Witam!!!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 01 lip 2010

Oo, kolejny chłopak na naszym Doki. serdecznie witam i życzę dobrej zabawy ; )

a co do stronek z azjatyckimi dramami/filmami to mogłabym ci jeszcze polecic mysoju, są tam zarówno dramy, jak i filmy, z tym że nie do ściągnięcia tylko do oglądania online ;) oraz już chyba byly wcześniej wspomniane dramacrazy i viikii...

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 01 lip 2010

A też takie traumy są?
ano muszą być traumy bo się nie da inaczej z tym akurat, ale ja bardzo bardzo dobrze ten film wspominam <3 dramy nie widziałam...

i ja również witam nowego chłopaka na forum, wiele filmów już ci polecono więc ja nie mam więcej pomysłów^^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 01 lip 2010

Matko, pierwsze słyszę. A też takie traumy są? Widziałaś, day (i reszta)?
Ai ci już wlaściwie odpowiedziała na to pytanie ^^ Ja też nie widzialam dramy (właściwie to widziałam 1 odcinek dysk mi padł i zapomnialam o niej) Film wspominam tak sobie. Myślę ze drama to jednak lepsze rozwiązanie bo w po obejrzeniu filmu byłam trochę poplatana w akcji i nie do końca zrozumiałam o co chodziło. Ale widziałam go dawno temu jak sie cała moja przygoda dopiero zaczynała ;)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Post autor: thon » 01 lip 2010

oj powiedzmy uczciwie - najlepsze romanse i komedie romantyczne ma Korea( ech dziewczyny zaraz mnie zlinczują) - od najstarszych że tak powiem pewniaków
My Sasy Girl
Windstruck
The Classic
A Moment to remember
to żelazne abecadło gatunku
a poza tym śmiało ,można polecić Unstoppable Marriage -swietna komedia romantyczna ,My Little Bride - romans i to nietypowy,100 Days With Mr. Arorogant,My Tutor Friend i naprawdę jest tego na kilogramy
a z dram - Komedie romantyczne i romanse to 3/4 produkcji szczególnie zwracam uwagę na:
That Fool
Fantasy Couple
Smile You
101st proposal
My Girl
zresztą opisy dram są dość bogate na forum i lepiej samemu sprawdzić czy to podchodzi pod gust danej osoby
do częsci dram znajdziesz nawet polskie napisy lub hardsuby pl - gdzie i jak można znależc na forum - polecam stronę dramawiki.pl
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Witam

Post autor: prezes170 » 01 lip 2010

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za polecane romansidła i za stronki z których można je ściągać lub oglądać. Oglądanie on-line mi nie przeszkadza w niczym :) Pora się wkręcić w azjatyckie klimaty :D Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 01 lip 2010

jeśli chcesz oglądać dramy po polsku online to zapraszam na http://love-drama.pl/ ;)

może nie ma tam dużo dram ale na początek to idealna strona ;)
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 01 lip 2010

Cherry pisze:może nie ma tam dużo dram ale na początek to idealna strona ;)
dokładnie, też tak zaczynałam ; ) co prawda moją pierwszą dramę dostałam od koleżanki, ale w następne wkręciłam się właśnie dzięki tej stronce xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 02 lip 2010

nie mialam jeszcze okazji przywitać.. a zatem.. WITAM :)
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Witam!

Post autor: prezes170 » 03 lip 2010

Skorzystam z tego miejsca/tematu na to by napisać kilka spostrzeżeń. Zacznę od Oikaketai no! :D Po wielu żmudnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć półtoragigowy plik do ściągnięcia w którym było wszystkie 9 odcinków tego serialu :D Przepatrzyłem kilka odcinków pobieżnie i stwierdzam że to jest to czego szukałem. Typowa japońska komediowa drama gdzie z miłości leją się łzy a sam tenże wątek miłosny jest "celebrowany" do granic możliwości :D Nie ma jednak jakichkolwiek napisów więc zostaje po prostu patrzenie co się dzieje w serialu :)

