Witam :)

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
akari
Co to jest dorama? o_O

Witam :)

Post autor: akari » 18 lis 2011

Witam wszystkich na forum :)
Właściwie witam ponownie bo byłam tu już kiedyś zapisana w okresie największego fangirlowania na HYD i inne dramy made in Japan. Potem jakoś zapomniałam hasła i zlikwidowałam skrzynkę więc łatwiej było zapisać się jeszcze raz. Ale nieważne ;)

Jak pewnie większość zaczynałam od m&a, potem na długie lata utkwiłam w j-rocku, aż w końcu trafiłam na dramy. Oglądam głównie japońskie, chociaż obecnie w domu wyrosła mi konkurencja czyli moja siostra i jej faza na Jang Geun Suka, w związku z tym Koreę też musiałam zacząć ;)
Dawno nie byłam na tym forum bo moje netowe życie kręci się głównie wokół livejournal ale już się cieszę na dużo czytania :)

Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: Witam :)

Post autor: wiktor » 18 lis 2011

witam w znanym Ci już światku :mrgreen:
/pozwolę sobie jako pierwsza, choc nie wiem skąd mnie się ta odwaga wzięła/
i pisz, pisz, żebyśmy mogli się poznać :aww:

:mrgreen:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 18 lis 2011

Witamy,witamy i miłej zabawy życzymy w zwariowanym świecie doki :rolly:
Jeśli możesz to powiedz skąd jesteś, co na co dzień porabiasz,ile masz wiosenek :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 18 lis 2011

lj? Piszesz coś czy tylko czytasz? :P

Witamy ^^ Może kpop, ta straszna zaraza, też cię wkręci wkrótce... :P
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 18 lis 2011

Ja również witam, pozdrawiam i w ogóle najlepszego. W ogóle strasznie miło, że ludzie wracają... Ale - jeśli mogę spytać... jak był Twój poprzedni nick i czy likwidacja skrzynki oznacza likwidację konta ( :confuse: wydawało mi się to niemożliwe) czy tylko maila... Bo jeżeli konto istnieje, to zawsze jest Wersalus... (chyba że wolisz z czystym "kontem" zaczynać...). No i tego... co Cę przywiało ponownie? Czy po "epoce HYDa" były jakieś dramy? Jeśli tak to jakie? Ulubieni aktorzy/aktorki? muzycy/zespoły? Teraz? Kiedyś? Przepraszam :) chyba pierwszy raz brzmię trochę jakbym przesłuchanie robiła, ale jestem niesamowicie ciekawa jak ten bakcyl się w człowieku rozwija i jakie fazy przechodzi...
Awatar użytkownika
akari
Co to jest dorama? o_O

Post autor: akari » 18 lis 2011

O la la ile pytań ;) Ok, no to po kolei.
Wiosen 22, miasto Łódź, a porabiam różnie, głównie studiuję i pracuję. Oprócz tego staram się nie siedzieć reszty czasu w necie i nie zarywać kolejnych nocy na oglądanie różnych azjatyckich wynalazków ;)
Gatunkowo lubię przede wszystkim sensację, mile widziane elementy fantastyki lub zjawiska paranormalne. Całkiem lubię seriale medyczne i psychologiczne, chociaż dobrą komedią też nie pogardzę :)

Ulubieni aktorzy/aktorki. Hmmm... tak właściwie to Shun Oguri bo to on mnie wciągnął w oglądanie dram i filmów. Wcześniej oglądałam tylko japońskie i koreańskie horrory i właściwie dramy mnie nie interesowały, bo kojarzyły mi się raczej z naszymi serialami (a kto miałby czas na setki odcinków ;) dopiero potem mnie oświecili że to max 10-12 odcinków). Więc właściwie to muszę uściślić, że to była nie tyle mania na punkcie HYD co Ogurka ;) Mam duży sentyment do Matsudy Shoty mimo, że Liar Game bywała denerwująca to bardzo go lubię w tej roli. Od czasów Pride lubię Kimurę ale jakoś poza Mr Brain nie znalazłam czasu na kolejną dramkę z jego udziałem.
Z aktorek obecnie lubię Ericę Todę, oglądam teraz SPEC i bardzo mi się podoba w tej roli.
Teraz oglądam na bieżąco Kaseifu no Mita i Youkai Ningen Bem, obie całkiem dziwne, pokręcone ale zaskakująco ciekawe dramy i staram się nadrobić braki z poprzedniego roku w tym Mother i JINa bo nie miałam wtedy wiele czasu na oglądanie. Ach tyle fajnych rzeczy i tak mało czasu... T-T
O! I z sympatii do anime właśnie skończyłam oglądać Ouran, który może i wybitny nie jest ale za to jaki relaksujący ;)

