Witam Wszystkich :)

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Witam Wszystkich :)

Post autor: canitiem » 04 maja 2013

Witam wszystkich serdecznie :) Mam na imię Sylwia. Na Doki zarejestrowałam się dzisiaj, ale już od dłuższego czasu odwiedzałam forum jako gość. Pomyślałam, że skoro tak często tu przebywam to powinnam dołączyć.
Kulturą azjatycką(no może bardziej pop-kulturą) fascynuję się już od dawana, ale w świat dram weszłam dopiero jakieś trzy lata temu. Czytałam wtedy mangę Hanazakari no Kimitachi e i szukając nowych rozdziałów natrafiłam na dramę :). Zazwyczaj gustuję w komediach romantycznych, ponieważ lubię historie które dobrze się kończą :). Na dzień dzisiejszy do moich ulubionych dram zaliczyć mogę, z koreańskich: Coffee Prince, Twelve Men In A Year, z japońskich Buzzer beat, a z Chin i Tajwanu Modern People oraz Extravagant Challenge(chyba z sympatii do Ivy :)).
Jeżeli chodzi o muzykę, to słucham naprawdę bardzo różnorodnych gatunków muzycznych i artystów. Moje ulubione utwory to w tej chwili "Ling" Alan'a Kuo(piosenka nie znudziła mi się od czasu kiedy pierwszy raz ją usłyszałam), "Bad" Tablo, "Sorry" Gummy "Sweet dream" MFBTY i wiele innych :P.
Oprócz namiętnego oglądania dram, mój wolny czas poświęcam również na digital painting(co związane jest też z moim zawodem ilustratora).

Myślę, że oglądanie dram wspólnie z Wami sprawiać mi będzie jeszcze większą przyjemność :)

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: Witam Wszystkich :)

Post autor: anna-banana » 04 maja 2013

Oho,jestem pierwsza :D
Serdecznie witam nową forumowiczkę. Życzę duuużo dobrej zabawy.
Chciałam polecić moją ulubioną dramkę, ale widzę, że Coffee prince już oglądnięty :rolly:
To może jeśli lubisz kryminały polecę Ci dramy stacji OCN, jak właśnie lecący drugi sezon Ten, lub trzy sezony God's quiz. Miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Dzięki :) W zasadzie teraz gustuję raczej w romansach i komediach(taka typowa baba jestem) ale mogę pokusić się nawet na kryminał, oby tylko nie był tragiczny(za wrażliwa jestem :P). Nie wiem dlaczego teraz tak namiętnie oglądam komedie romantyczne, bo jeszcze zanim zaczęłam oglądać dramy, to właśnie rzadko kiedy sięgałam po romanse. Lubiłam oglądać amerykańskie CSI albo Dr. House. Może właśnie teraz powinnam zainteresować się innymi gatunkami w dramach, bo zacznę być strasznie ograniczona :) Nawet kiedyś zamierzałam zabrać się za pierwszy sezon Ten, bo widziałam bardzo dobre opinie na temat tej dramy. Irys obejrzałam dwa odcinki na Tele5 a później jakoś już nie mogłam wpasować się w ramy czasowe i przegapiłam resztę odcinków :P a podobno też dobra seria to jest.
W każdym bądź razie dzięki za polecenie :D
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Post autor: wiktor » 04 maja 2013

ja również witam :cuddle:
ja ze swej strony polecam dramy kostiumowe ... :mrgreen:
miłej zabawy na doki

:aww:
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Dzięki :)
Jak fajnie widzieć w Twoim podpisie moją ulubioną parę ze Scandala :D
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 04 maja 2013

Witamy. Też interesuję się digital paintingiem, ale nie zawodowo.

Z romantycznych dram japońskich polecam: Pride - taka bardziej dorosła wersja Buzzer Beat :-D , Hotaru no Hikari, Love Shuffle i Tsuki no Koibito.
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Post autor: Lily » 05 maja 2013

Kolejny nowy użytkownik, uważajcie bo robi się tłoczno 8)

Do "Irisa" wróć koniecznie, może znawcą dram nie jestem, ale ta jest moim zdaniem naprawdę warta obejrzenia (i nie, nie tylko ze względu na TOPa ;))
Co do Tablo to mi się podobał w zasadzie cały jego album. "Expiration date" to jedna z piosenek mojego życia.
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Post autor: canitiem » 05 maja 2013

Dzięki :)
Reira, Hitaru no Hikari już obejrzałam dość dawno, mam miłe wspomnienia o tej dramie :)
Fajnie, że też interesujesz się digital paintingiem :rolly: G-Dragon w moim podpisie to digital mojego autorstwa :)

Lily, no właśnie tak słyszałam, że to naprawdę dobra drama :)(a swoją drogą, obecność w tej dramie TOPa, wcale nie jest mi obojętna :P)
"Expiration date" jest naprawdę cudną piosenką.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 05 maja 2013

Witamy witamy ;)
Im nas więcej tym lepiej, nie dajmy Doki obumrzeć.

