Witajcie! :D

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Witajcie! :D

Post autor: xsahara » 10 wrz 2010

Konnichiwa!

Nazywam się Kasia i mam 18 lat.
Do zalogowania się na doki doki zachęciła mnie EwCzAkIs :) Wcześniej byłam zarejestrowana na innym forum poświęconym dramom, jednak to, jak mi się wydaje, ma bardziej luźną atmosferę i z tego co zauważyłam wszyscy tu są mili i koleżeńscy (pozory?^^)
Więc tak... Azją interesowałam się już dawno, dawno. Co prawda moje wcześniejsze kontakty i znajomość Azji ograniczała się do Wietnamu (znam wielu Wietnamczyków, jeden mi się oświadczał xD), a z czasem moja fascynacja wschodem zaczęła obejmować z coraz większym stopniu Japonię, potem też Koreę i Tajwan.
Oglądać dramy zaczęłam wiosną tego roku, zaczynając od kultowego już Hana Yori Dango i Hana Kimi. Tak sobie już egzystuję pół roku, dzieląc swój czas między szkołę, dramy i sen.
Znajomość muzyki azjatyckiej zaczęła się od Yirumy i DBSK, a potem, dzięki koleżankom z serwisu pinger, poznałam inne cudowne zespoły.
Do tej pory, szczerze powiedziawszy, nie było nic, co by mnie na długo zainteresowało. Nie miałam żadnej pasji, nic mnie nie pociągało. Aż do teraz. Jedni kochają łyżwiarstwo, inni rysowanie, malowanie, a ja uwielbiam Azję (z naciskiem na Japonię, Koreę i Wietnam). Nie interesuje mnie to, że większość moich znajomych krzywo patrzy na moje fascynacje "żółtkami"(-,-). Kocham ten kontynent, podziwiam kulturę i chcę w przyszłości wybrać się w podróż Japonia-Korea Południowa. Cieszę się z tego, że przynajmniej moją młodszą siostrę zaraziłam swoją pasją i teraz razem sobie siedzimy i oglądamy dramy, polecamy sobie kolejne tytuły, a mamuśkę trafia szlag, jak widzi, że po raz kolejny oglądamy azjatyckie produkcje xD

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: Witajcie! :D

Post autor: evelinux » 10 wrz 2010

Ohayo Kasia! Witam na dokidoki :) serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszym dokidokowym słowniczkiem :)
xsahara pisze:jednak to, jak mi się wydaje, ma bardziej luźną atmosferę i z tego co zauważyłam wszyscy tu są mili i koleżeńscy (pozory?^^)
haha.. o tym to się przekonasz tylko jak z nami pobędziesz dłużej xD xD a srsly.. poza męskimi sporami na temat tego czy Yoona jest tą jedyną.. i damskimi sporami SHINee vs Suju (vs DBSK) to jest tu całkiem spokojnie i idyllowo xD
xsahara pisze:Jedni kochają łyżwiarstwo, inni rysowanie, malowanie, a ja uwielbiam Azję (z naciskiem na Japonię, Koreę i Wietnam).Nie interesuje mnie to, że większość moich znajomych krzywo patrzy na moje fascynacje "żółtkami"(-,-).
pięknie powiedziane :aww: moi znajomi już przestają się powoli łudzić na to że mnie "wyleczą" z Azjii i chyba powoli zaczynają akceptować moje na tym punkcie zboczenie :victory: (nie to co moja najbliższa rodzina.. no ale przyjaciół się wybiera.. rodziny nie..)
xsahara pisze:Cieszę się z tego, że przynajmniej moją młodszą siostrę zaraziłam swoją pasją i teraz razem sobie siedzimy i oglądamy dramy, polecamy sobie kolejne tytuły, a mamuśkę trafia szlag, jak widzi, że po raz kolejny oglądamy azjatyckie produkcje xD
jak fajnie, jak fajnie! zazdroszczę! ja tam zawsze chcialam miec siostre.. moze jakby mnie mamusia z tatusiem posluchali to tez bym miala wsparcie..
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 10 wrz 2010

