Priviet! Się przedstawiam :)

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Priviet! Się przedstawiam :)

Postautor: Lily » 19 mar 2011

Witam, witam :)
Forum odwiedzam już od jakiegoś czasu i czytam wasze wypociny, ale na rejestrację zdecydowałam się dopiero teraz. Jestem mocno początkującym "oglądaczem dram" (dopiero 2 na koncie, a jeśli liczymy japońskie live action Sailor Moon to nawet 3). Za to filmy azjatyckie oglądam namiętnie już dłuższy czas. Zdecydowanie wolę klimaty chińskie od np japońskich, a moja największa miłość i fascynacja to Tajwan. Oczywiście produkcje japońskie czy koreańskie też chętnie oglądam, ale jednak Tajwan jest pierwszy w kolejce :)
Moja mania azjatycka zaczęła się kilka lat temu kiedy to miałam przyjemność mieszkać w pokoju w akademiku z dziewczyną z Wietnamu. To właśnie ona zaszczepiła mi wielka chęć zagłębienia się w klimaty azjatyckie, a jak już zaczęłam to tak mi zostało do dziś ;)
Muzykę azjatycką też lubię, a i o wszem, ale nie znam się jeszcze za bardzo, mam kilku ulubionych wykonawców i ciągle poszukuję czegoś nowego. Szczególnie bardzo lubię połączenie muzyki z współczesnej z tradycyjnymi dźwiękami muzyki dawnej Azji. Może ktoś może coś polecić? ;)
Na imię mi Lilianna (stąd też Lily w nicku), mam 23 lata, jestem z Lublina, studiuję... tyle z informacji formalnych ;)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Priviet! Się przedstawiam :)

Postautor: Azzel » 19 mar 2011

Już chyba duszę zbłądzoną gdzieś widziałam^^ Witam tak czy siak, brak było trochę sympatyków chińskich klimatów na forum ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 20 mar 2011

Azzel pisze:Już chyba duszę zbłądzoną gdzieś widziałam^^

A i owszem, pytałam kiedyś o coś na czacie :)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 20 mar 2011

Cześć :)

Dobrze, że lubisz azjatyckie kino, a zwłaszcza klimaty chińskie, czy wietnamskie, bo te są chyba tutaj nieco mniej popularne.

Zaglądaj do wątków, komentuj, polecaj lub nie, no i twórz własne wątki, oczywiście jeśli masz na to wszystko ochotę :P

Ja wczoraj widziałem rewelacyjny Tajwański Yi Yi - film w moim top5 azjatyckich produkcji ;) W tym kinie (także i wietnamskim) drzemie duży potencjał :)
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Snake - komentować, polecać i zakładać wątki zamierzam, zamierzam ;) jak najbardziej. Z tymi wietnamskimi klimatowymi to raczej cienko - bardzo mało jest dostępnych filmów czy muzyki. Wiadomo - Wietnam do bogatych państw nie należy więc jak to zwykle bywa rozwój kulturalny też jest gdzieś tam zepchnięty (niestety). Od Wietnamki się zaczęło, ale jeśli chodzi o Wietnam to też sama niewiele mogę powiedzieć. Ona słuchała dużo muzyki chińskiej ;) stąd też właśnie zaraziłam się tym najbardziej ;) ale oczywiście - na ile się da, na tyle w tym wszystkim "grzebię". I na pewno pozakładam wiele tematów zwłaszcza o filmach... bo to chyba moja największa mania :>
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 20 mar 2011

Jak ja Was kocham za to, że oceniacie na wstępie "przydatność" użytkownika, hahahaha :D

Witaj, Lily!
Ojeeej, kiedyś była taaaaka faza na piosenkę Instytutu pt: "Lili", tak mi się przypomniało teraz.

Bardzo się cieszę, że jesteś, że piszesz, wpadasz na czata i się nas nie boisz. W sumie czasem to, co piszę, mnie przeraża. Ręce mi opadają i pukam się w głowę.
Ale ludzie mówią, że najpierw robię, potem myślę. Nic dziwnego :D

Ja z Tajwanu obejrzałam do końca tylko Sałatę ("Gloomy Salad Days") i wciągnęłam się tak, że nic innego nie mogłam włączyć w międzyczasie. Więc jeżeli znasz coś fajnego, czego nie zastopuję na pierwszym odcinku, to będę zawsze dźwięczna. :)

Jacyś ulubieni aktorzy? Są tacy? :)

BAW SIĘ DOBRZE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Bez przesady, a czego tu się bać. Przeciwnie, cieszę się, że sa ludzie którzy podzielają moje zainteresowania, bo np moi znajomi nie mogą zrozumieć czemu ja ciągle oglądam tych "chinoli", zamiast obejrzeć normalny (cokolwiek to znaczy) film z Hollywood :/ a ja na USA mam generalnie alergię, szczególnie na kino, także wolę już oglądać wszystko, włącznie z kinem choćby arabskim ;)

