś tak w okolicach wyświetlania ósmego odcinka]. ... A jak tam u ciebie z Japonią? Ja sama trochę nie nadążam ale idąc po linii Iris [wmusiłam w moją współlokatorkę ku obopólnemu zadowoleniu] to chyba Bloody Monday dałoby radę [wmuszam obecnie - dziewczę ma fazę większą od mojej a to doprawdy jest ewenement]. A z Korei to po raz kolejny Slingshot który podobał mi się nawet chyba bardziej niż Iris (chociaż to takie bardziej łotrzykowskie jest ...

Jeszcze raz witam serdecznie ...

P. S. Uwielbiam tematy powitalne - można się w nich tak bezkarnie i błogo wymądrzać :lol:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 22 kwie 2010

Jeśli Bloody Monday, to pierwsza seria. Tam też jest taka ciągła akcja na granicy logiki ;) I fajni aktorzy, ajć! :oops:

Z drugiej pamiętam tylko krzywe mordy Der Freischutz, końcowy uścisk Takeru-Haru i (przede wszystkim) brylantowe "Ohayo!" w słuchawce <odpłynęłam na samą myśl>
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 22 kwie 2010

noo ja sobie nie wyobazam ze ktos oglada dramy koreanski a nie widziala YaBa.. to jest klasyk ponad klasyki..
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 22 kwie 2010

ale Goong to chyba większy klasyk,kto tego nie widział to nie zna co zacz 'klątwa Yula' :wink:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 22 kwie 2010

no jak by nie patrzec nazwanie YaB klasykiem jest dziwne, bo to drama z zeszłego roku, jeszcze nawet pół roku nie minęło... xD co nie zmienia faktu że jest genialna.
Goong to klasyk za który sama się jeszcze nie wzięłam, ciągle to jakoś odsuwam w czasie, bo tematyka mnie przeraża xD
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 22 kwie 2010

Łiiiii tam.... no i po raz kolejny wszystko zaczyna i kończy się na YaBie... LOL [hłe hłe] Ale Goong? Ooooo Goong... Gdy oglądałam - byłam zachwycona (poza tym że z sześć środkowych odcinków ścisnęłabym w jeden). Teraz by pewnie inaczej było. Nie ma się chyba czego bać ... dla misiów w endingach warto ryzykować!!! Klątwa Yula - z tego się kulam niezmiennie !!! Jak już tak o klasykach rozprawiamy [nadal się trzymam tego że dla mnie YaB klasykiem jeszcze w trakcie airingu <3. I się nie puszczam - ostrzegam / chociaż fakt faktem - że hiperbola mi tak trochę wyszła] to jeszcze i Full House wspomnieć należy...

Łezka się w oku zakręciła. Melancholia dopadła. Idę usychać z tęsknoty za dramami których nie oglądam... *z żalu wali głową w stos 34355657342 książek*
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Post autor: cookie_nut » 23 kwie 2010

Witam na doki i życzę miłej zabawy :)
Volli pisze:Teraz by pewnie inaczej było. Nie ma się chyba czego bać ... dla misiów w endingach warto ryzykować!!!
O tak! Koniecznie obejrzyj Goonga :) A YaB też warto - chociaż dla Jeremiego ^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 23 kwie 2010

Witam witam^^
ze mnie w ogóle dziwadło jest, stanęłam na Irisie na 18 epie i ni huhu mogę ruszyć dalej - mimo że uznaję że drama dobra oO

no, niech ci się z nami długo zostanie,tyle^^
ODPOWIEDZ