Hiya

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Re: Hiya

Post autor: martan » 04 lis 2011

Ok, to już się poprawiam w swoich nieprecyzyjnych sformułowaniach :)

Otóż z rapowych zespołów przerobiłam mniej więcej i mi się podobają dopiero dwa ,właśnie Epik High i Drunken Tiger. Z tym że ten pierwszy rządzi i się troszkę na nim zatrzymałam. Myślę że na forum są eksperci którzy dłużej słuchają i na pewno mają coś więcej do powiedzenia w temacie. Ja znam i rozpoznaje na razie niewiele grup.

Ale w zamian, może być na priva, poproszę jakieś linki do rapu fińskiego i rosyjskiego, będę wdzięczna. :D

Awatar użytkownika
Tywlyn
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Tywlyn » 05 lis 2011

Też przywitam, chociaż nowa jestem, co mi tam... :rolly:

Masz +100 do sympatii za zdjęcia, zwłaszcza zwierząt :victory: Naprawdę ładne. Jak Ci się udało takie byka uchwycić? Podziwiam, szczerze :wink:
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 05 lis 2011

Hej, co prawda ostatnio z braku czasu baardzo mało się udzielam, ale staram się regularnie zaglądać, także witam cię serdecznie na doki i mam nadzieję, że zostaniesz tu jak najdłużej ;)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 18 lis 2011

Rozpisały się dziewczyny. Wołomin zahuczał, więc ja króciutko...
Witaj na forum i baw się dobrze.
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Post autor: martan » 19 lis 2011

Dzięki wszystkim za miłe powitania

Mam do Was pytanie, czy możecie polecić mi coś historycznego? Jakieś takie hiciory w temacie:D Będę wdzięczna
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 19 lis 2011

No dobrze, chyba otworzyłaś puszkę pandory :rolly:

Nie wiem czy takie na pół historyczne na pół fantastyczne coś może być, ale generalnie baaardzo polecam Legendę . Hmmm... to jest hit tego rodzaju, że doczekał się napisów polskich nie produkowanych przez żadną z grup fansuberskich...

Dalej - z komedii - hmmm... też generalnie opartych na fikcji w kostiumie, ewentualnie na klechdach i legendach to: Sunkyungkwan Scandal, Tamra, the Island, Iljimae, Hong Gil Dong - Przy czym te dwie ostatnie pozycje to trochę dramatu, trochę komedii... ale generalnie historie łotrzykowskie.

Dramaty - jak dla mnie numer jeden jak do tej pory to Princess' Man

Z kryminalno - fantastycznych (z naciskiem na kryminalne) - Joseon X-files - naprawdę dobra drama. Serio. Ja wiem jak brzmi opis, ale sama się zdziwiłam....

obecnie leci Tree with Deep Roots i z tego co wiem dość dużo osób tu na forum ogląda... Ja po dwóch odcinkach jestem naprawdę baaardzo pozytywnie nastawiona (to w ogóle jest dość ciekawe, bo to jest historia o dziadku głównej bohaterki Princess' Mana, tzn. m. in. o nim...)

NIE polecam Warriora , chociaż w sumie nie można odmówić mu pewnego uroku... :rolly: no cóż... na tę dramę była jednak faza... :rolly: no i są z niej genialne fanvidy ... no i to

A z takich bardziej hmmm... klasycznych sageuków - tzn... też dłuższych Queen Seon Duk i Kingdom of the Winds (zwłaszcza to pierwsze), chociaż jak na pierwszą dramę historyczną to chyba jednak odradzam... może na potem...

A nie mówiłam? :rolly: To o tej Pandorze... :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
martan
Co to jest dorama? o_O

Post autor: martan » 20 lis 2011

Dziękuje ślicznie Volli. Prawie nic nie oglądałam z tej listy, więc tym bardziej mnie to cieszy :D Akurat na przyszły tydzień który mam wolniejszy zacznę coś oglądać w temacie.
Awatar użytkownika
Tywlyn
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Tywlyn » 23 lis 2011

Ja w sumie mało widziałam i trochę mi tak głupio podważać autorytet Volli, ale martan nie słuchaj tak do końca tego o Queen Seon Deok. To naprawdę świetna drama i jeżeli nie odstraszy Cię długość (a naprawdę jest co oglądać, co z kolei może być też zaletą, bo ja na przykład lubię się zżyć z postaciami, a tam naprawdę jest się z kim zżywać) to polecam.
Mówię ze swojego doświadczenia - nigdy nie pomyślałabym, że mi się dramy historyczne podobać będą, zaczęłam z nudów i z powodu obsady i naprawdę pokochałam i stwierdziłam, że sageuk są najlepsze. Ta drama to klasa sama dla siebie, przynajmniej w moim odbiorze :wink:
Na dowód powiem, że zaraziłam tym mnóstwo osób, w tym ojca przyjaciółki, który twierdzi, że, cytuję: 'to naprawdę świetny serial jest, tylko Mishil taka nierozwinięta emocjonalnie' (druga część zdania śmieszy mnie od paru miesięcy :mrgreen: ).

A tak poza tym to się podpisuję z postem Volli jeśli chodzi o polecanie i sobie dopisuję do notesu pozycje, których nie widziałam :wink:
ODPOWIEDZ