Dzień doberek :)

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O

Dzień doberek :)

Post autor: Natalie_Shu » 26 sie 2012

Witam wszystkich tu obecnych. Miano me, jak nietrudno się zapewne domyślić, jest Natalia. Pochodzę z okolic Ostrołęki, choć przez ostatnie pięć lat mieszkałam w Poznaniu. Jednak studia na Uniwerku Adasia zakończyłam (tylko magisterka do obrony została ale to już insza inszość xD), więc powróciłam w swe rodzinne strony...
Ale nie o tym miało być ;P

Dramami interesuje się już jakieś 6 - 7 lat, obejrzałam ich dużo, zarówno japońskich (na początku), tajwańskich (z ciekawości w międzyczasie) i koreańskich (prawie od początku do dnia dzisiejszego - oglądam nałogowo). Wymienić ich wszystkich nie sposób, więc może podam tylko kilka tytułów z tego co oglądałam ostatnio i mi się podobało, z tego co oglądam obecnie, oraz z tego, co mam w planach oblookać w najbliższej przyszłości;
Z obejrzanych ostatnio najlepsze -> History of Salarymen, Tree with the deep rots, Queen In Hyun's Man.
Aktualnie oglądam -> Faith, The Legend (dla odświeżenia i lepszego porównania z Faithem), Respond 1997 (ogólnie nie lubię oglądać na bieżąco - wolę poczekać aż drama wyjdzie i wówczas delektować się całością, bez żadnych TT_____TT lub O__o i "WTF?! co będzie w następnym odcinku?!")
W pierwszym rzędzie, w kolejce do obejrzenia mam: Haeundae Lovers, Arang and the Magistrate, The thousandth Man, A gentelman's dignity i Bridal Mask. Miałam jeszcze w planach Five Fingers, ale po tym jak wywalili Eunjung strzelam na nich focha i niech sami sobie tą dramę oglądają ;f
Lubię szczególnie historyki, i dobre komedie (a jak z komedii robi się dramat, to stosuję metodę "przewijamy", "przewijamy", o i może jeszcze trochę "poprzewijamy", czasami tak, że ostatnie odcinki dramy oglądam w baaardzoo ekspresowym tempie^^'

Co poza tym?
Uwielbiam słuchać azjatyckiej muzyki, choć nie tylko. Jak kogoś interesuje to szerzej, mój last -> http://last.fm/user/Szuru_buru/" onclick="window.open(this.href);return false;
Poza tym lubię: sztukę (studiowałam na Uniwerku Adasia nawet taki kierunek dotyczący sztuki;P), komiksy (zarówno azjatyckie jak i europejskie i niektóre amerykańskie), fantastykę (chociaż ostatnio, czyli w tym roku, jakoś nie mam ochoty na nic w tym stylu, bo mam dosyć elfów ganiających w obcisłych rajtuzach po lesie), s-f - (mój absolutny mistrz WEBER!!!), steampunk (wspaniały XIX wiek... a jak ktoś nie czytał "Bezdusznej" Gail Carriger to niech żałuje) oraz powieści młodzieżowe (od Juliusza Verne do różnych współczesnych przygodówek, oczywiście z wątkiem fantastycznym), moje koty ^o^ i sielskie życie wiejskie (Żegnajcie duże miasta! Obym nie musiała już w was nigdy więcej mieszkać!).
Nie lubię: mleka, mleka i jeszcze raz mleka (BLEH! i FUJ!), a poza tym dramowych drewien (w stylu Suzy, Minho, Shin Se Kyung, itp), faktu, że brakuje mi miejsca na książki na półkach w pokoju :( , zgiełku i hałasu.

Nie wiem co jeszcze.... W sumie i tak jakoś dużo tego wyszło ^^'
Jak ktoś chce coś jeszcze wiedzieć - pytajcie:)

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Dzień doberek :)

Post autor: Azzel » 26 sie 2012

Ojej, czuje drugą Volli w powietrzu :lol:
ale!
Witaj przybyszu nowy! czuję, że chyba odnajdziesz się naprawdę tu bez problemu i że wkrótce sama się zaciągniesz nawet na naszą misję na marsa, ba, może nawet jaki zjazd doki Cię po drodze wciągnie, aleeeee~~ pierw proponuję wpaść jeszcze tutaj, bo nie każdy wie, że taki radosny skrawek przestrzeni się na doki znajduje ^^

poza tym to czytaj zasady i takie tam pierdupierdu, powinność zielonego potwora się odzywa
Natalie_Shu pisze: Nie lubię: mleka, mleka i jeszcze raz mleka (BLEH! i FUJ!), a poza tym dramowych drewien (w stylu Suzy, Minho, Shin Se Kyung, itp)
Jeśli wybierzesz się z nami na Marsa to wywalczę dla Ciebie przynajmniej jeden level up za to :lol: :lol: :lol:

Ogólnie to no, miłego wciągania w czarną dziurę doki życzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 26 sie 2012

Azzel pisze:Ojej, czuje drugą Volli w powietrzu :lol:
Pomyślałam dokładnie to samo, jakaś nowa metamorfoza po Onipie.