Jeśli chodzi o dramy to raczej nic polecić nie mogę, bo tak jak już pisałam, jestem mocno początkująca w tym temacie. Za to dobrych filmów z Tajwanu mogę polecić kilka (np Au revoir Taipei, Su mi ma sen Love, Candy Rain, Anna & Anna). Oczywiście, zależy co kto lubi i jakie klimaty, jakie lubię takie "poetyckie" filmy ;) Jeśli chodzi o dramy to obejrzałam dopiero tylko "Devil beside you" i "Hi my sweetheart". Devila mogę polecić (choć na pewno nie jest to najambitniejsza produkcja, ale wciąga diabelsko), ale "Hi my sweetheart" nie polecę bo sama ledwo przez to przebrnęłam ;)

Ulubieni aktorzy to trudna działka, bo ja raczej nie przywiązuję wagi do tego kto gdzie gra, ale na pewno lubię Rainie Yang (choć najpierw poznałam ją jako piosenkarkę, dopiero później jako aktorkę), również uległam urokowi Mike'a He (oczywiście po Devilu), lubię też Chang Yung Yung (znana bardziej jako Sandrine Pinna) i Karenę Lam. Oczywiście wszyscy z Tajwanu ;)
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 20 mar 2011

Hahaha, akurat sama zakładałam temat Au Revoir Taipei :D Uwielbiam ten film. Fajnie, że ktoś w końcu podziela moje zdanie.

Ojjj, ja nie mogę ostatnio Hollywoodu oglądać, oni mają za duże oczy w tych filmach :giggle:

A to nie, "Devil" mnie wnerwił na początku czymś. A tak chciałam coś z tym słynnym Mikiem obejrzeć... ;)

Jaka ładna ta Karena Lam *________*
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

boom_boom pisze:A to nie, "Devil" mnie wnerwił na początku czymś. A tak chciałam coś z tym słynnym Mikiem obejrzeć... ;)

To w takim razie mogę polecić film z Mikiem "Love at seventh sight": http://www.filmweb.pl/film/Qi+Tian+Ai+S ... 009-546627" onclick="window.open(this.href);return false;
Film całkiem przyjemny, ładne krajobrazy i dość nietuzinkowa historia. Jest to romans, ale raczej taki... nieprzewidywalny.

Mnie "Devil" też na początku się nie podobał, po 2 odcinkach miałam już dalej nie oglądać. Stwierdziłam, że to takie głupoty tępe jakieś ;) ale dałam temu jeszcze jedną szanse, a potem to już mnie tak wciągnęło, że musiałam oglądać ;)
Awatar użytkownika
sami00
Co to jest dorama? o_O

Postautor: sami00 » 20 mar 2011

Pamiętam moją początkową fazę na Tajwan xD
Gdyż moją pierwszą dramą było It Started With a Kiss ^^ Przez pewien czas oglądałam tylko Tajwańskie i Japońskie dramy teraz głównie Korea i Japonia - czas zmienia xD
Co do Devil'a to się zgodzę, po pierwszym odcinku było fajnie potem po 4 stwierdziłam że nie oglądam ale koleżanka zmusiła mnie bym obejrzała do 7 i jak już doszłam do tego 7 to nikt mnie zmuszać dalej nie musiał xDD

Jedynymi wykonawcami mi bliższymi niż tylko znajomość 1 lub 2 piosenek z tych rejonów to Rainie Yang, Show Luo (Alan Luo), Nicholas Teo (fajnie się grało w gry przy jego piosenkach xD) i JJLin (Lin JunJie) - szkoda że nie mogę wynaleźć więcej piosenek od NESE (NiZi Gang) bo bardzo mi się podobały piosenki z Hot Shot ^^

Tak czy siak, nowy użytkownik wita nowego użytkownika~
[center]H U G S ~[/center]
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 20 mar 2011

haaaay haaaay
Obrazek

mam nadzieję, że będziesz lubiła spędzać z nami czas. n____n~
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 20 mar 2011

Kibou pisze:haaaay haaaay
Obrazek

mam nadzieję, że będziesz lubiła spędzać z nami czas. n____n~

niekoniecznie z pudełkami na głowie ;) pudełka tylko Kibou nosi ;)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 20 mar 2011

Witaj i oczywiście baw się dobrze xD
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 20 mar 2011

Hej ;-)
Witaj, ja jestem ciekawa Twojej opini o dramie Pukając do Twojego Serca , gdyż ogladałam jakiś czas temu i mam mieszane uczucia , podobała się ale historia troche wkurzała , może kiedyś ją zobaczysz .
POzdrawiam
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 21 mar 2011

Lily pisze: i czytam wasze wypociny

no wiesz! :foh: heh

witam serdecznie. nie przejmuj się że nie masz na koncie dużo dram - jak tu zawitałam też nie miałam się czym pochwalić ale po jakimś czasie uzbierała się spora sumka ;p
tak że zachęcam do komentowania i oglądania dram ;)

Wróć do „Kilka słów o sobie”