Witam, witam.

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 09 maja 2010

Chociaż mnie tak bardzo nie boli, że ktoś nie rozróżnia tych państw
A wiecie, że mnie też? Jak już to mi się to po prostu dziwne wydaje, bo świadczy tylko o tym jak bardzo my, obywatele świata ery globalizacji [bosz... dziwne określenie, czasem mi się takie wyrywają] jesteśmy jednak zaściankowi. Żyje się w kręgu kultury europejskiej i poza nią nosa nie wyściubia, a jak już się wyściubi to i tak na wszystko patrzy przykładając normy lokalne (nawet jeśli ta "lokalność" oznacza kontynent cały albo nawet i trzy czy w porywach cztery - jeśli dodać do tego obie Ameryki i Australię). Tzn. nie mówię, że źle, ale czasem wypadałoby chociaż mieć tego świadomość a tej brak... nawet na uczelniach wyższych wśród ludzi zawodowo zajmujących się Azją (mam tu zwłaszcza na myśli sztukę azjatycką - bo to akurat jest terytorium mi znane).

No ale z drugiej strony - ta zmiana perspektywy właśnie dlatego jest tak bardzo pociągająca. Dlatego świat azjatyckiej kultury popularnej wciąga. Najłatwiej (przynajmniej mi) zaobserwować w nim - (na wszechobecnych kalkach amerykańsko - europejskich) te miejscowe azjatyckie "inności". Poza tym oczywiście że jest to na maksa przyjemne. :lol:

Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 09 maja 2010

Nieodróżnianie państw? Moi znajomi może i rozróżniają, ale ostatnio jedna moja koleżanka zobaczyła u mnie tapetę jakiegoś Koreańczyka i mówi do mnie "oo znowu jakiś Japończyk", ja mówię "nie, to akurat Koreańczyk" a ona "oo w kimonie, tak?".
Jezu święty, to był Koreańczyk i to w dresie :shock: nawet nie wiedziała, czemu zwątpiłam jak to powiedziała...
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 10 maja 2010

Hahaha, dres a kimono to jednak różnica :lol:

Mnie w sumie tylko wkurza, jak ktoś ustawia gejsze pod latarnią.
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Post autor: lovegood » 10 maja 2010

Haha, pomylić dres i kimono xD

W każdym razie mnie to ciągle razi jak ktoś miesza te kraje ^^ Mój tata cały czas mówi: "Ty znowu te koreańskie seriale oglądasz!" ;p A ja mu ciągle powtarzam że japońskie ^^

No bo skoro tkwię po japońskiej stronie mocy to nie bardzo to się zgadza xD
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Mnie mój tata ostatnio zdziwił. Jak coś oglądam, to zwykle w "egzotycznych", powiedzmy, jezykach: japońskim, koreańskim... Ale nie. Oglądam sobie House'a po angielsku a mój tata wchodzi i się pyta, co to tak bulgocze :lol:
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 10 maja 2010

Haha bulgocze dobre :D
moja mama znowu zawsze jak wchodzi do mnie do pokoju a ja jakąś dramę oglądam to mówi " znowu tych chińczyków oglądasz" haha dobrze wiedzieć, bo ja chińską dramę to tylko jedną oglądałam :P
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Ale łatwo nam mówić, że ktoś nie rozróżnia Japończyków od Koreańczyków.

Pewnie my też nieraz mówimy ogólnikowo: "serial brazylijski" (a to jakieś Wenezuele i inne Meksyki).
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 10 maja 2010

Mój tata na wszystko co oglądam mówi "meksykańskie telenowele" :D
Tak, zwłąszcza produkcje z Japonii ^^
Awatar użytkownika
n0ale
Co to jest dorama? o_O

Post autor: n0ale » 10 maja 2010

mój telenowele mówi tylko na te brazylijskie tudzież portugalskie, wszystko w języku japońskim bądź koreańskim to 'chińskie bajki'. :x
co do angielskiego, to co nie włączę czegoś z brytyjskim akcentem, moja matka dziwi się, czemu niemieckiego słucham. O_O ale jak słyszy amerykański, to już wie, że to angielski...
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 10 maja 2010

Speak pisze:Haha bulgocze dobre :D
moja mama znowu zawsze jak wchodzi do mnie do pokoju a ja jakąś dramę oglądam to mówi " znowu tych chińczyków oglądasz" haha dobrze wiedzieć, bo ja chińską dramę to tylko jedną oglądałam :P
lol, jak ja mowie bratu czekaj teraz ci cos puszcze.. a on na to "znowu chinczyki?" a ja, nie to nie beda chinczyki.. po czym puszczam koreance.. a on "mowilas ze to nie beda chinczyki" a ja "no bo nie da" xD
Awatar użytkownika
Kajak
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Kajak » 10 maja 2010

A to mój brat właśnie mówi "weź wyłącz wreszcie te Koreańce", nawet jak to Japończycy XD.
W ogóle cześć i miłego fangerlowania ;D.
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Post autor: sweetluluby » 11 maja 2010

n0ale Ty masz genialny nick!!!
Uwielbiam takie zabawy słowem!!!
Brawo i oczywiście witaj serdecznie!!!

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
n0ale
Co to jest dorama? o_O

Post autor: n0ale » 11 maja 2010