Witam serdecznie!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Witam serdecznie!

Postautor: Skaza » 15 sie 2015

Z tej strony monitora Skaza, witam wszystkich serdecznie ;)

Na samym wstępie chciałam powiedzieć, za co kocham koreańskie dramy: za to, że się kończą. Nie ciągną się przez 100 sezonów, dzięki czemu jest mała szansa, że konkretny serial się znudzi, a bohaterowie obrzydną :)

Czasem zaglądałam na to forum, by poczytać opinie innych o moich ulubionych dramach. Nie byłam pewna, czy to dobry pomysł logować się na forum (bo mam tendencję do zaczynania różnych rzeczy i ich nie kończenia), ale ponieważ nie mam z kim dzielić się opiniami odnośnie dram (reakcja moich znajomych na jakąkolwiek koreańską dramę: „Boże, a ty znowu jakieś chińskie rzeczy oglądasz…”), stwierdziłam że może warto jednak się tutaj zacząć udzielać ;)

Muzykę koreańską też lubię, chociaż nie mogę uznać się za fana któregokolwiek zespołu. Pierwszym zespołem, który przypadł mi do gustu, było CNBLUE, jednak wolę ich starsze płyty od obecnych. Zbyt dużo słodkości lub dziwaczności w azjatyckich zespołach popowych lub niepopowych mnie przeraża, ale czasem piosenka wywołuje we mnie tak duże wrażenie ręka noga mózg na ścianie, że mimowolnie zaczynam jej słuchać i tak już zostaje (jak było w przypadku japońskiego zespołu BABYMETAL – „Megitsune” czy „Gimme Chocolate”) ;)

Możliwe, że nadużywam emotikonów/uśmieszków/etc, za co, jeżeli komuś to przeszkadza – z góry przepraszam, i jak na razie nie rozumiem większości skrótów które są tak popularne na tematycznych forach (z czasem mam nadzieję jednak to ogarnąć ;))

Zazwyczaj nie mam tendencji do aktywnego udzielania się na wszelakich portalach społecznościowych, ale postaram się tutaj wpadać jak najczęściej ;)

Poza światem k-kultury, lubię grać (baaardzo amatorsko) w tenisa, czytać książki fantasy i sf oraz objadać się czekoladą (i pastylkami czekoladowymi omnomnomnomnom… :fav: )

Jeśli jesteście czegoś ciekawi, pytać śmiało ;)

Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Witam serdecznie!

Postautor: Volli » 15 sie 2015

Ja! Ja! Ja! Ja zapytam!

Ale najpierw powiem, że jak się rejestrowałam tutaj to byłam święcie przekonana że nie będę nic pisać, że przycupnę sobie w kącie i nie będę się udzielać. Miałam być nieśmiała i aspołeczna, a wyszło jak wyszło :rolly:

ALE - doki jest po to, żeby po pierwsze - wyrzucać z siebie to co na sercu leży odnośnie dram i nie tylko dram, całego azjatyckiego świata - zachwyty, pasje, fascynacje, i różne takie głupoty. Chyba każdy kiedyś tak miał, że się z tym dusił, bo znajomi patrzyli jak na czubka... A z pisaniem to też nie przymus... chociaż ech... fajnie sobie tak kogoś poczytać od czasu do czasu :)

Poza tym co do nadużywania emotikon ( :rolly: ) to każdy z nas tu zdaje się ich nadużywa ( :rolly: ) a i tak nikt nie jest w stanie pobić Azzel która potrafi całą wypowiedź z nich zbudować - przy czym no ech... te jej posty z samych emotek mają sens (serio, mają :lol: )

Dobra, to teraz zadam pytanie: ulubione dramy czyli które? :)
:volli:
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 15 sie 2015

Cześć i czołem!!!! Witam na forum!!! ;)

ooooo..oooo! Widzę szczurka w avku! Szczurki :fav: love love love.
I jeszcze książki fantasy?? Kolejne love love love!!! :smitten: :smitten:

A dramy to już... sama wiesz.. w ogóle! AAaaa... witaj bratnia duszo! ;)

P.S. Oj tak.. wszyscy tutaj wiemy jak to jest być niezrozumianym. Ja słyszę najczęściej: "A Ty znów te ping pongi, jangi i inne.. daj sie na spokój!" W nosie z nimi :giggle: :giggle: :giggle: :giggle:
Awatar użytkownika
Minrae
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Minrae » 16 sie 2015

