Salut!

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Salut!

Post autor: yotem » 30 cze 2011

Witam.

Zaglądam do was już jakiś czas, toteż uznałem, że nie zaszkodzi się zalogować.

Filmy azjatyckie oglądam od paru dobrych lat; najbardziej cenię chińskie (głównie Tajwan. Tajwan to zresztą główne moje skrzywienie, w wielu innych dziedzinach).

W przedstawianiu się jestem kiepski, więc reszta wyjdzie najwyżej w praniu. Jak ktoś ma ochotę, śmiało niech pyta o co chce 8)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Salut!

Post autor: Snake » 30 cze 2011

Cześć,

nie wiem, czy nie widziałem Twojego nicka na polskich portalach tematycznych, pewnie tak.

Okej, to ja się zapytam o ulubione azjatyckie filmy i aktorki. Przez te kilka lat pewnie coś się wykrystalizowało ? ;)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 30 cze 2011

witamy ;)
oglądasz tez dramy czy interesują cię jedynie filmy? :)
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Snake pisze:nie wiem, czy nie widziałem Twojego nicka na polskich portalach tematycznych, pewnie tak.
Być może na azjamanii ;) (ale nic prawie nie pisałem).
Snake pisze:Okej, to ja się zapytam o ulubione azjatyckie filmy i aktorki. Przez te kilka lat pewnie coś się wykrystalizowało ? ;)
Gdybym zaczął wymieniać, ciężko byłoby mi skończyć. Może podam po prostu link do mojego MDL'a: http://mydramalist.info/users/883/yotem.
Co do aktorów/ek, w szczególności: Sandrine Pinna, Tian Yuan, Lunmei Kwai, Yuu Aoi... itd.
Cherry pisze:oglądasz tez dramy czy interesują cię jedynie filmy? :)
Kiedyś oglądałem, głównie japońskie. Teraz już nie bardzo mi się chce (zbyt mało czasu, zbyt dużo odcinków; a poza tym - seriale wolę jednak amerykańskie ;)).
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 30 cze 2011

Niezły przekrój filmów masz na MDL, z tych najwyżej ocenianych zarówno bardziej znane, jak i co się chwali, mało popularne tytuły (Tenten, World Without a Thievies, Butterfly [akurat ten ostatni mi się nie podobał, oglądałem film dla Josie Ho], ).

Spora część ma wątki ma forum, jeśli dalej masz ochotę to zapraszam do komentowania i polecania, ewentualnie zakładania nowych topiców. Ja np. zawsze chętnie czytam i wierzę, że inni też ;)
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Nom, trochę tych tematów do skomentowania się znajdzie :) Na razie zajrzałem tylko do chińskich...

Wydawało mi się, że A World Without Thieves jest raczej popularny. Chociaż to bez znaczenia dla jakości.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 30 cze 2011

To ja też się przywitam. Żeby było porządnie. Co prawda filmy to u mnie margines, ale od czasu do czasu coś się i mi trafi jak tej ślepej kurze. Głównie filmy kategorii B i C co prawda. :confuse: Hmmm... Nie brnijmy. Witam serdecznie i baw się dobrze, a jak cię na dramę jakąś znowu kiedyś najdzie to zapraszam i do tego kącika... Niewiele, ale jest kilka które z czystym sumieniem poleciłabym każdemu - nie tylko tym, którzy na punkcie dram mają kuku na muniu... Na przykład takie Atami. Albo X-files.

No. Wtrąciłam dramowe trzy grosze. Mission accomplished. Idę sobie. Do widzenia.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 30 cze 2011

WItam też, jako gospodyni wątków tajwańsko-chińskich. Przyda nam się świeża krew, oj przyda.... Baw się dobrze i polecam dramy, jak nie japońskie to może z Mainlandu?
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 30 cze 2011

Również przyłączań się do powitań - witaj, baw się dobrze, nawracaj na dramy i zostań jak najdlużej ;)
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Post autor: yotem » 01 lip 2011

Volli pisze:Albo X-files
Ale że wersja azjatycka?

Dzięki za powitanie. Jak zdarzy mi się obejrzeć jakąś dramę, na pewno coś napiszę. (Pierwszy w kolejności byłby chyba Liar Game; stanąłem na drugim sezonie, a chętnie bym już movie obejrzał).
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 01 lip 2011

Ale że wersja azjatycka. Dokładniej koreańska :rolly: . Ale nieeee... nie... w zasadzie to nie można tego serialu porównać do niczego... i z tego względu też nie ma go jak opisać w ogóle... Meh... a porównanie do X-files (choć ma je w tytule) może być bardzo mylące...

No nic... jeszcze raz - dobrej zabawy i wielu ciekawych dyskusji.
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Post autor: Lily » 06 lip 2011

yotem pisze:głównie Tajwan. Tajwan to zresztą główne moje skrzywienie
haha, ja mam takie samo skrzywienie ;) ale to fajnie, że trafia się ktoś taki własnie, bo większość osób na forum czuje klimaty koreańsko-japońskie, sekcja chińska ma dużo mniejsze zainteresowanie. A ja akurat też bardziej skłaniam sie w stronę Chin, Hong Kongu, no i Tajwanu zdecydowanie najmocniej. Także miło wreszcie spotkać kogoś o podobnej zajawce. Mimo, że sama jestem dość początkująca na forum, to i tak witam serdecznie w naszych progach :)

Snake pisze:Zapraszam do komentowania i polecania, ewentualnie zakładania nowych topiców. Ja np. zawsze chętnie czytam i wierzę, że inni też ;)

no ja na pewno :)
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Post autor: yotem » 07 lip 2011

Lily pisze:bo większość osób na forum czuje klimaty koreańsko-japońskie, sekcja chińska ma dużo mniejsze zainteresowanie.
Właściwie wszędzie niemal, gdy trafiam na osoby o "skośnych" zainteresowaniach, największy procent tych osób lubuje się głównie w Japonii i Korei. Klimaty chińskie to zawsze tak jakoś w tyle... Ciekawe czemu ;)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 07 lip 2011

witam, witam.. i ja o nic nie pytam xD
ODPOWIEDZ