A Ewcia tak narzekała, że nikogo nie może przekonać, a tu proszę... Jesteś ^^
Witam na doki :D
Znajomość muzyki azjatyckiej zaczęła się od Yirumy i DBSK, a potem, dzięki koleżankom z serwisu pinger, poznałam inne cudowne zespoły.
Bardzo dobrze zaczęłaś ^^ Do Yirumy mam ogromną słabość, a DBSK - no cóż, jak będziesz tu dość często to łatwo zauważyć które to mega fanki tego zespołu... w tym ja :rolly:
A teraz? Nadal słuchasz DBSK? Czy zmieniłaś obiekt zainteresowań? Albo po prostu spytam, czego teraz słuchasz? ;)
Do tej pory, szczerze powiedziawszy, nie było nic, co by mnie na długo zainteresowało. Nie miałam żadnej pasji, nic mnie nie pociągało. Aż do teraz. Jedni kochają łyżwiarstwo, inni rysowanie, malowanie, a ja uwielbiam Azję (z naciskiem na Japonię, Koreę i Wietnam). Nie interesuje mnie to, że większość moich znajomych krzywo patrzy na moje fascynacje "żółtkami"(-,-)
Miałam dokładnie tak samo. Rozumiem więc jak to jest bez zainteresowań. Teraz może i ludzie dziwnie się patrzą kiedy mówię im czego słucham, czy oglądam, ale mimo to czuję się o wiele lepiej mając takie zainteresowanie, niż nie mieć go w ogóle. Pewnie też to odczuwasz ^^
A co do mamy... chyba ja mam jakąś specyficzną mamę, bo się nie wkurza, tylko podziela moją fascynację DBSK, a ostatnio nawet zaczęła oglądać ze mną dramy :D
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 10 wrz 2010

Witaj dokodokowej rodzinie Obrazek

wszyscy są tutaj bardzo przyjacielsko nastawieni, nie ma tu czegoś takiego jak paczka grupy trzymającej władzę która gardzi nowymi (a zdarzało mi się nie raz na taką napotkać na innych forach)
jeśli chodzi o mnie to doki-doki mnie pochłonęło i w mgnieniu oka upłynęły 3 miesiące (jestem tu od czerwca). nie wiem czy się śmiać czy płakać ale musze to powiedzieć - jestem uzależniona od dram.
weź pod uwagę że Ciebie też to może spotkać (chociaż widzę że i tak już przychodzisz z dużym bagażem)

ej, chyba każdy już tu ma jakiegoś znajomego a ja nikogo nie mogę przekonać. dobrze że mam chociaż Was :P

no i oczywiście życzę miłej zabawy tutaj ;)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 10 wrz 2010

haha.. ja w tutaj raczej nie mam znajomych ktorych mi sie udalo zwerbowac tutaj.. jest jedna kumpela ale ona tu tylko 1 raz posta jednego napisala.. i tyle.. wiec.. i'm a failure.. wiec nie martw sie Cherry xD

no dokladnie, xsahara, tka jak Cherry to powiedziala.. musisz sie liczyc z tym ze z nami twoja obsesja sie tlyko powiekszy.. i forum zacznie zasysac twoj czas xD a twoimi najwieksyzmi priorytetami stana sie poniższe:

-sprawdzenie czy ktos na forum napisal cos nowego w ktoryms temacie..
-sprawdzenie czy sa juz nowe napisy do jakiejs dramy
-co slychac w asian muzyce..

i takie tam inne..
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Post autor: EwCzAkIs » 10 wrz 2010

Lusia pisze:A Ewcia tak narzekała, że nikogo nie może przekonać, a tu proszę... Jesteś ^^
Hahaha no wiesz Lus az tak nie narzekalam ;).

Witaj xsahara!!!! No a juz myslalam ze nie bedzie obiecanego tematu powitalnego ;). Dlugo kazalas na siebie czekac. Nasza rodzinka przyjmuje jak zawsze z otwartymi ramionami, nie gryzie, nie krzywdzi, tylko robi czlowiekowi pranie mozgu i pozniej taki nieszczesnik cale dnie marzy o azjatyckich ciasteczkach (ja tak mam i zapewne nie tylko ja :victory: ), ale to jest do przezycia. O DBSK slyszalam, ale nie chwalilas sie wczesniej ze Yirume tez lubisz - tak trzymac :thumb: Widze ze Lusiek juz cie zaprosila do tematu o szynkach wiec ja juz nie musze ;).
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 10 wrz 2010

Witaj !

