Annyeong!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Sadie
Co to jest dorama? o_O

Annyeong!

Post autor: Sadie » 31 mar 2015

Cześć wszystkim.
Kultura i dobre wychowanie nakazuje się przedstawić, więc postaram sklecić kilka sensownych zdań o mojej osobie. :D
Nazywam się Karolina i liczę sobie, już za niedługo, 20 wiosen. Mieszkam sobie na południu Polski i studiuję.
Moja przygoda z dramami zaczęła się rok temu. Nie będę ukrywać, że z dużym uprzedzeniem i specyficznym nastawieniem podchodziłam do tego, ale czego się nie robi, aby zadowolić przyjaciółkę, która męczyła mnie abym obejrzała z nią Playful Kiss. Tak mnie męczyła, że w końcu uległam i obejrzałyśmy kilka odcinków, a później dokończyłam oglądanie w domu. Nie mam pojęcia, jak to się stało, że nagle zaczęłam żyć tylko dramami, a moje ulubione seriale anglojęzyczne odeszły na bok. I ten stan trwa do dzisiaj, choć nie mam już tyle czasu ile bym chciała to nadal udaje mi się oglądać.
Preferuje dramy koreańskie, może dlatego, że z nimi zaczęłam te przygodę. Próbowałam przekonać się do japońskim, ale próby poszły na marne, bo najdłużej udało mi się obejrzeć 15 minut odcinka. Może ktoś pomoże mi się przełamać :)

Mam nadzieje, że miło spędzę tutaj czas i poznam świetne osoby :D

Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"

Re: Annyeong!

Post autor: lucyfer » 31 mar 2015

Witam
20 lat - piękny wiek.
Wiec tak polecam z dram japońskich
1. one litre of tears - trzeba zobaczyć, piękna historia i prawdziwa
2. engine - piękna
3. Taiyou no Uta
4. Last Friends
5. Boku dake no Madonna
6. Majo no Jouken - klasyka - jest tez wersja koreańska, też spoko
7. Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi
8. NIEWINNA MIŁOŚĆ
9. SEZON SŁOŃCA
10. Love Generation - chyba najlepsze ost w japońskim serialu
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Post autor: Heartless » 31 mar 2015

Hej Karolina :)
Czuj się jak u siebie, nie bój się przelewać swych odczuć po obejrzeniu czegoś, zakładaj nowe tematy, dziel się jak coś fajnego znajdziesz i jak coś to wpadaj na Mini Czata i pytaj.
Miło Cię poznać :mrgreen:
Ala

PS. A z japońskich dram to klasyka :
Hana yori Dango , dwa sezony + SP=>http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=54
Hanazakari no Kimitachi e 2011 i Hana Kimi 2007 => http://dokidoki.pl/forum/hanazakari-kim ... t3189.html
Itazura na Kiss ~ Love in TOKYO =>http://dokidoki.pl/forum/post108279.html#p108279
LIAR GAME => http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=844
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 31 mar 2015

Cześć czołem kluski z rosołem! :D

Okropnie fajnie, że się witasz i okropnie fajnie witać kogoś :D :D :D Uzależnionych u nas dostatek, więc przynajmniej wiadomo, że jak coś napiszesz, to ktoś zrozumie, co w ogóle mówisz (z czym w "normalnym życiu jest problem :rolly: ) no ale w sumie po to jest to forum i w ten sposób powstało...

Historia uzależnienia widzę trochę inna niż zwykle, bo z tego co pamiętam to ludzie zaczynają głównie od Japonii - z anime i mangą na czele, potem "zbaczają" na Koreę, więc generalnie z polubieniem dram japońskich możesz mieć duuuży problem, bo inna i estetyka, i humor, i format. Już chyba łatwiej byłoby się w chińsko-tajwańskich produkcjach odnaleźć, no ALE... pytanie, czy naprawdę trzeba? nawet Jordi nie nadąża z oglądaniem wszystkiego na bierząco... :rolly:

Tym niemniej, jeśli naprawdę masz ochotę liznąć coś japońskiego to może napisz czego już próbowałaś i co konkretnie cię odrzucało? Może coś się poleci...

A ten... z koreańskich co oglądałaś? Jakie masz preferencje? Kogo lubisz / nie lubisz? Wiem, że to tematy - rzeki, ale zawsze fajnie się o nich rozmawia :D ... Bo ja na przykład jestem gaduła :D :D :D
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: lucyfer » 31 mar 2015

one litre of tears, od tego zacni. Piękna drama. Potem inne.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 31 mar 2015

Mnie znudziła na przykład nieziemsko... nawet chyba nie skończyłam :confuse: ...
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Mizuki » 31 mar 2015

Bry!
Ja też witam, nie zaczęłam od anime ani mangi ale i tak jakoś od Japoni. Tak jak pisała Volin napisz czy wolisz dramy mundurkowe czyt. szkolne, poważne, romanse, odlotowe, psychiatryczne bo akurat j-dramy mają specyficzny klimat i poczucie humoru i albo się je kocha albo nienawidzi. (ja oglądam dla openingów bo kocham)
Konieczne spróbuj Tajwany i Chińczyki bo jeżelu chodzi o romanse to moim skromnym (bo mizuk taki jest :mrgreen: ) zdaniem w tej kwesti nie mają sobie równych.

