Hej

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Hej

Postautor: Athaya » 23 cze 2010

Jestem Anita

Moja przygoda z serialami azjatyckimi zaczęła się od chwili w której siostra postanowiła iść na sinologię i uczyć się chińskiego. Ja tymczasem całkiem przypadkowo trafiłam na słynną koreańską drame "Delightful Choon hyang" Jae Hee i Han Chae Young zostaną w mojej pamięci na wieki! Potem to już poszło lawinowo i przekopałam połowę zasobów youtube w poszukiwaniu coraz to nowszych dram :twisted:
A potem siostra poleciła mi wspaniałą stronę http://www.mysoju.com i przepadłam. Do wyboru do koloru! Zwracam uwagę na kraj bo każdy się różni czymś innym. Charakterystyczne zachowania czy to w Korei czy na Tajwanie, a może w Japonii tylko dodają smaczku produkcji :twisted: Mam kilka swoich nieśmiertelnych dram do których często wracam z przyjemnością. Przez to nie nadążam z nowościami, ale to nic. Mam dużo czasu :lol:
Moimi ulubieńcami są Rainie Yang, Mike He, Ariel Lin, Joe Cheng, Jae Hee, Han Chae Young, Vic Zou, Barbie Xiu, Angela Zang... Iii wielu innych

I to by było na tyle :oops:

Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 23 cze 2010

Witaj na Doki :D i dobrej zabawy życzę.

Nie wspomniałaś nic o muzyce, więc standardowe pytanie - czego słuchasz?
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Z amerykańskich i polskich to wybiórczo zależy od nastroju i co mi padnie w ucho :wink:
:lol: Ostatnio wzięło mnie azjatyckie piosenki i na tapecie jest Rainie Yang i jej "Dai wo zou" i "Ai mei". Więcej powiem o niej, kiedy przesłucham płyty. Ale też lubię openning do dramy Mars o tytule "Ling" tudzież Huang Yida - Chou Nan Ren :lol: I jeszcze by się parę znalazło, tylko nie pamiętam tytułów...
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 cze 2010

No wreszcie ktoś z Tajwanu !! :D
Witam i mam nadzieję, że nie dasz sie tak łatwo przekabacić na stronę koreanską, bo słabo u nas z tymi, co to tajwany tudzież chińskie oglądają :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

:lol: Ja jestem już dawno przekabacona :P Ja po prostu kocham tajwańskie produkcje, ale i do koreańskich mam sentyment :lol: Tylko, że Tajwańskie mają Mikea He, Huang Xiao Minga i Joe Chenga :smitten: !!!
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 23 cze 2010

Witaj, baw się dobrze :)

Trochę mi głupio, bo się okazuje, ze każdy tutaj studiuje coś związanego z orientalistyką albo zna jakiś azjatycki język i pewnie będzie podróżował do tych krajów :) a ja nie :/
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 23 cze 2010

Snake ona napisała że jej siostra poszła na sinologię i się uczy chińskiego, a nie ona. Więc głowa do góry :*

Ja pomimo że studiuję kierunek związany z Azją pewnie też nie będzie mi dane postawić nogi w Azji. Więc to nie jest takie czarno-białe jak myślisz ^^
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 23 cze 2010

witam również oczywiście na zmartwychwstałym doki^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 23 cze 2010

ja nie studiuję nic związanego xD

Witam również, brakowało kogoś z większą dawką Tajwanu jakby nie patrzeć^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

:lol: O tak z chęcią bym się wybrała na Tajwan, ale nie mam kasy.

