Witam!

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czay
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Witam!

Post autor: czay » 27 cze 2014

Witam wszystkich!

Zarejestrowałam się, napisałam pierwszego posta i dopiero wtedy uświadomiłam sobie, że pewnie istnieje wątek, w którym wypadałoby się przedstawić. Ach, ta spostrzegawczość i (nie)rozgarnięcie.

A więc swoje pierwsze starcie z azjatycką kinematografią przeżyłam dosyć wcześnie, bo już w dzieciństwie – Dragon Ball, Pokemony, Sailor Moon, Księżniczka Mononoke i te sprawy. ;)
Zaczęłam od animców, które nadal oglądam, chociaż bardzo rzadko. Z animców przeniosłam się na mangi, które wprost ubóstwiam – wolne chwile bardzo często spędzam właśnie na leżeniu w łóżku i czytaniu. Niestety ostatnio z powodu braku czasu nagromadziło mi się bardzo dużo zaległości, nad czym strasznie ubolewam.

Stosunkowo niedawno, bo jakieś 3-4 lata temu zaczęłam oglądać dramy i ogólnie filmy kina azjatyckiego. Najpierw japońskie, później koreańskie. Bodajże pierwszą dramą jaką obejrzałam było 1 litre of tears. Swoją drogą – niestety lubię takie wyciskacze łez. :D

Gdzieś po drodze też zahaczyłam o muzykę japońską, z resztą właśnie przez OST z powyższej dramy. No ale stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie. Zbyt extreme. :D
(Co nie zmienia faktu, że gdzieś tam na dysku nadal mam jakiś album zespołu Remioromen.)

I to w sumie chyba tyle.
Pozdrawiam,
czay :)

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Witam!

Post autor: Mizuki » 27 cze 2014

Hejka!
W takim razie ja powitam Cię jako pierwsza, ponieważ masz podobne doświadczenia i staż dramowy do mnie!
Wchodź na Hyde Park dzieją się na forum różne rzeczy jak spotkania, wieczorki filmowe, dobranocki (lubisz anime).
Jeżeli masz pytania wchodź na chata zawsze ktoś tam siedzi (chociaż go nie widać :rolly: )
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 27 cze 2014

Witaj w Doki-Królestwie,

Również zapraszam na miniczata: http://dokidoki.pl/forum/mchat.php" onclick="window.open(this.href);return false; (nawet podałem linka, bo były takie przypadki, że niektórzy po dwóch latach odkrywali jak wejść na czata :P)

Wymień proszę swoje ulubione filmy i animce. Jakby co, to chętnie wciskam tytuły do oglądania :victory:

Aha, uważaj na Vollina - to użytkowniczka, która wciska gnioty :nod:

pzdr
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 27 cze 2014

Hej, hej!

Ja też serdecznie witam na doki. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej... Co do wyciskaczy łez to dobry wyciskacz nie jest zły. Masz może na koncie jakieś inne tytuły oprócz Ichi Littoru no Namida? Ja co prawda z Japonią nie trzymam, ale od czasu do czasu coś wpada...

Acha, i uważaj na Snejka - lubi oczerniać innych użytkowników i wciska jakieś źle narysowane kreskówki.

P.S. Wierutnym pomówieniem i bzdurą jest to, że wciskam cokolwiek. A co do gniotów, to zapytaj Snejka o majtki (zarówno dramowe jak i filmowe) - co poniektórzy po tych filmowych (Hentai Kamen film się nazywał) do dzisiaj nie mogą się podnieść... :rolly:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Pino » 27 cze 2014

Volli pisze:...... A co do gniotów, to zapytaj Snejka o majtki (zarówno dramowe jak i filmowe) - co poniektórzy po tych filmowych (Hentai Kamen film się nazywał) do dzisiaj nie mogą się podnieść... :rolly:
z dramowymi majtkami się zgodzę, TO MAJTKI których lepiej na tyłek nie zakładać, co do filmowych ______to one mają MOC i są cool cool cool, a kto twierdzi inaczej ten nigdy nie miał majtek na głowie :victory: Snejk zakłada regularnie to na zboczonych filmach się zna!?

Pino też wita i o drogę do sklepu pyta! _____________Knopersie kiedyś cie znajdę!
Awatar użytkownika
czay
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Post autor: czay » 27 cze 2014

[justify]Dziękuję wszystkim za miłe powitanie, no i oczywiście za wskazówki! :)
Snake pisze:Wymień proszę swoje ulubione filmy i animce.

Hmm, ulubione filmy i animce – może być ciężko. Ogólnie nie mam żadnych ulubionych filmów, ani anime. Kategoryzuję je jedynie na te które mi się baaardzo podobały, tylko podobały lub nie podobały wcale. Może to kwestia niezdecydowania. :D Ale lubię dobre filmy, takie które pozostawiają mocne wrażenie i wpływają na emocje. Do takich mogę na pewno zaliczyć Ajeossi czy Madeo. Opierając się w tych kategoriach musiałabym w sumie sporo tytułów wymienić, więc po prostu pokieruję tutaj: http://mydramalist.info/user/11839/pachfin. Mam tu swoją skromną listę obejrzanych dram. Oczywiście nie wszystkie dramy, które obejrzałam się tu znajdują, bo uleciało mi kilka tytułów.

Co do anime, to szczerze mówiąc nie obejrzałam zbyt dużo serii, a jak już to przeważnie shoujo, takie jak Kimi ni Todoke, Kobato, Toki wo Kakeru Shoujo oraz naturalnie Księżniczka Mononoke, do której zawsze będę mieć sentyment.
A, no i oczywiście nie może tu zabraknąć Junjou Romantica.

W sumie jak tak teraz patrze na moją listę obejrzanych animców, to jest ona dosyć uboga i lamerska. :? Muszę to naprawić. :D
Volli pisze:Masz może na koncie jakieś inne tytuły oprócz Ichi Littoru no Namida?

W sumie sporo. Chociaż dla mnie wszystko, gdzie włącza się jakaś rzewna muzyczka, bohaterzy są nieszczęśliwi, itp. Jest dla mnie niestety wyciskaczem łez. No cóż, taka już moja natura. :D Nie mogę też znieść widoku płaczących mężczyzn, zwłaszcza tych atrakcyjnych. Niestety. :fav:

Ryczałam też strasznie na: I’m sorry, I love you, Last Friends, Koizora, Romance Of Their Own, A Millionaire’s First Love. Ale to raczej popularne tytuły (i niektóre przereklamowane), więc pewnie znasz.
Godnym polecenia filmem (moim zdaniem) jest Maundy Thursday. Mnie się bardzo podobał.
Volli pisze:A co do gniotów, to zapytaj Snejka o majtki (zarówno dramowe jak i filmowe) - co poniektórzy po tych filmowych (Hentai Kamen film się nazywał) do dzisiaj nie mogą się podnieść...

To może lepiej nie będę pytać? :D[/justify]
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Konata » 27 cze 2014

Ja również witam i zapraszam na czat!. Czasami jakiegoś idolka można spotkać, podzielić się ładnych gifem, ciekawym info a nawet znaleźć mundurek - no bo i na co komu stare już majtki?

Ja również lubię czasami wyciskacze, no bo jak nie kochać -Im sorry I love you czy A love to kill i pozniej nie traumic sobie.... Ostatnio się Hotel Kingiem zachwycam, niby nie ma przeszczepów ale traumy i tragicznej przeszłości aż zbyt wiele.
Mangi czytałam dłuższy czas, teraz niestety mi go brak, anime uwielbiam i właśnie głównie shoujo :P
ODPOWIEDZ