Mamy sporo w naszych działach i jak dobrze pokopiesz to snajdziesz coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 31 mar 2015

Mizuki jeszcze niektóre lakorny warto obejrzeć (koniecznie "Full House" :smitten: )

Także witam serdecznie.
Też nie jestem wielką fanką j-dram (kobiety strasznie piszczą, humor jest często kreskówkowy, przerysowany), ale jest kilka dram które z chęcią obejrzałabym ponownie:

IS: Not A Boy And Not A Girl
Life
Ouran High School Host Club (niby głupia komedia no ale uwielbiałam anime o tym tytule)
Rich man, poor woman
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 31 mar 2015

Cześć. Patrząc na avatar - oglądasz coś z animców? :)
Awatar użytkownika
Sadie
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Sadie » 01 kwie 2015

Dziękuję wszystkim za miłe słowa powitania oraz szybką interwencję jeżeli chodzi o dramy japońskie :D Póki co i tak mam zastój z koreańskimi, więc akurat może skuszę się na jakiś tytuł podany przez was - dzięki wielkie! :D

Mizuki86 pisze:Konieczne spróbuj Tajwany i Chińczyki bo jeżelu chodzi o romanse to moim skromnym (bo mizuk taki jest ) zdaniem w tej kwesti nie mają sobie równych.
Z chęcią!. Polecasz jakąś? Tajwańską bardziej. :D
Volli pisze:A ten... z koreańskich co oglądałaś? Jakie masz preferencje? Kogo lubisz / nie lubisz? Wiem, że to tematy - rzeki, ale zawsze fajnie się o nich rozmawia ... Bo ja na przykład jestem gaduła

To świetnie, w końcu będę mieć z kim pogadać, bo moje otoczenie totalnie nie rozumie o czym mówię i postrzega mnie za dziwadło :D W sumie całkiem sporo mam już dram na swoim koncie, Znudziły mi się już trochę dramy o szkole, bo juz tyle obejrzałam tego, że bokami mi się wylewa. Bardzo lubię wątki psychiatryczne, jak It's Okay, that's love albo Kill Heal me. Ale no, długo by o tym rozmawiać :D
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 01 kwie 2015

Tym lepiej, że długo! :D :D :D

Ja tajwańskich ci nie polecę, bo raczej nie lubię (wyjątek to moja ukochana ToGetHer - po polsku przetłumaczona jako Agrofobiczna Miłość, chociaż chyba chodziło o słowo : agorafobiczna... bo zupełnie nie wiem co wspólnego z fabułą mógłby mieć lęk przed rolnictwem :rolly: ). Dla mnie są zbyt... no po prostu ZBYT.

Łatwiej jest mi z chińskimi. I na przykład sądzę, że taki Lee Jun Kai to swobodnie można wciągnąć, tym bardziej, że jest krótka a odcinki mają po 15 minut. Zakochałam się w niej w Peterze Ho i dla niego obejrzałam Summer's Desire... tan. zaczęłam dla niego, bo potem to już były nerki i nie mogłam dramy rzcić... :rolly: (wiem, że brzmi to dziwnie, ale jeśli i O ILE obejrzysz to pewnie zrozumiesz :rolly: )

W każdym razie tu masz link do tematu z Le Jun Kai: http://dokidoki.pl/forum/cdrama/topic3897.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A jeśli chodzi o japońskie, to naprawdę gorąco polecam Hana Yori Dango... Nadal mnie bawi do łez ta drama i nadal ją kocham...

Z bieżących koreańskich warto chyba zerknąć na Angry Mom, chociaż szkolna :) No, przynajmniej poniekąd
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 01 kwie 2015

Ja w ogóle ze znajomymi nie poruszam tematu dram czy kpopu.. Dobrze że jest internet xD

Ja mogę polecić "Someone Like You" - jeszcze nie wyszły wszystkie odcinki ale to jedna z lepszych Tajwańskich dram.
tak dla zachęty xD
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Sadie
Co to jest dorama? o_O

Dużo osób mi poleca hana yori dango, ale w końcu nie wiem, bo obejrzałam Boysów tyle razy i wątpię, że japońska wersja mi się spodoba XD
Awatar użytkownika
Sadie
Co to jest dorama? o_O

Cherry pisze:Ja w ogóle ze znajomymi nie poruszam tematu dram czy kpopu.. Dobrze że jest internet xD

Ja mogę polecić "Someone Like You" - jeszcze nie wyszły wszystkie odcinki ale to jedna z lepszych Tajwańskich dram.
tak dla zachęty xD
Spoiler! Obrazek

Ta zachęta podziałała XD
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 01 kwie 2015

Sadie pisze:Dużo osób mi poleca hana yori dango, ale w końcu nie wiem, bo obejrzałam Boysów tyle razy i wątpię, że japońska wersja mi się spodoba XD
Mi się BOFy po japońskiej prawie w ogóle nie podobały (a przypominam, że oglądam głównie Koreę :D ) Do tego stopnia, że jak widziałam skrzypce to później chciałam uciekać :rolly:
No i moje ziewanie budziło współlokatorkę. Ona miała z kolei trochę inaczej - i koreańską wersję łyknęła chyba z równą przyjemnością co japońską. :) Nie wyrobisz sobie zdania póki nie obejrzysz ... Tak to już chyba działa..
ODPOWIEDZ