Witam!!!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Witam!!!

Postautor: prezes170 » 30 cze 2010

Mam na imię Mateusz.

Moja tzw przygoda z filmami azjatyckimi zaczęła się gdy pierwszy raz spotkałem filmy z Jackie Chanem i Jetem Li :D Dziś zapragnąłem jednak poszukać filmów japońskich/koreańskich o szeroko rozumianej tematyce romantycznej. Z pomocą google trafiłem więc na tę stronę. Gdy wszedłem na alfabetyczne spisy filmów okazało się ze jest ich cała masa.

Stąd moja prośba do użytkowników którzy w tej miłosnej tematyce są bardziej obeznani. Jeśli możecie to podajcie mi kilka/naście tytułów filmów jakie Wam siedzą w głowie. Gdy już "ogarnę" to forum to wtedy będę szukał tych filmów w dziale alfabetycznym i zapoznam się z fabułą oraz potem poszukam w sieci. Obojętnie czy to będzie typowe love story , wyciskacz łez , komedia czy dramat romantyczny. Będę bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam wszystkich userów z "doki doki" .

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 30 cze 2010

witamy serdecznie :)

fajnie że dołączył jakis facet (kilku ich tu mamy ale im więcej tym lepiej :roll: )

ja dopiero zaczynam przygodę z dramami ale kilka tytułów moge podać:

Down With Love
Personal Taste
You're Beautiful
Hanazakari no Kimitachi e
Cinderella's Sister (taki bardziej dramat)

w sumie to chyba wszystkie moje dramy to byly romanse ;)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 cze 2010

Witam,rodzynka,bo u nas mało przedstawicieli płci męskiej :D
A ja polecę filmiki:
...ing
My little bride
Duelist
Innocente steps
My sassy girl
He was cool
Windstruck
Baby and me
Classic
A moment to remember
Love me not
To chyba tyle,co mi na razie na myśl przychodz :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 30 cze 2010

Ja też witam :D

anna-banana pisze:To chyba tyle,co mi na razie na myśl przychodz :)

To ja dorzucę - zanim inna dusza na to wpadnie - dwa japońskie:

- Koizora [ :D :D :D :D jestem pierwsza! :D :D :D :D ] i
- Hevenly Forrest

I fakt - z dramami to nie ma problemu :D - no, przynajmniej koreańskimi i tajwańskimi :D
:volli:
Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 30 cze 2010

witamy mężczyznę xD

Yuuki - taki płaczliwy jakoś tak ten tytuł nabardziej zapamiętałam ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 cze 2010

Volli pisze:
- Koizora [ :D :D :D :D jestem pierwsza! :D :D :D :D ] i

Aaa,zapomniałam,a dopiero co to widziałam xD

To ja dodam jeszcze całą twórczość mego kochanego Won Kar Waia, z In the mood for love na czele :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 cze 2010

Volli pisze:- Koizora [ :D :D :D :D jestem pierwsza! :D :D :D :D ]

Aish, spóźniłam się :D
Życzę miłej zabawy i witam Nobutą i ryżem :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Postautor: Rosia-chan » 30 cze 2010

To ja Ci polecę japońskie Hana Yori Dango (sezon 1,2 i film na końcu) i Kimi wa Petto :)
Obrazek
KAŻDY CZŁOWIEK NA KULI ZIEMSKIEJ MA SKARB,KTÓRY GDZIEŚ NA NIEGO CZEKA
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Dziękuję :)

Postautor: prezes170 » 30 cze 2010

Naprawdę nie spodziewałem się że aż tyle osób odpisze i tyle tytułów poda od razu :) Wielkie dzięki. Jutro sobie wszystko na spokojnie przeglądnę. Jedna z osób poleciła mi serial i przez to coś jeszcze mi się przypomniało :D Chyba w latach 90-tych w Japonii leciał jakiś serial a la komedia romantyczna. Widziałem nawet kiedyś fragmenty na youtube ale niestety już zostały usunięte więc nie mogę posiłkować się żadnym linkiem. Głównym muzycznym motywem w tym serialu była piosenka Kylie Minogue (lub raczej jakiegoś japońskiego zespołu składającego się z dwóch kobiet) pt. "Turn It Into Love". Jedyne co jeszcze pamiętam to to że w opisach pod fragmentami na youtube przewijało się słowo "oikaketaino". Czy komuś coś "świta" ?? :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 cze 2010

Chodzi ci pewnie o Oikaketai no! . Zespół Wink zrobił cover singla Kylie pod nazwą Ai Ga tomaranai.

http://wiki.d-addicts.com/Oikaketai_no! baaardzo to stare, '88 rok...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 30 cze 2010

Witaj !

Mam nadzieję, że też lubisz obejrzeć czasem mocniejsze kino, kilka filmów o tej tematyce też znajdziesz na tym forum.

Sam też bardzo lubię Jackiego Chana, dużo filmów z jego udziałem widziałem (ponad dwadzieścia najpewniej), trzeba będzie zrobić info o nim w "aktorach".

