meow

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
neko
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

meow

Post autor: neko » 15 sie 2011

Studentka z Lublina, rocznik 85
Kino z Azji oglądam namiętnie od wielu lat, do niedawna studiowałam kino japońskie i koreańskie na UMCS (w ramach teatrologii i filmoznawstwa), teraz jestem na KULU i w ramach kulturoznawstwa robię kurs chińskiego
Jeśli chodzi o kulturę, historię to bliższa jest mi Japonia, moja rodzina mieszkała kiedyś m.in. w Osace, dzięki temu szarość głębokiego PRLu nie była dla nas aż tak przygnębiająca. Ale Koreę kocham, oczywiście, i Wy najlepiej wiecie za co.
z dram- wolę koreańskie, te oglądam najczęściej, ale nie pogardzę jeśli trafi się dobra japońska- jak np. Rondo. Ostatnio jednak tylko koreańskie. co mistrze to mistrze.
rysuję dla wydawnictwa. Kilka moich prac możecie też zobaczyć w klasztorach tybetańskich, jeśli kiedyś udacie się do któregoś ;) i w San Diego
kocham muzykę

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie brać z Lublina

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: meow

Post autor: evelinux » 15 sie 2011

o ja cie.. jaka światowa dziewczyna.. witamy w naszych skromnych progach :D
Awatar użytkownika
neko

Post autor: neko » 15 sie 2011

czy tego chcę czy nie, mój świat zaczyna się i kończy na Azji i Pacyfiku, więc Wasze skromne progi jak najbardziej nieskromne dla mnie.Dzięki za ciepłe przyjęcie.
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Pino » 15 sie 2011

Ja też witam i obsypuje cekinami na powitanie_____ sruuuuuuu :wink:
Mamy na forum bandę Tajniaków, dziwne zwierzaki i Azzela..... miłośników filmów też znajdziesz :wink:
Zapraszamy na czata; mam nadzieje ,że się nas nie przestraszysz tylko.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 15 sie 2011

również witam cieplutko ;)
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 15 sie 2011

oooooooo ....człowiek sztuki *_____* , witomy witomy bo ja to prawie ze wsi _^_
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 15 sie 2011

Witamy! :hearts:
Ja też lubię porządne japońskie dramy. Widziałaś coś godnego polecenia poza Rondo?
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Mina » 15 sie 2011

O super :o , ja też Cię witam :wink:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 15 sie 2011

Witamy witamy :) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 15 sie 2011

Też przyłączam się do wszystkich powitań ;) baw się dobrze.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 16 sie 2011

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAY ;DDDD
pisz z nami dużo i baw się dobrze!!!!

a słuchasz czegoś azjatyckiego? jakiś kpop czy coś. ;D
Awatar użytkownika
neko

Post autor: neko » 16 sie 2011

Dzięki :fav:
Reira- mam czołówkę, która jest niezmienna od jakiegoś czasu: Rondo, Gonzo i Nagareboshi. Dobrze bawiłam się też na Hotaru no hikari, ale to już nie to samo.

Kibou- muzyka, no pewnie!! Dużo tego... DJ Krush, Drunken Tiger- tych kocham szczególnie, Epic high, Asian Kung Fu Generation, Andropp, Low and end project, Pia-no-jaC, Outsider, Depapepe, Yiruma, Andymori, Akeboshi, Faye Wong i Goose's dream w niemal każdym wykonaniu... I mongolską np. honggai. Kpop- poszczególne utwory.. nie mam ulubionego wykonawcy. Podobają mi się niektóre głosy..i utwory z niektórych dram- jak np. ta na zakończenie Bad guy, Painter of the wind, Who are you, Que sera sera ścieżka była wyjątkowo dobra..... dużo, dużo poszczególnych utworów...
mam słabość do Johna Parka.. ostatnio posłuchałam jak śpiewa My funny Valentine i mnie lekko zbiło..słyszeliście jego cover 'I'm yours'.. wraz z Kimem Jisoo... rewelacja..
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Post autor: Lily » 04 wrz 2011

Witam, witam, ja też z Lublina :) ja akurat studiuję na UMCSie, ale przyznaję, że pierwsze słyszę, że na KULu można zrobić kurs chińskiego! Nieźle... ;)
Awatar użytkownika
neko

Post autor: neko » 05 wrz 2011

o witam :)) !! Co studiujesz??
chiński jest w programie na kulturoznawstwie na kulu. Do wyboru: sanskryt, chiński, arabski... Ale niedawno utworzyli fakultety dwuletnie, na które się zapisałam, także robię ten sam kurs 2 razy.. Prowadzi pani Jingmei Guo.Na UMCS też był jakiś czas temu organizowany kurs, ale płatny.. sporo płatny.. Myślę, że jakby ktoś bardzo chciał to mógłby chodzić do nas na zajęcia jako słuchacz, trzeba tylko zagadać z panią Guo. I znać angielski. :) Grupy są małe, kilkuosobowe..atmosfera świetna. Czasem przyjeżdżają goście z Chin, ludzie z Ambasady, organizujemy imprezy..
chciałam do Was przyjść na koło miłośników Dalekiego Wschodu..bo Korea.. ale wybrałam japonistyczne u nas :/

edit: gdyby ktoś chciał pooglądać, to tutaj są moje niektóre prace:
http://www.agao.deviantart.com/gallery/?offset=24
Awatar użytkownika
neko

Post autor: neko » 05 wrz 2011

http://www.mmlublin.pl/290258/2010/1/29 ... egory=news

można też w centrum języków. Daisuke już nie ma niestety, zajęcia z nim były świetne..w tym roku była Sayuri, ale też już pojechała.. nie wiem kto będzie uczył w przyszłym roku. Niestety japońskiego nie ma w programie na żadnym z kierunków :) nie mówiąc już o koreańskim..
ale chciałabym bardzo zacząć się uczyć koreańskiego na własną rękę, także jeśli byłby ktoś chętny z Lublina to ja się piszę... materiały, książki itp. mogę wziąć od dr Zięby
ODPOWIEDZ