Czesc

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Czesc

Postautor: MiuMiu » 12 maja 2011

Witam serdecznie :)

Jestem nowa na forum. Jestem z Warszawy i ogladam azjatyckie seriale wlasciwie tylko i wylacznie dla rozyrywki, nie traktuje tego jako hobby, ale poniewaz znam malo osob, ktore ogladaja, wiec pomyslalam, ze moze znajde kogos na forum, kto widzial to co ja.

Juz sie zorientowalam, ze bede wyjatkiem, bo widze, ze wiekszosc z Was lubi raczej dramy koreanskie badz japonskie i nic z tym dziwnego bo a)koreanscy aktorzy sa uwazani za najbardziej przystojnych b) ratingi dram koreanskich sa najwyzsze. Ja natomiast ogladam przede wszystkim seriale produkcji TVB, czyli z Hong Kongu. Moze ktos z Was tez jest fanem?

Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: Czesc

Postautor: Maru » 12 maja 2011

Ja nie jestem fanem wprawdzie, ale też jestem nowa i generalnie nie ogarniam, więc witam ^^"

Może jednak dasz się kiedyś skusić na coś japońskiego bądź koreańskiego ( ...albo ja na coś z kręgu chińskiego,) to się wtedy w jakimś wątku spotkamy (;
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Na pewno obejrze cos koreanskiego. Juz tutaj dziewczyny mi polecaly jakies seriale. Nie ukrywam jednak, ze zdecydowanie wole chinskie, malo, bo malo, ale przynajmniej cos zrozumiem, a niestety po koreansku nie potrafie ani slowa.
Jak tylko znajde chwile biore sie za jakies koreanskie produkcje.
Wlasnie napisalam post o Gem of Life - moim ulubionym serialu z Hong Kongu. Zachecam do przeczytania :)
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 12 maja 2011

Własnie czytałam i ....liczba odcinków mnie odstraszyła XD

Bo ja w zasadzie też dużo nie oglądam i mam wrażenie, że nie nadążam za ludźmi na forum i co chwilę się pytam o co chodzi _^_ ( Ciesze się, że nie będe sama)

To może tak generalnie w jakich gatunkach gustujesz? Będzie łatwiej (: ( jaaa, hipokryzja sie kłania, sama wypytywania nie lubie, a własnie to robię _^_)
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Wiesz co? Wlasnie ostatnio jak zaczely mi sie konczyc pomysly co tu ogladac i wyszukiwalam rozne seriale to stwierdzam, ze wlasciwie interesuje mnie tylko modern drama i to najlepiej taka dotyczaca mlodych ludzi i ich problemow, gdzie mam sie z kim identyfikowac i moge ogladac dla rozrywki. Komedia moze byc, ale zadne action drama mi sie nie podoba zadne pre-modern, zadne ancient.
Ogladam tez filmy produkcji chinskiej. Jest fanka Wong Jia Wei'a, ktory jest fantastycznym rezyserem. Sa to filmy romantyczne i maja niesamowity klimat. Widze, ze tutaj duzo na forum jest wlasnie o nim.
A Ciebie co interesuje? Dlaczego ogladasz azjatyckie dramy? :)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 12 maja 2011

Witaj, witaj, jak miło Hong Kong <3 Mam nadzieję ze będzie ci się chciało zakładać tematy o tychże dramach - bo póki co udało mi się tylko jedną produkcję z tych okolic obejrzeć - i nie była najwyższych lotów <raczej pośmiałam się, ale chyba nie z tych rzeczy co powinnam :rolly:>. Dlatego pisz, pisz, dużo u nas pisz :> No i witaj raz jeszcze^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 12 maja 2011

Cieszę się, że powstał temat o the gem of life bo już dawno się do tego serialu przymierzam. To prawda, nawet mnie, która moderuję Chiny i pochodne, ostatnio przeciągnęło na Koreę trochę ^^

Miło że oglądasz i seriale i filmy, załóż parę tematów, jak widziałaś, chętnie się dowiem o wrażenia, bo często jest tak że człowiek ma na coś ochotę a nie ma nawet kto zarekomendować.

