Witam!!!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prezes170 » 04 lip 2010

ja nie mam odwagi na Litr Łez. przeraziłam się czytając komentarze na love-drama (dlatego że podobno mega wzruszające a mi tam dużo nie trzeba żeby się poryczeć Razz)

Nie dziwię się. Jestem na półmetku tego serialu. Zawsze byłem kimś w rodzaju zimnego drania i przy filmach przy których normalny człowiek by płakał ja wzruszałem ramionami. Ale ta drama mnie dosłownie "niszczy". Nigdy czegoś takiego nie miałem. I co najdziwniejsze nie czułem. Mimo iż młody nie jestem to po prostu niekiedy płakać się chce.

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 lip 2010

prezes170 pisze:
ja nie mam odwagi na Litr Łez. przeraziłam się czytając komentarze na love-drama (dlatego że podobno mega wzruszające a mi tam dużo nie trzeba żeby się poryczeć Razz)

Nie dziwię się. Jestem na półmetku tego serialu. Zawsze byłem kimś w rodzaju zimnego drania i przy filmach przy których normalny człowiek by płakał ja wzruszałem ramionami. Ale ta drama mnie dosłownie "niszczy". Nigdy czegoś takiego nie miałem. I co najdziwniejsze nie czułem. Mimo iż młody nie jestem to po prostu niekiedy płakać się chce.

jak ta drama cie niszczy.. to obejrzyj Koizora the movie bo za drame nie odpowiadam.. choc na 1 litre.. tez ryczalam to nie az tak jak na Koizorze. a nawiasem mowiac dostałeś moje PM?
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 05 lip 2010

Litr Łez <33
to moja pierwsza drama i chyba na zawsze już zostanie najukochańszą. po prostu piękna historia, wzruszająca maksymalnie, dzięki niej zakochałam się w Japonii. mogę polecic szczerze każdemu ; )
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prezes170 » 07 lip 2010

to moja pierwsza drama i chyba na zawsze już zostanie najukochańszą. po prostu piękna historia, wzruszająca maksymalnie, dzięki niej zakochałam się w Japonii. mogę polecic szczerze każdemu ; )

Skończyłem ten serial więc mogę powiedzieć że ja zakochałem się w dramach (o pięknych Japonkach nawet nie wspominam :D ). W samej Japonii nie muszę się akurat zakochiwać bo od zawsze mnie fascynowała :)

Ciężko było przebrnąć przez tę historię... oj bardzo ciężko :cry: Ten serial to był morderca. Jak już zbiorę myśli to spróbuję w odpowiednim dziale napisać kilka zdań od siebie. Początkowo na pewno będzie mi ciężko coś wydusić z siebie. A skoro jest jeszcze coś gorszego w postaci "Koizora" to strach się bać :cry:

A dramy kilku(nasto) odcinkowe w których hektolitry łez , miłosne zawirowania i inne dramaty okupione wielkim cierpieniem przeradzają się w jako taki happy end??? Czy takowe istnieją? Bo dla odmiany po wyciskaczach łez chciałbym się wzruszyć ze szczęścia :) [/code]
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 07 lip 2010

jeśli Korea może też być to może That Fool,zdaje mi się że to by dobrze pasowało, zawirowania itdd, ale tragizmu na koniec nie ma;) z resztą tragiczne dramy to mam wrażenie przynajmniej ze mają głównie japończycy i jednak więcej tych gdzie wszystko dobrze się kończy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 07 lip 2010

prezes170 pisze:A skoro jest jeszcze coś gorszego w postaci "Koizora" to strach się bać :cry:

Akurat czy Koizora jest bardziej wzruszająca to sam ocenisz, jak dla mnie to nawet się nie równa do Litra Łez. Przy koizorze może troszkę popłakałam, ale mniej i szybko mi przeszło. No ale ja mam taki sentyment do Litra Łez, że nie jestem obiektywna :)
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: Witam!!!

Postautor: Piżmak » 08 lip 2010

YO,Yo,Yo!!!Jako, że staram się czcic facetów na tym forum (powodem jest ich ilość) więc nie zapominam i głośno witam cię tu w tym zacnym zakątku powiazanym nieprzerwalną nicią ze wszystkim co skośne, piekne i ekscytujące:)
Take you time!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Postautor: prezes170 » 13 lip 2010

Mam pytanie o co chodzi z tą listą ukończonych tłumaczeń do dram?? Dziś to zobaczyłem pierwszy raz i mnie to zaskoczyło zwłaszcza ze to sama lista bez opcji ściągnięcia. Z góry dziękuję za oswiecenie :D

I jeszcze jedno. Czy można w dziale "J-dramy" założyć temat o "Pretty Guardian Sailor Moon"? Czy może jednak forumowa społeczność uważa to za bajkę dla dzieci a nie dramę i taki temat wyleciałby z hukiem do kosza? :D
Dziękuję wszystkim za pomoc , życzliwość i co najważniejsze za cierpliwość względem moich ciągłych niekończących się próśb :)

Zakończone: "Litr łez" (d) Koizora (f i d) Pretty Guardian Sailor Moon -->jakby nie patrzeć to jest drama :)
W trakcie: Taiyou no Uta (d)
Do oglądnięcia: "That Fool" (d) "Kimi wa petto" (d) Taiyou no Uta (f) i.... ????