Ja polecę Ci gorąco film Air Doll. Jest info tutaj viewtopic.php?t=2348 , a i niedługo będą do tego polskie napisy, co będzie dla mnie pretekstem, aby obejrzeć ten film jeszcze raz.

Powiedz, skąd się wzięło u Ciebie zainteresowanie romansami ? Znudzenie kinem akcji, szukaniem czegoś nowego, odmiany, czy nietypowość azjatyckich romansów, czy może po prostu lubisz taki gatunek ?
Ja kiedyś nie tykałem nawet dramatów, a teraz wręcz uwielbiam takie filmy. Co prawda od komediowych romansów nadal stronię, ale jak niektóre azjatyckie filmy na pograniczu opowieści o miłości (Air Doll, Fallen Angels) są tak znakomite , to jak można nie rozkoszować się takim kinem ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Witam!!!

Postautor: prezes170 » 01 lip 2010

Powiedz, skąd się wzięło u Ciebie zainteresowanie romansami ?

Jak mówią młodzi naszła mnie na to po prostu "zajawka". Kiedyś nachodziła mnie ochota na oglądanie kosmicznych s-f osadzonych w przyszłości , innym razem kino akcji ze Stevenem Seagalem :D , to znowu niedawno na oglądanie róźnych mniej lub bardziej głupawych amerykańskich komedii (także romantycznych). Teraz np naszła mnie ochota na azjatyckie romansidła. Nie potrafię tego (jako świerzak) inaczej opisać ale wiem że w "skośnookich" filmach/serialach jest inne podejście do tematu miłości. Dużo łez , cierpienia , dramatów , niekiedy mocno wzruszających happy endów itp. Inaczej tego nie umiem określić :D

Strasznie ciężko doszukać się na necie tytułów podanych przez Was. Nawet na "filmweb" mam z tym niekiedy problemy. I znów prośba do was. Z jakich stron ściągacie te filmy/seriale?? Na "moich" stronkach z których pobieram różne filmy ciężko o kino azjatyckie :( Zakładam także że raczej swoje filmy oglądacie z napisami bo chyba nie ma tu osoby która biegle włada japońskim/koreańskim :D

Na tą chwilę udało mi się jedynie znaleźć i ściągnąć film o tytule "Sekai no chûshin de, ai o sakebu". Sądząc po opisach to jedno z tych miłosnych dramatów których poszukuję i dzięki którym trafiłem m.in. na tę stronę :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 01 lip 2010

Większość z nas ogląda z napisami, z tym, że po angielsku, bo trudno znaleźć po poslu. Możesz poszukać po poslu np. na love-drama.pl
Poza tym z angielskimi są na livejournalu asian_doramas, na dramacrazy.net i yellowcinema.com. W zasadzie z tych w większości korzystam.

Sekai no chûshin de, ai o sakebu to jest drama nie film.
Także uprzedzam o wieloodcinkowym smutku, ale jednak pięknym. Poza tym ja wielbię Ayase Harukę.

edit. Tak sobie pomyślałam, żeby Ci polecić serię "Sweet Room", bo wiesz, to nas niedawno bardzo rozentuzjazmowało tu :D To są takie krótkie odcinki i krótkie historie... nie wiem, czy do końca miłosne, ale pożądanie się leje. :twisted: Świetnei zagrane i świetnie wymyślone, pewnie Ci się spodoba, bo tu dużo razy wiecej życia niż w calej reszcie japońskich produkcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 01 lip 2010

Witamy na forum kolejnego rodzynka ^^

Strasznie ciężko doszukać się na necie tytułów podanych przez Was. Nawet na "filmweb" mam z tym niekiedy problemy.

Nie aż tak ciezko, nie przesadzaj. No ale zacznijmy od tego że koniecznie trzeba porzucić rodzinne stronki ^^

Z szukaniem to już każdy radzi sobie jak może, czasem trzeba trochę pogrzebać i coraz trudniej znaleść otwarte strony - także nastaw sie na rejestracje zakaldanie kont i inne takie ;) Ale tu znajdziesz klilka przydatnych stronek:
AM-addiction
Yellow Cinema
Lets Look
I oczywiście nieśmiertelne D-Addicts

I nasza najwierniejsza przyjaciółka Viikii to jest strona streamingowa (oglądasz online) - i nie wszyscy za tym przepadaja. Ale jest niezastąpiona, głównie jeśli chodzi o dramy i to dramy świeżo wychodzące - ale polecam ogólenie zapoznac sie z tą stroną bo szczerze to nie mam pojecia czy są tam także filmy ;)

Film też ^^ Z Shibasaki Kou i Nagasawa Masami o ile dobrze pamietam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 01 lip 2010

daydreamer4 pisze:

Film też ^^ Z Shibasaki Kou i Nagasawa Masami o ile dobrze pamietam ;)

Matko, pierwsze słyszę. A też takie traumy są? Widziałaś, day (i reszta)?
Bo w sumie to było trochę wydłużone w tej dramie, więc może film byłby całkiem trafionym pomysłem...
Obrazek

Wróć do „Kilka słów o sobie”