A lubisz muzykę z HK, czy raczej w filmach siedzisz? :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

No dokladnie. Wlasnie dlatego dolaczylam do Waszego forum, ktore mi sie zreszta bardzo bardzo podoba.( Dominacja Korei jest jednak przygniatajaca! )
Wiesz co? Tak kojarze rowniez muzyke i te glowne gwiazdy popowe HK : Sammi Cheng czy Alex Fong i niektore piosenki bardzo lubie, ale ogolnie tez jakims wiernym fanem nie jestem. (Juz bardziej paradoksalnie fascynuje mnie wspolczesna muzyka filmowa japonska, ale chyba dla tego, ze wlasnie pelno jej w filmach Wong Jia Wei'a)
Gem of Life szczerze polecam pomimo ilosci odcinkow, ale to jest po prostu naprawde ciekawa historia. Jesli myslalas jeszcze o jakims serialu TVB to daj znac, ja widzialam calkiem sporo moze uda mi sie dostarczyc jakis informacji.
Mysle, ze nawet zaloze jeszcze kilka watkow w najblizszych dniach. :):)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 12 maja 2011

MiuMiu pisze:No dokladnie. Wlasnie dlatego dolaczylam do Waszego forum, ktore mi sie zreszta bardzo bardzo podoba.( Dominacja Korei jest jednak przygniatajaca! )
Wiesz co? Tak kojarze rowniez muzyke i te glowne gwiazdy popowe HK : Sammi Cheng czy Alex Fong i niektore piosenki bardzo lubie, ale ogolnie tez jakims wiernym fanem nie jestem. (Juz bardziej paradoksalnie fascynuje mnie wspolczesna muzyka filmowa japonska, ale chyba dla tego, ze wlasnie pelno jej w filmach Wong Jia Wei'a)
Gem of Life szczerze polecam pomimo ilosci odcinkow, ale to jest po prostu naprawde ciekawa historia. Jesli myslalas jeszcze o jakims serialu TVB to daj znac, ja widzialam calkiem sporo moze uda mi sie dostarczyc jakis informacji.
Mysle, ze nawet zaloze jeszcze kilka watkow w najblizszych dniach. :):)

To fajnie, będę czekać :wink: Ja też w sumie słucham jak mi coś wpadnie w ucho, tak popu jak i czegoś bardziej relaksującego, a ostatnio (znaczy, od roku prawie, no ale dobra. :P) jestem wielką fanką głosu Hinsa Cheunga. No i oczywiście takich Andych Lau i wszystkich innych ^^

A oglądasz z Mainlandu albo z Taiwanu może? Zwłaszcza z tego pierwszego brakuje mi ostatnio inspiracji.. Taiwańskie zaczynają mnie drażnić trochę głupotą...
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Andy Lau to oczywiscie kojarze, ale tego Twojego idola akurat nie. (wlasnie sobie wlaczylam na YouTube) Ja raczej za popem nie przepadam, wiec chyba dlatego jakos tak Ci artysci mi umykaja. Warto sie jednak poedukowac w tym wzgledzie.

Z mainlandu to serialu zadnego nie widzialam (oni cos tam maja w ogole ciekawego?) Widzialam kilka dobrych filmow za to.
Z Tajwanu wlasnie ogladam "Fated to love you" i rzeczywiscie jest glupawe, ale taka bajka o kopciuszku przypadnie kazdej kobiecie do gustu i na tym bazuja producenci. :)

A czemu akurat moderujesz Chiny? To Twoj topic rzeczywiscie?
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 maja 2011

hej hej :) witam i mam nadzieję, że rozwiniesz nam hongkońskie wątki i przybliżysz swoje ulubione tytuły :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 14 maja 2011

Witamy MiuMiu witamy :D
Po avatarku wyglądasz mnie na fankę mistrza Kar Wai Wonga :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: MiuMiu » 14 maja 2011

Czesc Anna :) Bardzo mi milo.

No, nie ukryje, ze jestem oddana fanka!
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 maja 2011

MiuMiu pisze:Andy Lau to oczywiscie kojarze, ale tego Twojego idola akurat nie. (wlasnie sobie wlaczylam na YouTube) Ja raczej za popem nie przepadam, wiec chyba dlatego jakos tak Ci artysci mi umykaja. Warto sie jednak poedukowac w tym wzgledzie.

Z mainlandu to serialu zadnego nie widzialam (oni cos tam maja w ogole ciekawego?) Widzialam kilka dobrych filmow za to.
Z Tajwanu wlasnie ogladam "Fated to love you" i rzeczywiscie jest glupawe, ale taka bajka o kopciuszku przypadnie kazdej kobiecie do gustu i na tym bazuja producenci. :)

A czemu akurat moderujesz Chiny? To Twoj topic rzeczywiscie?

Wiesz co, bo jak trzeba było rozdać działki modom, to okazało się, że mało osób - stanowczo za mało - na naszym forum siedzi w tym, a mi najbliżej do Taiwańskich produkcji z tych trzech krajów akurat, więc z chęcią się tym zajęłam. Filmy lubię, ale u nas się głównie ogląda tajwańskie dramy, jeszcze czas na Mainland i HK nie nadszedł. Więc trzeba promować :)
Awatar użytkownika
MiuMiu
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: MiuMiu » 14 maja 2011

Jeszcze dzisiaj dodam jeden serial TVB. :)

Wróć do „Kilka słów o sobie”