Witaj Skaza !
Dobrze wybrałaś logując się na Doki :D
Ja też zawsze od znajomych słyszę, że oglądam chińskie seriale/bajki i mam ochotę ich strzelić :angry:
CNBlue też był pierwszym zespołem, który przypadł mi do gustu, a potem to już się rozkręciło 8)
I mam pytanie jak mój poprzednik: Jakie są twoje ulubione dramy ? Od czego zaczęłaś ? :D
Co do emotek to się zdziwisz ile tutaj jest nadużywanych, a jeśli chodzi o popularne skróty to ja sama jestem zacofana :wink:
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 16 sie 2015

Ojejku, dziękuję za tak ciepłe powitanie! Jak dobrze być w gronie ludzi, którzy wiedzą że Azja to nie tylko Chiny :D

Pierwszą dramą, którą widziałam, było You're beautiful (Minamisineyo). Właśnie skończyłam wtedy liceum, miałam długie wakacje i mnóstwo czasu do trwonienia. Nie mogę powiedzieć, że You're beautiful mnie od razu wciągnęło, jednak obejrzałam ją do końca i było w niej coś coś magicznego, co kazało mi zgłębić kolejne dramy. Padło na Heartstrings (wybór ze względu na to, że grali tam zarówno PSH, jak i Jung Yong-Hwa) no i się zakochałam :fav: :fav: :fav: Historia słodka, główny bohater przystojny, a OST podbił moje serce na tyle mocno, że utwór z Carmen w wersji gayageum/rock przez ponad dwa lata była moim dzwonkiem na telefonie :fav: :fav: :fav: Przez tę dramę też zaczęłam słuchać CNBLUE ;) Teraz po obejrzeniu parunastu innych dram widzę, że fabuła Heartstrings może nie była jakoś górnolotna, ale czuję do dramy wielki sentyment :fav:

Teraz moją ulubioną dramą jest Master's Sun - uwielbiam tę dramę, widziałam ją już ze trzy razy, a za każdym kolejnym razem bawi mnie coraz bardziej. Poza tym, bardzo lubię dramy It's ok, thats love (OST też jest cudowny), I hear your voice, a ostatnio przypadła mi do gustu Hello Monster (ale do niej wrócę już w odpowiednim temacie ;))
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kahl
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Kahl » 16 sie 2015

Aaaaaaaaaaaa........... Jo In Sung! Aaaaaaaaaaaaa... Lee Jong Suk~!!!!! :D :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Normalnie wymieniłaś moje MUST WATCH :fav: Kurde, kurde, kurde!
Za Gongową aż tak bardzo nie przepadam, tzn. jak nie stoi obok niej jakis aktor, którego wielbię to raczej dramy nie obejrzę, a że i w MS i w IOIL i najnowszym Producers, stali sami godni panowie to.. heheheh, bardzo lubię ;)
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 16 sie 2015

Witaj Skaza
wow ja też zaczynałam od You are beautiful w wakacje przypadkiem się dorwałam do dramy i się w niej i w Korei zakochałam xd

Lubisz dramy które i ja wielbie czyli mamy podobny gust

Mam nadzieję że się będziesz udzielać bo jest fajnie
I życzę więcej świetnych dram do oglądnięcia.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Kahl pisze:Aaaaaaaaaaaa........... Jo In Sung! Aaaaaaaaaaaaa... Lee Jong Suk~!!!!! :D :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Normalnie wymieniłaś moje MUST WATCH :fav: Kurde, kurde, kurde!
Za Gongową aż tak bardzo nie przepadam, tzn. jak nie stoi obok niej jakis aktor, którego wielbię to raczej dramy nie obejrzę, a że i w MS i w IOIL i najnowszym Producers, stali sami godni panowie to.. heheheh, bardzo lubię ;)

O, widzisz Kahl, a ja właśnie IOIL i Producersów oglądałam ze względu na Duże Słońce, na pierwszej z tych dram się nie zawiodłam, na drugiej już trochę tak, ale dzięki niej poznałam Kim Soo-Hyun'a i IU, którzy mnie zaprowadzili do Dream High, więc każda drama ma jakieś zalety :D

I co do "Aaaaaaaaaaaaa... Lee Jong Suk~!!!!!", to zupełnie się zgadzam :smitten: :D
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 16 sie 2015

Witam serdecznie,
wymieniłaś prawie wszystkie moje ulubione dramy :) To idealnie się składa :)

Jeśli chodzi o k-pop to ja oczywiście nie lubię... zupełnie nie słucham i to nie dla mnie :P Kto mnie zna ten wie :) :P A Sekret widziałaś a Maskę? A jak z historykami?
Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Widzę, że jest tu sporo osób o podobnym guście k-dramowym 8)

K-pop ma taką dziwną właściwość, że jedna piosenka zespołu podoba się od razu, a ich kolejna odrzuca na kilometr... Chyba że to tylko ja tak mam ;d

Sekretu ani Maski niestety nie widziałam, ale mogę dodać do listy "Do obejrzenia", która niebezpiecznie zaczyna się wydłużać... :D