Wyczuwam w tobie bratnią duszyczkę, bo sama jestem wielką fanką wszelakich tworów komediowo romantycznych i też tak zaczynałam swoją karierę dramową. Trzeba powiedzieć, ze dramy to romansidłowy raj na ziemi ^^ chociaż przekonałam się, że tak naprawdę o dobrą dramę romantyczna to jednak mimo wszystko ciężko. Po latach oglądania już mi się gust trochę zmienił, dlatego zachęcam jednak do próbowania nowych rzeczy bo można się bardzo miło rozczarować ; )

Ale tak na początek to wrzucę kilka moich ulubionych romantycznych tytułów
Z Korei: That fool, Dal Ja's Spring i nieco starsze: Fantasy Couple i My love Patzzi. Ciepło, słodkie urocze :smitten:
Z Japonii: wspomniane juz przez Reirę Love Shuffle - zdecydowanie moja ukochana komedia romantyczna- bardzo polecam, ale też Zettai Kareshi i You're my Pet. I jeszcze Manhattan Love Story - chociaż to bardziej parodia komiedii romantycznych ale bawiłam się na niej genialnie. I jesli jeszcze nie widziałaś to Nobuta (Nobuta wo Produce) i Nodame (Nodame Cantabile) w pierwszej kolejności - dla mnie to kultowe dramy, gatunek sam w sobie i must see ^^
Z Tajwanu: hmmm sama nie wiem, lubię ich seriale (ogólnie kocham Tajwan :fav:) i właściwie po cokolwiek nie sięgniesz zalicza sie do komedii romantycznych ale przy takich typowych dramach zawsze gdzieś w połowie umieram z nudów i porzucam je... Ale polecam Ci - Autumn's Concerto i Summer's Desire - naprzeżywałam sie na nich strasznie ale koniec końców nie żałowałam ani sekundy :P

TO zyczę miłego ogladania i dzielenia się zdaniem na forum. Pozycji tyle że życia chyba nie starczy ^^ Ja miałam ostatnio przerwę w oglądaniu (mniej wiecej roczną) więc dopiero nadrabiam nowsze produkcje, wiec zostawię dla nich miejsce dla innych dokowiczów - zresztą i tak chyba za bardzo się rozgadałam :rolly:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 05 maja 2013

To ja też witam serdecznie, baw się dobrze ^^ no i piiiiiisz... Ja z japońskich romansideł dorzucę może Renai Neet - ogólnie rzecz biorąc po Japonię sięgam nieczęsto, a w dodatku "romans po japońsku" napawa mnie trwogą, ale ta drama była akurat baaardzo, baaardzo kochana... No i tak jak Reira - Puraido (czyli Pride) - stare, jare i kochane.

Jeśli chodzi o Koreę to naprawdę lepiej żebym nie zaczynała chyba.. Może jedynie wspomnę moją ukochaną romantic komedię czyli Last Scandal - lekkie, łatwe, śmieszne, urocze... takie tam...

Zostań z nami na dłużej, wpadaj często na chata, dyskutuj, kłóć się (w granicach rozsądku)... Możesz też od czasu do czasu profilaktycznie przyłożyć Snejkowi - na pewno mu się to przyda.
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Post autor: canitiem » 06 maja 2013

Ojej, dziękuję wszystkim za tak liczne przywitanie :)

Czytając Wasze wypowiedzi na forum, jeszcze jako gość, zapragnęłam także uczestniczyć w tych dyskusjach, więc w miarę możliwości będę pisać jak najwięcej :) Tylko czasami będzie mi na to czasu brakować, bo jak nie robię sobie maratonów dramowych to pracuję :P

Cieszę się, że zostałam tak ciepło przywitana, to mocno zachęca do aktywności :D
ODPOWIEDZ