W Chinach byłam dwa lata temu u siostry i jednocześnie na trasie Pekin -Tjanjin - Xi'an i Chengdu :twisted: Uzbrojona w podstawowe słowa niezbędne do przeżycia ruszyłam na miasto. Nihao, sie sie , dzai dzien, bu jung sie sie ( piszę tak jak wymawaiałam bo nie chce mi się szukać w necie: Dzien dobry, dziękuję, do widzenia, dziękuje nie potrzebuję)
Jedzenie cud, mód i orzeszki, a do tego w Chengdu przepaliłam sobie gardło Gorącym Garnkiem :lol: Warto było przekonać się jak to jest z tymi chińczykami naprawdę. Niestety nie byłam na murze chińskim bo wynikły problemy biletem. Wielbię pod niebiosa baodzy i dziaodzy, ale bez dodatku sosu sojowego :roll: Co jeszcze... Hutungi czyli slamsy chińskie pokazują całą prawdę o chińczykach ;) Zakochałam się w pociągach z łóżkami i pandach. Żałuję, że nie miałam dość kasy, żeby zrobić sobie zdjęcie z pandą na kolanach (wzdycha nieszczęśliwie). Spotkać potomka ostatniego cesarza Pu Yi było zaszczytem, ale nie mam dowodu bo ukradli nam aparat. Ewentualnie mam napis własnoręcznie wykonany przez owego człowieka z podpisem. Sklepy chińskie cieszą oko i zachwycają mnogością towaru, ale narodu tam ci taki dostatek, że masz ochotę tylko uciekać ;) Polecam wspaniałe widoki i chińską operę zwłaszcza zmianę masek. Jeśli już jedziecie to raczej nie z wycieczką bo nie zobaczycie zbyt wiele :lol: A jak już biały zna chiński to 50% upustów gwarantowanych i wielki szok na twarzach tubylców :twisted:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 23 cze 2010

widzę że jesteś po tajwańskiej stornie mocy xD

witam serdecznie na forum i życzę owocnych dyskusji i miłej zabawy :)

Snake pisze:Trochę mi głupio, bo się okazuje, ze każdy tutaj studiuje coś związanego z orientalistyką albo zna jakiś azjatycki język i pewnie będzie podróżował do tych krajów :) a ja nie :/

lol, ja skonczylam wlasnie anglistyke ;P to ci sie tak tylko wydaje ze kazdy tu studiuje cos azjatyckiego.. taka Azzie na przyklad.. NIC wspolnego z jezykami nawet xD co nie Az?
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 23 cze 2010

Ja też witam serdecznie!

evelinux pisze:
Snake pisze:Trochę mi głupio, bo się okazuje, ze każdy tutaj studiuje coś związanego z orientalistyką albo zna jakiś azjatycki język i pewnie będzie podróżował do tych krajów :) a ja nie :/

lol, ja skonczylam wlasnie anglistyke ;P to ci sie tak tylko wydaje ze kazdy tu studiuje cos azjatyckiego.. taka Azzie na przyklad.. NIC wspolnego z jezykami nawet xD co nie Az?

A kawałek chemii, historia sztuki i konserwacja (mój przypadek)? LOL - no, gdybym się wcześniej upierała to może to drugie (i trzecie) powiązałabym z Azją, ale się nie upierałam, bo Azja to jest odchył stosunkowo niedawny....
:volli:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 23 cze 2010

Ooo.. witam witam ^^

Też jestem tutaj nowa (niedługo stuknie miesiąc ;p) ale już się troszkę wtopiłam w tłum ;D
ludzie są tu bardzo mili i otwarci tak że atmosfera jest fantastyczna (:

baw się dobrze (: Obrazek
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Postautor: EwCzAkIs » 23 cze 2010

Ja takze witam serdecznie :) i popieram komentarze kolezanek nie kazdy studiuje cos zwiazanego z Azja, ja np. nie xD. Ogolnie jak czytalam twoj opis o wizycie u siostry to az sie rozmarzylam ach <zazdrosci> 8) ale szkoda tego skradzionego aparatu. A teraz co ogladasz lub co masz w planach? :)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 23 cze 2010

Tak, tak, wiem, że nie każdy studiuje coś azjatyckiego, ale mimo wszystko sporo osób, w zasadzie to mogę napisać kobiet, hyhy, studiuje to co lubi i będzie rozwijało się w kierunku, który je interesuje. Tak trzymać !

Ja też studiuję to co lubię i nie narzekam, ale kto wie, czy gdybym miał rozpocząć zycie na nowo, to czy bym się nauczył egzotycznego języka i może wyruszył szukać szczęscia w Tokio ;)

Choć z drugiej strony nie wszystko jest takie różowe jak na filmach/zdjęciach i nie można mieć wszystkiego ;) I tak mamy wyższy poziom życia niż 95% populacji na Ziemi. Gdybym był dzieckiem w turbanie w jakimś arabskim kraju, albo mieszkał w jakiejś afrykańskiej wiosce miałbym inne priorytety i marzenia ...

Sory za offtop :)

Wróć do „Kilka słów o sobie”