Nie mogę za wiele dodać, bo oglądam głównie Japonię i bardzo ją polecam, nie jest taka zła - i ma o wiele mniej odcinków w sezonie :-)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Reira pisze: Nie mogę za wiele dodać, bo oglądam głównie Japonię i bardzo ją polecam, nie jest taka zła - i ma o wiele mniej odcinków w sezonie :-)
i krótsze odcinki :lol:
ps. *reklama pampersa*

taaak, własnie piszę namiętnie mgr :grumble:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 26 sie 2012

Reira pisze:

Nie mogę za wiele dodać, bo oglądam głównie Japonię i bardzo ją polecam, nie jest taka zła - i ma o wiele mniej odcinków w sezonie :-)
Ale że whyyyyyyyyyyyy................?

O.O

....

Anyway... Jak pisał Azzel - daj się wciągnąć, jest fajnie.... fajniej niż można by się spodziewać nawet...

A nie wiem czy mogę zapytać... ale co mi, i tak zapytam! Co cię skłoniło do rejestracji? <zbiera dane do publikacji; wypytała już połowę doki o "ich pierwszy raz" i nadal gnębi>

Baw się dobrze, wpadaj na chata i komentuj... może i kogoś z nas trochę zmobilizujesz, bo marazm ostatnio straszny, nikt się nie kłóci, nie spiera, a jak ja próbuję być prowokacyjna to mnie olewają <patrz: Faith> W efekcie coraz mniej się pisze, a co za tym idzie - coraz mniej jest do czytania :grumble:

Na szczęście jest chat...

BTW... - Arang i Haeundae Lovers... są bardzo fajne ^^ cieszę się że ktoś jeszcze będzie oglądać - zwłaszcza HL, na którym płaczę ze śmiechu prawie tak samo jak na 1997 (chociaż i tak nic nie przebije busańskiego 1997. akcentu :rolly: )
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Natalie_Shu pisze:W pierwszym rzędzie, w kolejce do obejrzenia mam: Haeundae Lovers, Arang and the Magistrate, The thousandth Man, A gentelman's dignity i Bridal Mask.
Volli pisze: BTW... - Arang i Haeundae Lovers... są bardzo fajne ^^ cieszę się że ktoś jeszcze będzie oglądać - zwłaszcza HL, na którym płaczę ze śmiechu prawie tak samo jak na 1997 (chociaż i tak nic nie przebije busańskiego 1997. akcentu :rolly: )
Taaa, oglądaj Bridala, bo chyba nikt nie chce już mnie wspierać w lolowaniu na tej dramie (ale to może tylko ja jestem dziwna :rolly: że ja tu czuję duch Warriora Baek Dong Soo :roll: ), plastusiowej twarzy młodego Kimury, dramatic looku,eee, wszystkich, no i ten cały patos... aaa, i jeszcze doszłoby Ci nowe drewno do kolekcji! (z takich bel to sobie zacny stół wyciosasz i będzie można podrywać na niego Ogóra później <<dobra nie ważne, zamykam się xD>>)
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Post autor: wiktor » 26 sie 2012

i ja witam miłośniczkę historyków i kotów ... zbieracza książek i miłośnika sztuki....
podpisuję się pod tym, co pisały dziewczyny ....
zapraszam na czata na pogaduchy o wszystkim i niczym i .... na wieczorki filmowe ....
bo chyba każdy, interesujący się czymkolwiek Azjatyckim może znaleźć coś dla siebie..

Sierściuch też wita cię miło.... mruczy ocierając się o monitor :hearts:
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O

Azzel pisze: Witaj przybyszu nowy! czuję, że chyba odnajdziesz się naprawdę tu bez problemu i że wkrótce sama się zaciągniesz nawet na naszą misję na marsa, ba, może nawet jaki zjazd doki Cię po drodze wciągnie, aleeeee~~ pierw proponuję wpaść jeszcze tutaj, bo nie każdy wie, że taki radosny skrawek przestrzeni się na doki znajduje ^^
Witam stałych bywalców i wszystkie wprawione wilki morskie:) Powoli postaram się ogarnąć co i jak w trawie piszczy i jeśli czas pozwoli to być może dołączę do waszych nieziemskich przygód xD