Specjalne podziękowania dla Azzel , exelinu i Rosia-chan :)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 lip 2010

prezes, temat o tej drmaie jest w INNYCH >>klik<<
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Podziwiam was wszystkie głównie za to że strzelacie z rękawa kolejnymi tytułami które mi polecacie :D Większy podziw jednak za to że (jak wnioskuję) świetnie znacie angielski. Dlaczego? Posprawdzałem wszystkie strony/linki które mi poleciłyście i jest problem. Mimo że w miarę umiem angielski to jednak na dłuższą metę "męczyłem" się niemiłosiernie oglądając np na Youtube "aktorską" wersję Sailor Moon z angielskimi napisami. A jednak chciałbym coś wiedzieć z dramy :mrgreen: Na podanych przez Was stronkach dominują właśnie angielskie napisy :cry: Jestem w tej chwili zarejestrowany na "www.hazaja.webd.pl" oraz na "hanakuor.webd.pl" (nie liczę love-drama bo tam wielkiego wyboru nie ma :D ) i wydaje mi się że to powinno na jakiś czas wystarczyć. Chodź z 2 pierwszymi linkami jest taki problem że jak już chcę coś konkretnego to na nich posucha--> np That Fool czy Taiyou no Uta.

Dlatego wydaje mi się że nie ma się co śpieszyć-zostanę przy tym co mam :D A potem się zobaczy....... :)

Pozdrawiam wszystkie poliglotki :mrgreen:

PS. Przyjrzałem się niektórym waszym postom pod interesującymi tytułami. Dużo osób wspominało np że pojawiły się polskie napisy do X odcinka , że ktoś już ściąga Y odcinek ale niektóre posty były tak z przedziału 1,5 roku do 2-3 lat więc nie ma sensu żebym nawet pisał chyba do konkretnej osoby o podanie źródła bo takowe źródło moze np nie istnieć już :D
Dziękuję wszystkim za pomoc , życzliwość i co najważniejsze za cierpliwość względem moich ciągłych niekończących się próśb :)

Zakończone: "Litr łez" (d) Koizora (f i d) Pretty Guardian Sailor Moon -->jakby nie patrzeć to jest drama :)
Do oglądnięcia: "That Fool" (d) "Kimi wa petto" (d) Taiyou no Uta (f) i.... ????

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

prezes170 pisze:Podziwiam was wszystkie głównie za to że strzelacie z rękawa kolejnymi tytułami które mi polecacie :D Większy podziw jednak za to że (jak wnioskuję) świetnie znacie angielski. Dlaczego? Posprawdzałem wszystkie strony/linki które mi poleciłyście i jest problem. Mimo że w miarę umiem angielski to jednak na dłuższą metę "męczyłem" się niemiłosiernie oglądając np na Youtube "aktorską" wersję Sailor Moon z angielskimi napisami.

ojojoj.. to bedziesz mial problem.. zeby wybrac cos fajnego i zeby napisy szybko szly.. bo polskie sie ciagna niemilosiernie.. powodzenia.. ale wiesz.. nikt od razu sie nie rodzi mozgowcem. .a ogladajac drmay po ang sie mozesz troche poduczyc.. dodatkowo tlumacze nie uzywaja skomplikowanego angielskiego.. na prade.. to jest przystepna angielszczyzna..

prezes170 pisze:Pozdrawiam wszystkie poliglotki :mrgreen:

lol, ja podziwiam dziewczyny.. ja tam po anglistyce ejstem to dla mnie normalne.. ale dziewcyzny tu sa.. licealistki.. i gimnazjalistki i tak ładnie sobie radza z ogladaniem.. ja nie mialam az tak dobrej znajomosci ang w ich wieku..

prezes170 pisze:PS. Przyjrzałem się niektórym waszym postom pod interesującymi tytułami. Dużo osób wspominało np że pojawiły się polskie napisy do X odcinka , że ktoś już ściąga Y odcinek ale niektóre posty były tak z przedziału 1,5 roku do 2-3 lat więc nie ma sensu żebym nawet pisał chyba do konkretnej osoby o podanie źródła bo takowe źródło moze np nie istnieć już :D

ale sprobowac nigdy nie zaszkodzi.. zawsz emozesz pytac.. moze ktos ma na kompie pl napisy do czegos.. czasami przez all playera (ten dodatego co wyszukuje polsie napisy) idzie znalezc pl napisy do filmow.. ja tak znalazlam do My Girlfriend is an Agent i Rough Cut..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 lip 2010

heh, oglądaj coraz więcej a przyjdzie ci już rozumienie jakoś samo z czasem, czasami normalnie bym czegoś nie przetłumaczyła, ale z kontekstu człowiek moze wyczytać o co biega, to po prostu już lata oglądania w taki sposób, czasami jak oglądam coś po polsku to zupełnie nie widzę różnicy jakbym oglądała to angielsku, a rzadko chyba już mi się zdarza drama przy której muszę stopować wczytywać się czy sprawdzać s słowniku o co biega...
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

noo problem jest jak zacnziesz tluamcyzc kazde slowo z osobna i bawic sie w tlumacza.. bo ja mam momentami fazy na tluamczeniu najprostszych fraz.. tak zeby sens mialy.. ale czytanie po ang tak zeby kumac koncept sam to tez przychodzi z praktyka..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Niedługo pewnie będę "zdesperowany" i w wolnej chwili przysiądę fałdów i coś poszukam na tych stronach z wbudowanymi ang napisami- myślę o online. Nie mówię że oglądnę wszystko z działu "alfabetyczny spis" bo na to nie ma szans. Trzeba jednak Was "gonić" by z czasem na bieżąco "na gorąco" komentować z wami dramy z 2010 :D Powiedzmy że taki mam cel :wink:

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 lip 2010

Patrz po dramach z [z] z boku, wybierz co najbardziej interesujące, przy okazji na boku obejrzyj coś starszego i tak powoli ale do przodu;)
Obrazek

Wróć do „Kilka słów o sobie”