Dramy historyczne u mnie leżą i kwiczą: hanboki mi się za bardzo nie podobają, śmieszą mnie te kuleczki wiszące facetom przy nakryciach głowy noszonych przy jakiś uroczystościach (?), nie lubię gdy główna postać żeńska (księżniczka) jest tylko elementem dekoracyjnym, zbyt często się dziwi lub rumieni i generalnie jest bezużyteczna. Próbowałam przebrnąć przez "Trzech Muszkieterów" (może akurat średnio historyczna, ale w każdym razie akcja rozgrywa się zdecydowanie przed naszymi czasami ;D), ale nawet Jung Yong-Hwa mi w tym nie pomógł :P Chyba jedynym 'historycznym' azjatyckim filmem jaki mi się podobał był "Dom latających sztyletów", ale to było daaawno temu.
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 16 sie 2015

:)

Mnie też śmieszyły na początku koreańskie stroje, zwłaszcza peruki i doczepiane warkocze :rolly: ... Ale chyba właśnie dlatego zaczęłam oglądać historyczne dramy. No i wciągnęłam się. Z resztą o dziwo musze stwierdzić, że w dramach historycznych o wiele częściej zdarzają się właśnie postaci kobiece, które nie są elementem dekoracyjnym. To raczej mężczyźni przy nich nim zaczynają być... Dae Jeng Geum, Zhen Huan, Dong Yi i ................ ojej... Mishil z Queen Seon Duoek... Mishil była do tego stopnia "wyzwolona", że przy jednym stole gromadziła swojego męża, syna z prawowitego małżeństwa, kochanka, syna z kochankiem i brata... A niech który spróbwał pisnąć coś nie po jej myśli to marszczyła brew - delikwetnt robił się zielony ze strachu :rolly:

Trochę inaczej jest z tymi postaciami w tzw. fusion dramach, plus - Trzej Muszkieterowie to chyba nie najszczęśliwszy wybór - mimo cudownej męskiej obsady ta akurat drama potrafiła zanudzić na śmieć. W zamian na pierwszą przygodę z kostiumem koreańskim poeciłabym Arang, Warrior Baek Dong Soo, albo Sunkyunkwan Scandal - zaleznie od preferencji :D :D :D - tzn. jakby Ci cos kiedyś strzeliło do głowy, żeby jednak przełamać lody z dramą kostiumową :D ...

Ech... to jest niestety mój konik - dlatego tak się rozpisałam...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 18 sie 2015

Skaza pisze:[post]113494[/post] Na samym wstępie chciałam powiedzieć, za co kocham koreańskie dramy: za to, że się kończą. Nie ciągną się przez 100 sezonów, dzięki czemu jest mała szansa, że konkretny serial się znudzi, a bohaterowie obrzydną

Chyba dlatego jestem jedną z nielicznych która nigdy się tu nie wciągnęła w pozaazjatyckie seriale :roll:

Volli pisze:[post]113495[/post] a i tak nikt nie jest w stanie pobić Azzel która potrafi całą wypowiedź z nich zbudować - przy czym no ech... te jej posty z samych emotek mają sens (serio, mają )

:crazy:

Skaza pisze:[post]113505[/post] Widzę, że jest tu sporo osób o podobnym guście k-dramowym

to może nie będę się wypowiadać o swoim guście... gniot gniecie moje serce :fav:

Skaza pisze:[post]113505[/post] Dramy historyczne u mnie leżą i kwiczą: hanboki mi się za bardzo nie podobają, śmieszą mnie te kuleczki wiszące facetom przy nakryciach głowy noszonych przy jakiś uroczystościach (?), nie lubię gdy główna postać żeńska (księżniczka) jest tylko elementem dekoracyjnym, zbyt często się dziwi lub rumieni i generalnie jest bezużyteczna.

chyba to rozumiem mimo wszystko :rolly:

Volli pisze:[post]113507[/post] ... Ale chyba właśnie dlatego zaczęłam oglądać historyczne dramy.

czy kostiumowe? :twisted:

Ogółem, witam na forum, że dziś podobno jakiś dzień smoka, to rzucę zaszczytem i zjawię się na forum ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 18 sie 2015

Azzel pisze:Volli pisze:
Source of the post ... Ale chyba właśnie dlatego zaczęłam oglądać historyczne dramy.

czy kostiumowe?

:P

Historyczne. Każda drama historyczna jest kostiumowa, ale nie każda kostiumowa jest historyczna. Kostiumowe fusion dramy zaczełam oglądać dla bajkowości ( Legenda :smitten: ). Historyczne dla kostiumu :P :saint ... ja wiem jak to brzmi ale to prawda :P

Wróć do „Kilka słów o sobie”