Doki jest fajne, też niedawno dołączyłem. Nie oglądam dram, znam góra ze 3 azjatyckie zespoły muzyczne, a i tak regularnie odwiedzam doki, czasem nawet kilka razy dziennie :bubble:

Miłego czytania i "postowania" :)
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 10 wrz 2010

heeeeeeeeeeeej!
Obrazek
witamy witaaaaaaamy w naszed doki doki family! ;DDDDD

słuchasz tylko DBSK i Yirumy czy czegoś jeszcze?
no i kogo fangirlujesz powiedz mi moja droga ;>
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Lusia pisze:
A teraz? Nadal słuchasz DBSK? Czy zmieniłaś obiekt zainteresowań? Albo po prostu spytam, czego teraz słuchasz? ;)
Kibou pisze:
słuchasz tylko DBSK i Yirumy czy czegoś jeszcze?
no i kogo fangirlujesz powiedz mi moja droga ;>
Nadal ich słucham :D Moje obiekty zainteresowań zmieniają się ciągle, ale wytrwale w pierwszej yyy... piątce, niech będzie, są chłopaki z tegoż zespołu, zaraz za nimi G-Dragon, Taemin z Shinee i Jang Geun Seuk.
evelinux pisze:
no dokladnie, xsahara, tka jak Cherry to powiedziala.. musisz sie liczyc z tym ze z nami twoja obsesja sie tlyko powiekszy.. i forum zacznie zasysac twoj czas a twoimi najwieksyzmi priorytetami stana sie poniższe:

-sprawdzenie czy ktos na forum napisal cos nowego w ktoryms temacie..
-sprawdzenie czy sa juz nowe napisy do jakiejs dramy
-co slychac w asian muzyce..

i takie tam inne..
Hah to już zdążyłam zauważyć :D Ale ważne jest, że przynajmniej mam co robić i nie obijam się bez celu, tylko poświęcam się czemuś, co mnie fascynuje. Trochę gorzej z tym, jeśli chodzi o szkołę, bo w tym roku matura, a ja siedzę przy dramach zamiast się powoli szykować do maja xD

Dziękuję za tak miłe przyjęcie :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 10 wrz 2010

Witamy witamy :)
(Jedną z mega fanek Szynek, o których wspomniała Luśka, jestem też ja :D)

Kibou... awwww !!! Oficjalnie przywłaszczam gif z mężem :P
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

xsahara pisze:Trochę gorzej z tym, jeśli chodzi o szkołę, bo w tym roku matura, a ja siedzę przy dramach zamiast się powoli szykować do maja xD
SIOSTRO! ja też maturzystka, oh well hwaiting xD

Eggie, ależ proszę ;D uroczy gif, prawda?
ostatnio próbowałam machać jak on ale ;<
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 10 wrz 2010

Nadal ich słucham :D Moje obiekty zainteresowań zmieniają się ciągle, ale wytrwale w pierwszej yyy... piątce, niech będzie, są chłopaki z tegoż zespołu, zaraz za nimi G-Dragon, Taemin z Shinee i Jang Geun Seuk.
Oh, to fajnie że nadal ich słuchasz :D
A G-dragon, to sam on jeden, czy BigBangów również preferujesz?
Kibou pisze:
xsahara pisze:Trochę gorzej z tym, jeśli chodzi o szkołę, bo w tym roku matura, a ja siedzę przy dramach zamiast się powoli szykować do maja xD
SIOSTRO! ja też maturzystka, oh well hwaiting xD
Skąd ja wiedziałam, że się tu zjawisz? :rolly:
Oh, Kibou... chciałabym to zobaczyć xD xD xD
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Lusia pisze:
A G-dragon, to sam on jeden, czy BigBangów również preferujesz?
Big Bangów bardzo lubię. Ich muzyka strasznie mi się podoba. Ale jednak GD jakoś najbardziej mi przypadł do gustu, a jeszcze te jego solowe kawałki.... *_____* Smoczuś jednak jest ten top1 jeśli chodzi o BB:)
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Lusia pisze:
Oh, Kibou... chciałabym to zobaczyć xD xD xD
...

a Xsahara, kogo jeszcze słuchasz?
oprócz w/w? wymień mi bom ciekawa ;D
MBLAQów albo BEAST zna i lubi? albo Dalmatian, najnowszy nabytek kpopowej sceny? ;D
Awatar użytkownika
xsahara
Co to jest dorama? o_O

Kibou pisze:
Lusia pisze:
No pewnie, że znam :D
Ojj... no to teraz po kolei xD
Shinee, DBSK, B2ST, MBLAQ, The Gazette, Diru, BigBang, GD, troszkę Gackt, Miyavi, An Cafe, existtrace, KAT-TUN, se7en, SuJu, the trax, Versailles, Yui, Yiruma, Lolita23q, no i niezapomniane X Japan.
To tak trochę z pamięci, trochę z playlisty wypisywałam, także mogłam kogoś pominąć, ale wydaje mi się, że tych najbardziej słuchanych wypisałam wszystkich :)
Dalmatian nie znam, zaraz sobie obczaję co to :)

edit: Zobaczyłam teledysk do "Round 1" i jestem zauroczona chłopakami. Sama muzyka też niezła, ale muszę przesłuchać więcej piosenek. ^^
ODPOWIEDZ