Witam!!!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: Witam!!!

Post autor: evelinux » 13 lip 2010

noo ja tez miala problem z nadazeniem i ogarnieciem forum.. i tego co sie tu oglada.. ale tak na prawde nigdy nie ebdziesz na czasie.. bo najbardziej na czasie sa ci co znaja japonski albo koreanski i goladaja w oryginale same RAWy.. przykra prawda.. angielski to nie wszystko xD

Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Post autor: prezes170 » 14 lip 2010

evelinux pisze:bo najbardziej na czasie sa ci co znaja japonski albo koreanski i goladaja w oryginale same RAWy.. przykra prawda.. angielski to nie wszystko xD
Podziw dla osób z tego forum które znają ten język :D Może kiedyś zachce im się coś na polski przetłumaczyć i wrzucą je tu z nakierokaniem do jakiej wersji filmu/dramy są te napisy :D No chyba że to już robią a ja o tym nie wiem :mrgreen:

Powoli katuję Taiyou no Uta. To moja pierwsza dram z angielskimi napisami. Po pierwszych 2 odcinkach stwierdzam że nie jest źle- gdzieś tam w tle pojawia się powoli coraz większa nutka smutku ale... Kontekst ogólny rozumiem ale jak pojawiają się jakieś szczere wzruszające rozmowy to ja muszę pauzować i powoli sobie tekst czytać żeby zrozumieć "o co loto". Raz nawet musiałem użyć google translatora bo kompletnie nie miałem pojęcia o czym rozmawiają główni bohaterowie :mrgreen: Ale przyzwyczaję się :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 14 lip 2010

jak z językiem masz problem to lepiej nie oglądać chorobowych-szpitalnych-prawniczych dram - bo jednak tu najwiecej pojawia się słownictwa skomplikowanego - najprościej mimo wszystko zacząćod zwykłych komedii romantycznych - w takich słownictwo nie jest jakieś zbyt skomplikowane^^
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Post autor: prezes170 » 14 lip 2010

Azzel pisze:jak z językiem masz problem to lepiej nie oglądać chorobowych-szpitalnych-prawniczych dram - bo jednak tu najwiecej pojawia się słownictwa skomplikowanego - najprościej mimo wszystko zacząćod zwykłych komedii romantycznych - w takich słownictwo nie jest jakieś zbyt skomplikowane^^
Póki co nie jest źle- spodziewałem się że będzie gorzej :D Póki co fachowego słownictwa jest mało :D Sama polecałaś mi o ile pamiętam That Fool jako wielką miłość z happy endem więc po skończeniu Taiyou no Uta przerzucę się na tą komedię :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 14 lip 2010

Polecam mocno nadal^^ to po tym jeszcze obejrzyj Konkatsu! - miałam dziwne wrażenie ze ostatnie sceny trochę mi się kojarzyły klimatem, jestem ciekawa czy to tylko moje odczucia;p
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Pino » 14 lip 2010

prezesie trzymam kciki^^ ja dalam rade przynajmniej sie ludze ze tak jest, to ty tez dasz! hmm, az mi sie moje poczatki przypomnialy:) lol tak samo to wyglądało, ale męczarnia to o ile dobrze pamietam moja pierwsza drama po ang, hmm po dwóch dniach już zapomnialam ze ogladam z angielskimi napisami:) czasmi to troche zabawnie jest bo brat ma polewke ze mnie:)np w s16 odcinku krzycze vanish to zniakać aaa to o to chodzi i cały dom sie smieje ze mnie! i faktycznie dobrze zaczac od komedi romantycznych - hmm wczesniej w ogole nie wzięłabym sie zakom.rom., a tak nawet i ten gatunek polubilam(przynajmniej w azjatyckim wydaniu) :)(w komediach przynajmniej z góry wiadomo o co biega) hmm i teraz nawet za szpitalne produkcjie sie wzięłam:) ale fakt trochę to meczące, bo co chwile musialam zlukac rożne pojecia (kardiomiopatie itp.):) ale zawsze czegos nowego mozna sie dowiedzieć:) nadal mam problemy np ostatnio pytam brata co to iron ore - no tego nie wiesz odpowiada brat, a tyle godz. w grze to zbierałaś i znowu sie śmieje :) taki troche marek grabie jeszcze jestem ,ale mam nadzieje ze bedzie lepiej i za ciebie tez trzymam kciuki:) powodzenia, hmm zawsze można Evelinuxa poprosić o korepetycje :)
A tak w ogóle to witaj!:)
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Post autor: prezes170 » 15 lip 2010

