Hello!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Hello!

Post autor: Miguel » 24 lis 2010

Witam wszystkich!

Przypadkiem trafiłem na stronę (ktoś wrzucił adres na azjamiania.pl). Seriali azjatyckich nie oglądam ze względu na brak czasu (choć mam w planach zacząć kiedyś coś oglądać), ale jestem ogromnym fanem kina azjatyckiego, a szczególnie koreańskiego (choć mam dużo zaległości). Póki mam jeszcze taką możliwość, to staram się sprowadzać ważniejsze filmy z korei płd. przy pomocy yesasia.
Zawodowo, uczę angielskiego. Hobbistycznie, piszę recenzje filmowe dla jednego z portali kulturalnych. Mam nadzieję, że nie będzie problemu jak czasem wstawię jakiegoś linka do recenzji, jeśli będzie ona związana z kinem azjatyckim ;)
Postaram się tu być często, ale mam jeden mankament - brak czasu, co może powodować, że nie będę aż tak regularnie odwiedzał forum.
Jestem na ostatnim semestrze studiów mgr uzupełniających. Jestem w trakcie kończenia magisterki (jeden rozdział do napisania mi pozostał), no i prawdopodobnie bronię się marcu.
To chyba tyle.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Hello!

Post autor: Snake » 24 lis 2010

Cześć, prawdopodobnie ja odsyłałem do doki na azjamanii.

Chętnie poczytam recenzje, opinie dot. filmów, zwłaszcza autorskie :) Na jakim portalu publikujesz swoje prace ? http://www.playback.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; , tak ? Dziwne, strona wygląda na ciekawą, a ja o niej pierwsze słyszę. Zabookmarkowałem, gry video też lubię, ale nie mam na nie czasu :)
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Tak, Snake...to chyba byłeś ty właśnie.

Tak, właśnie na tej stronie --> http://www.playback.pl" onclick="window.open(this.href);return false; . Staram się na niej również promować kino azjatyckie poprzez wybrane tekstach, ale na razie jest mały odzew. Do końca roku planuję recenzje nowości z kina koreańskiego + "Outrage" Kitano. W każdym razie zapraszam każdego zainteresowanego :).

Gry,to ja też lubię, ale tu się zgadzam. Z czasem jest najgorzej ;)
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O

Post autor: phoenixa » 24 lis 2010

Witamy :D
Wiadomo każdy ma swoje zajęcia, ale mam nadzieje że od czasu do czasu zaglądniesz ;P
http://www.playback.pl/ , tak ? Dziwne, strona wygląda na ciekawą, a ja o niej pierwsze słyszę.
ja również pierwszy raz o tej stronie słyszę.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 24 lis 2010

Witamy serdecznie :)
tym bardziej, że mamy kolejnego pana na doki, płeć brzydka jest tutaj w mniejszości :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 24 lis 2010

Uoo, jak miło:) Snake będziesz miał więcej towarzystwa w działce filmowej:) Nawet tak jakoś mnie cieszy, że ta część forum może bardziej ożyje:)
Ogólnie witam no i bądź tu często^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 24 lis 2010

no-ale-nie-mogę :D witam kolegę po fachu! :D

noi polecam zabrać sie za koreańskie dramy w takim razie :) thon i jordi na pewno polecą ci co nieco :)
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Dzięki za przywitanie :) Postaram się aktywnie uczestniczyć w miarę możliwości.

@evelinux widać, że dużo anglistów po tym świecie chodzi :D. Tylko nigdy nie pójdę uczyć do szkoły publicznej, bo to gotowe wypalenie zawodowe w dwa lata. W moich obecnych grupach mogę luźno podchodzić do nauczania i widać, że to też kursantom pasuje ;]

A za polecenia jakiejkolwiek dramy byłbym wdzięczny. Choć preferowałbym bardziej mroczne historie. Jakoś zawsze bardziej mnie intrygowały thrillery (choć niekoniecznie pełne akcji), horrory itp.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Miguel pisze:@evelinux widać, że dużo anglistów po tym świecie chodzi :D. Tylko nigdy nie pójdę uczyć do szkoły publicznej, bo to gotowe wypalenie zawodowe w dwa lata. W moich obecnych grupach mogę luźno podchodzić do nauczania i widać, że to też kursantom pasuje ;]
yay.. no raczej tak.. ale na prywatnych nie zarobisz na emeryture..
Miguel pisze:A za polecenia jakiejkolwiek dramy byłbym wdzięczny. Choć preferowałbym bardziej mroczne historie. Jakoś zawsze bardziej mnie intrygowały thrillery (choć niekoniecznie pełne akcji), horrory itp.
mroczne mroczne.. mroczne.. może koreańskie X-files? chłopaków się lepiej poytać, oni bedą wiedzieć co polecać :)
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Oj ja wiem, wiem. Ale mogę znaleźć jeszcze jakąś pracę niezwiązaną z nauczaniem, a gdzie wykorzystuje angielski. Tak na emeryturę. To, co robi się teraz może być hobbistycznie ;]. Wiem, wiem...straszny ze mnie idealista.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