Na youtube udało mi się znaleźć coś w rodzaju aktorskiej wersji Sailor Moon :D Mitologii Czarodziejki z Księżyca nie trzeba nikomu przedstawiać :) Są angielskie napisy więc serial ogląda się z przyjemnością zwłaszcza że tzw efekty specjalne są niczego sobie. Co najlepsze tu dopiero wątek miłości i przyjaźni jest wałkowany niemiłosiernie :D Po kilku odcinkach widac że serial zalatuje kiczem ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Wszystkie strony w kwestii ściągania bądź oglądania azjatyckich wyciskaczy łez już mi chyba podaliście więc w tym miejscu będę się dzielił wrażeniami gdy już oglądnę m.in polecane filmy. No i na pewno co nie co znajdę także w spisach alfabetycznych :D Pozdrawiam wszystkich i po raz setny dziękuję za tak ciepłe przyjęcie na tym forum.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 03 lip 2010

O! Ja jeszcze nie witałam xD Co też teraz robię:D
Ja tak w filmach słabo siedzę, ale ostatnio obejrzałam Sensitive Couple i zdaje mi się ze mogę polecić jeśli byś szukał czegoś romansowego - ale bardziej komediowego i przygodowego xD

A tak w ogóle to respekt że udało ci się do Sailorek live,eee, przywyknąć? ja nie mogłam zdzierżyć plastiku i pluszowej luny xD Ale kiedyś też zostanę hardcorem i obejrzę to xD
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Jako że Czarodziejka to bajka mojego dzieciństwa mam duży kredyt zaufania i cierpliwości to wersji z aktorkami :D Zwłaszcza iż te aktorki potwierdzają moją opinię iż japonki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie :D :D A ta pluszowo-animowana Luna aż tak mi bardzo nie wadzi.

Naprawdę ciężko jak na pierwszy raz ogarnąć te wszystkie stronki i tytuły jakie mi podaliście. Po dłuższym namyślę stwierdzam iż przygodę z azjatycką dramą zacznę na rozgrzewkę od /love-drama.pl/. Dla takiego świerzaka jak ja to będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Na szczęście z prawej strony tego portalu jest przejrzysta lista wszystkich dostępnych na tej stronie dram. Jest tam m.in. polecany przez was Hana Yori Dango :D Jak już zaliczę wszystkie pozycje z tej listy wtedy wrócę na inne strony w poszukiwaniu filmów.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 03 lip 2010

ja tam nie czuję sentymentu do Czarodziejki z Księżyca. co prawda ogladałam i podobało mi się to anime w dzieciństwie ale teraz nie dałabym rady do tego wrócić (tym bardziej do dramy;p)
bardziej przywiazana jestem do DB ;p

na love-drama jest też koreańska wersja HYD - Boys Before Flowers pod tytułem Kgotboda Namja ;)
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Na razie wziąłem pierwszą dramę z listy- 1 Litre no Namida (Litr Łez) - i mimo iż jestem po pierwszym odcinku już mnie "ruszyło". Po skończeniu wszystkich odcinków wypowiem się w odpowiednim temacie by nie robić OT. W każdym mam to co chciałem czyli jeden wielki dramat ale mam nadzieję że później trafi mi się coś z happy endem i wielką miłością.

Niestety nie mogę za to znaleźć Kimi wa Petto
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 03 lip 2010

ja nie mam odwagi na Litr Łez. przeraziłam się czytając komentarze na love-drama (dlatego że podobno mega wzruszające a mi tam dużo nie trzeba żeby się poryczeć :P)

Kimi wa Petto kilka dni temu obejrzałam - polecam (tym bardziej, że gdy byłam na etapie pożeraczki shoujo mang byłam zainteresowana tą mangą ale nie mogłam jej dopaść)
sama nie wiem gdzie ją znalazłam..chyba na dramacrazy ale po angielsku (ciężko znaleźć dramy po Polsku. chyba jedynie na love-drama i na Viikii od czasu do czasu. aa no i jeszcze na forach ale mnie tylko interesują dramy online;))
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 03 lip 2010

Linki linki, jest taki dział jak linki, po przejrzeniu tego pewnie się wiele znajdzie, jak nie to dopiero pytajcie...
ODPOWIEDZ