Dzięki Pino :mrgreen: Przydadzą się słowa wsparcia :D O jaką dramę Ci chodzi która ma aż 16 odcinków?? :D That fool?
Pino pisze:hmm po dwóch dniach już zapomnialam ze ogladam z angielskimi napisami
Chyba jednak faktycznie odstawię w diabły Taiyou no Uta i poczekam aż może kiedyś pojawią się polskie napisy. Tak fajna drama i gdy już mi "się robi" nastrój zawsze wyskoczy jakieś zdanie które muszę na spokojnie przeczytać i wszystko szlag trafia. Jako ze sobotę mam wolną to w piątek po pracy zrobię maraton i jak znów się wku*wię na "TnU" to zapuszczę sobie kilka odcinków "That fool" i zobaczymy jak mi pójdzie. Jeśli prawdą jest to co mówicie (komunikatywny angielski w komediach) to na tym zacznę się uczyć angielskiego od podstaw :mrgreen: Zobaczymy czy po dwóch dniach także nie będę miał żadnego już problemu :D

Pozdrawiam Pino :D
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Pino » 16 lip 2010

ja nadal mam problem(ludze sie ze mniejszy niz wczesniej):) ale po dwóch dniach przestałam sie stresować i porostu oglądam:) jak czegoś nie wiem to pytam:)
O jaką dramę Ci chodzi która ma aż 16 odcinków?? :D That fool?
a co do dramy to nie pamiętam bo to troche dawno , ale czasami pod koniec dramy mam takie olśnienie, a to o to chodziło:),a "that fool" jeszcze nie ogladalam cierpliwe czeka i jest na liscie:)
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Post autor: prezes170 » 16 lip 2010

Przypomniało mi isę że ktoś gdzieś sugerował mi bym spojrzał do chomika w poszukiwaniu dram :D I nie dość że znalazłem Taiyou no Uta to jeszcze z polskimi napisami :mrgreen: Musiałem smsem wykupić dodatkowy transfer no ale czego się nie robi dla japońskiej strony mocy :D That fool niestety nie znalazłem ale z tego co widzę na chomiku jest sporo innych dram i filmów więc nie jest źle :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 16 lip 2010

Prędzej zamiast wykupywac transfer na chomiku znajdziesz te dramy na subberskich stronach - w końcu skadś się one biorą, nie?;p
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 16 lip 2010

Ale na chomiku jest łatwiej dotrzeć np. do filmów z polskim lektorem, bo nieraz były w TV. Znaczy, nie żeby mnie to bardzo interesowało, ale niektórzy wolą tak oglądać.
A dramy, fakt, bardziej się opłaca poszukać na stronkach, livejournalach czy nawet torrentach. A napisy, jak już są, to tym bardziej da się znaleźć.
Awatar użytkownika
prezes170
Co to jest dorama? o_O

Post autor: prezes170 » 17 lip 2010

No to ja chyba nie jestem błyskotliwy/kreatywny w szukania na necie. Ja to rozumiem tak że sugerujecie iż na gdzieś na necie są pochowane dramy/filmy z napisami polskimi. Że niby wystarczy dobrze szukać. Ale np coś takiego jak..
Azzel pisze:na subberskich stronach
boom_boom pisze:livejournalach
to ja pierwsze słyszę. Co to jest?? :)
boom_boom pisze:do filmów z polskim lektorem, bo nieraz były w TV
Nawet jakbym coś takiego znalazł to nawet bym się do tego nie zbliżał. Japoński film z polskim lektorem :D ?? To by chyba zabiło cały urok oglądania :)
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 17 lip 2010

Wiesz, my mamy nawyk szukania angielskich napisów. ;)
Livejournale to dzienniki internetowe. Przykład, ale napisy angielskie
Z polskimi jest gorzej, ale nie tak bardzo, na początek, takie ważniejsze dramy są na love-drama.pl, wciąż ich przybywa. A później zdecydujesz, co dalej zrobić z językiem, haha.

I cieszę się, że dostrzegasz te uroki :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 17 lip 2010

Prezes, jest taki dział jak linki - przejrzyj, tam znajdziesz na pewno fora subujące dramy, zwłaszcza ze są tutaj ludzie z tychże for, również robiące suby, więc na pewno nie omieszkały polecać miejsc gdzie znajdziesz ich dzieło subberskie;)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Post autor: thon » 17 lip 2010

Taiyou no Uta i inne są np na BACE -jedynie co Cię to kosztuje to napisanie posta z opinią o dramie -nigdy nie korzystałem z chomików i innych tego typu wynalazków - dramawiki pl -tam masz rozpiskę co jest po polsku i gdzie to znaleźć- a jest tego już sporo- najwięcej ma BAKA adres do nich BAKAw kategorii Japonia/Korea/Tajwan masz po kilkanaście skończonych projektów.A co do angielskiego -nigdy się go nie uczyłem i płakałem że tyle pozycji mi ucieka które nie ma zbytnich szans na tłumaczenie pl ,lub tłumaczenie powstaje w takim tempie że ostatnie odcinki zostaną wydane za x lat.Na pocieszenie powiem Ci że za moich czasów jedyny słuszny język obcy to był rosyjski czyli nie najlepszy wybór jeśli chodzi o dramy :).Język użyty w dramach jest stosunkowo prosty do zrozumienia tak że po kilku obejrzanych po angielsku dramach załapiesz podstawowe słowa i zwroty.Jak takie beztalencie językowe jak ja dało radę to wszyscy dadzą
ODPOWIEDZ