lol.. ale ja mama podobny problem wiec wiesz.. nie zebym tez miala gdzies jakas panstwowke ;P aczkolwiek hobbystycznie pracowalam w pieknym polskim gimnazjum z dziką młodzieżą 4 miechy na zastepstwo.. boska sprawa.. tlyko kto mi teraz za farbę na pokrycie siwych włosów zapłaci??
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

co tam farba... po gimnazjum niektórzy potrzebuję lat terapii xD
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 24 lis 2010

Więc na samym początku: xD

To znaczy, witam z uśmiechem i w ogóle... i strasznie się cieszę... Azzel dobrze mówi - działce filmowej przyda się ktoś... skoro my tak z doskoku te filmy... xD ... jakoś... we mnie mniej emocji wzbudzają niż porządna łzawa albo i nie łzawa drama... xD Taki los...

A teraz przystąpmy do rzeczy... - wywołałeś wilka z lasu :twisted:
Miguel pisze:A za polecenia jakiejkolwiek dramy byłbym wdzięczny. Choć preferowałbym bardziej mroczne historie. Jakoś zawsze bardziej mnie intrygowały thrillery (choć niekoniecznie pełne akcji), horrory itp.
Mroczne mówisz.... Z klimatów bliskich horrorom to Soul [nie widziałam więc nie wiem czy dobre], Hometown Legends [mimo że tu jakość czasem powala xD i nie wszystkie odcinki trzymają poziom] i wspomniane przez Evel "Joseon X-files" - to nie horror a raczej mistery - chociaż bardzo, bardzo dobre [wszyscy chyba wiedzą jak wielką fanką tego serialu jestem]

Mroczne historie... Ha! Devil, Time Between Dog and Wolf, takie tam... To Korea. Z japońskich - Atami no Sousakan [to jest drama absolutnie skończenie genialna i to pod wieloma względami - dramowy Oscar dla niej] Maou [japoński remake Devila], Krwawy Poniedziałej,,.. eeee w sensie Bloody Monday.... Reira pewnie dorzuci 10 000 innych pozycji xD.

No i na koniec - absolutny jak dla mnie "męski" faworyt - może nie thriller, ale... - i tu będę się powtarzać po raz kolejny - Friend Our Legend - z resztą napisany na podstawie scenariusza filmu "Friend". No i "Bad Guy", "Bad Guy" koniecznie!!!!! - w swojej kategorii równie doskonały, no może prawie równie doskonały co Atami... ale to już też Korea, więc może nie ma co porównywać ... Thon by pewnie z działki wojskowej dorzucił by Comerades.. ale co tam się będę wychylać i polecać za niego... Niech sam poleci... xD
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 24 lis 2010

Volli pisze:Atami no Sousakan [to jest drama absolutnie skończenie genialna i to pod wieloma względami - dramowy Oscar dla niej] Maou [japoński remake Devila], Krwawy Poniedziałej,,.. eeee w sensie Bloody Monday.... Reira pewnie dorzuci 10 000 innych pozycji xD.
Ech, to są takie średnio mroczne serie.... :-P

Od siebie polecam:
Gaiji Keisatsu - tylko 6 odcinków, mroczna seria(również od względem wizualnym), trzyma w napięciu.
The Quiz Show - szybko się ogląda, bo odcinki mają po 25 minut, szybka akcja, choć seria dość teatralna, aktor grający Tazaki Toru powinien dostać Oskara za grę!
Keizoku - sezon 1, bardzo stare i bardzo dobre, detektywistyczna seria z dramatycznym zakończeniem.
Bloody Monday też w sumie dobry, ale więcej tam akcji i sensacji niż mroku i morderstw.
Zeni Geba - o zemście, przynajmniej 1 trup na odcinek, ciekawy montaż

Co do filmów to:
Old boy - podejrzewam, że widziałeś, w sumie każdy to widział
Aoi Haru - o szkole, trochę stagnacji, ale świetna muzyka
może Death Note ? - nawet w Polskiej telewizji to widziałam, więc dość mocno spopularyzowane, ale jak ktoś nie widział, to może się skusić, żeby wiedzieć, o co chodzi.
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Miguel » 25 lis 2010

Dzięki za polecenia. Oldboy'a znam, oczywiście! :). Choć muszę go obejrzeć jeszcze raz, bo długo nie oglądałem ;] Po magisterce pewnie ruszę jakieś dramy, bo niestety są priorytety. Ale ciekawe się wydają na razie Keizoku, Zeni Geba i Bad Guy.
ODPOWIEDZ