LJ. Głównie czytam i komentuję. Piszę tylko w swoim prywatnym dzienniku ;) Trafiłam tam szukając stron z japońską muzyką, a zostałam do tej pory. Fajna strona i fajni ludzie i cała masa dziwnych for, na które można się zapisać ;)
No ale miło dla odmiany napisać coś po polsku, więc po części dlatego postanowiłam zarejestrować się ponownie tutaj ;)

Volli
Tak, zlikwidowałam skrzynkę pocztową, ale myślę że nie ma sensu już tego odkręcać. Wygodniej zaczynać z "czystym kontem".
Ulubieni muzycy/zespoły. Zaczynałam od j-rocka i nadal mam duży sentyment do staroci w stylu Buck Tick, Laruku czy Glay. Lubię Ayumi, Gackta i całą masę popu, z tym że najczęściej po dwie, trzy piosenki danego wykonawcy.
K-pop na razie nie bo zdecydowanie bardziej wolę brzmienie japońskiego ale w przyszłości kto to wie ;)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 18 lis 2011

Akari - moja kolej ściągania czapki z głowy bądź machania przyjaźnie łapką:)ANIO!!!
Liczysz na dużo czytania...hmmm to musiałabym zmienić kierunek i uderzyć bardziej w japońskie dramy. Liczę jednak, ze koreańskie tez cie czymś uwiodą i naskrobiesz parę konstruktywnych postów:)
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - w myśl "twojego" podpisu... dokładam deseczkę:)
Baw się dobrze! :smoke2:
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Post autor: Lily » 19 lis 2011

Witam również :)
Ja akurat będę nakłaniać do zaglądania czasem w klimaty chińsko-tajwańsko-hongkońskie, bo na samej Japonii świat się nie kończy ;) choć sama ostatnio zboczyłam trochę z mojej ulubionej trasy na rzecz Korei... ech, to wszystko przed tego TOPa ;)
Baw się dobrze i nie spaaaamuj :rolly:
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 19 lis 2011

również witam, zachęcam do obejrzenia dramy/filmu z każdego kraju bo każdy ma swój urok :) komentuj, fangirluj i baw się razem z nami :P
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 19 lis 2011

To ja krótko powitam rówieśniczkę (:
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Post autor: Tsukush » 19 lis 2011

A i ja witam w naszych skromnych ale jakże zacnych progach :D jak to się mówi witam Ryżem i Nobutą :D
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu

Post autor: Speak » 20 lis 2011

Ja również krótko: witaj na Doki i baw się dobrze ;)
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 20 lis 2011

akari pisze:miasto Łódź
Jedna osoba więcej na łódzkich spotkaniach. :jump:
akari pisze:Mam duży sentyment do Matsudy Shoty mimo, że Liar Game bywała denerwująca to bardzo go lubię w tej roli.
O TAK! Ja go uwielbiam :smitten:
akari pisze:Z aktorek obecnie lubię Ericę Todę, oglądam teraz SPEC i bardzo mi się podoba w tej roli.
SPEC jest SPECyficzny :lol: Dziwna drama to była, Erika zagrała wybitnie dobrze jak na siebie, szczególnie miny w 1 odcinku. W ogóle ma powstać film, który rzuci więcej światła na zakończenie...

A tak ogólnie to witaj na forum :victory:
Awatar użytkownika
akari
Co to jest dorama? o_O

Post autor: akari » 21 lis 2011

Dzięki za miłe powitanie ;)

Do tej pory to raczej oglądałam filmy różnoazjatyckie XD Ale za dramki też się wezmę, tylko ten wolny czas... T-T
Trochę Korei oglądałam więc tak zupełnie do tyłu nie jestem ale Chiny i Tajwan... tu przyznaje się do winy. Ale jeśli polecicie coś ciekawego to obiecuję, że postaram się zobaczyć :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 21 lis 2011

Akari - to w tych klimatach wschodnich niezbadanych przez ciebie jeszcze przoduje Lily, więc pewnie w niedługim czasie zarzuci cię pomysłami.
Ja natomiast chciałabym jeszcze namówic cie na krótsza formę azjatycką...dokłądniej japońska...mianowicie - anime. Wyczytałam pomiędzy linijkami, ze czas stanowi problem - odcinki anime trwają średnio 20 minut, więc tyle to chyba każda z nas nawet najbardziej zalatana - kiedyś tam znajdzie:)
Jakbys była zainteresowana - krzycz:)
ODPOWIEDZ