"Reklama pampersa" ? Coś w stylu "bo radośniej jest maluchom kiedy mają bardziej sucho", czyli załóżmy pampersa przed seansem, cobyśmy się ze śmiechu nie posikali...? :D A tak serio, to nie mam pojęcia kim jest ten jegomość (w japońskich dramach w rozeznawaniu aktorów zatrzymałam się na etapie "Shuji to Akira"); Przyznam, że po opisie i waszych komentarzach w postach dramka zapowiada się ciekawie. :rolly: Coś durnego i zakończonego, w przerwach pomiędzy wertowaniem książek zdecydowanie się przyda :)
BTW, ostatnio próbowałam oglądać aktorską wersje Ouranu (bo baaardzo lubię animę), ale po pierwszym odcinku zrezygnowałam (nie mogłam patrzyć na aktora odgrywającego rolę Tamakiego).
Azzel pisze: taaak, własnie piszę namiętnie mgr :grumble:
Coś mi to przypomina... *patrzy kątem oka na stos książek obok* :grumble:
Reira pisze:
A ja nie wiem co, gdzie, jak, dlaczego i z której strony...? ^^'
Volli pisze: A nie wiem czy mogę zapytać... ale co mi, i tak zapytam! Co cię skłoniło do rejestracji? <zbiera dane do publikacji; wypytała już połowę doki o "ich pierwszy raz" i nadal gnębi>
Postanowiłam być bardziej socjalna. Po wyprowadzce z Poznania nie mam ludzi do dręczenia, a gdzieś się trzeba się uzewnętrzniać ;P Jak przeczytam książkę/komiks, to mogę jeszcze brata pomęczyć, bo on też się tym interesuje (choć ostatnio gra tylko w wiedźmaka), a że oprócz tego lwią część czasu spędzam na oglądaniu dram, to stwierdziłam, że najlepiej będzie się zarejestrować na forum dramowym :D a poza tym ta mgrka... >.<'
Azzel pisze: Taaa, oglądaj Bridala, bo chyba nikt nie chce już mnie wspierać w lolowaniu na tej dramie (ale to może tylko ja jestem dziwna :rolly: że ja tu czuję duch Warriora Baek Dong Soo :roll: ), plastusiowej twarzy młodego Kimury, dramatic looku,eee, wszystkich, no i ten cały patos... aaa, i jeszcze doszłoby Ci nowe drewno do kolekcji! (z takich bel to sobie zacny stół wyciosasz i będzie można podrywać na niego Ogóra później <<dobra nie ważne, zamykam się xD>>)
WBDS w jakim sensie? W sensie Dumbo ? Chociaż, jak ten uszaty Disney'owski słonik się uśmiechał to przynajmniej sympatycznie wyglądał... Z Birdialem poczekam na całość. Wystarczy mi, że próbowałam Ojakgyo brothers oglądać na bieżąco - było nieziemsko męczącym czekać na kolejne odcinki... i tak przez kilka miesięcy;f
Co do drewienek, to najwyżej pobawię się w wesołego drwala metodą "przewijamy", "wycinamy" i "wywalamy". W okolicy mieliśmy ostatnio dwie wichury i w lesie jest dużo powyrywanych i połamanych drzew. Na opał i sztachety wystarczy. Dla bardziej wyszukanych potrzeb - przy domu lipę nam wyrwało, więc porzeźbić też będzie można. Jak widać drwa ci u nas w brud, i nie potrzebuję importować pieńków z Korei.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Natalie_Shu pisze: A ja nie wiem co, gdzie, jak, dlaczego i z której strony...? ^^'
Wiesz... przemyślałam cala sprawę i doszłam do wniosku, że prawdopodobnie chodzi o moją mądrość, niesamowity dowcip i niekwestionowalny urok osobisty, oraz prawdopodobnie o stosunek do mleka...

A jak u ciebie z kaszą gryczaną? :D
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O

Volli pisze:
Natalie_Shu pisze: A ja nie wiem co, gdzie, jak, dlaczego i z której strony...? ^^'
Wiesz... przemyślałam cala sprawę i doszłam do wniosku, że prawdopodobnie chodzi o moją mądrość, niesamowity dowcip i niekwestionowalny urok osobisty, oraz prawdopodobnie o stosunek do mleka...
Takie butki... :D
Volli pisze:A jak u ciebie z kaszą gryczaną? :D
Kasza gryczana jest OK... W moim wypadku problemem, oprócz mleka, są grzybki (a sos śmietanowy z grzybami obślizgłymi niczym śluz ślimaczy to chyba największe zło na świecie).
A w związku ze swoją miłością do mleka mam pewien plan na przyszłość. Założę hodowlę bydła i wszystkie krowy pójdą na kotlety >D Hmahmahmahmahma... *demoniczny śmiech*
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 26 sie 2012

Mleka nie lubić ....... :roll:
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 26 sie 2012

Shin Se Kyung nie lubić ....... :roll:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Snejk... porozmawiamy jak dla Shin Se Kyung obejrzysz fasiona :rolly:
Awatar użytkownika
Natalie_Shu
Co to jest dorama? o_O

Maru pisze:Mleka nie lubić ....... :roll:
Picie mleka powoduje deformacje twarzy.

Snake pisze:Shin Se Kyung nie lubić ....... :roll:
[youtube]tXV7dfvSefo[/youtube]

To oni są wesołymi dendrofilami - nie ja.
Volli pisze:Snejk... porozmawiamy jak dla Shin Se Kyung obejrzysz fasiona :rolly:
*oklaski*
ODPOWIEDZ