Witam wszystkich :)

pole do popisu dla nowych użytkowników
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Witam wszystkich :)

Post autor: Marie » 26 sie 2015

Witam,
forum śledzę już jakiś czas, dramy oglądam od około dwóch lat. Z ukrycia i z ciekawością sprawdzałam, czy moje ulubione koreańskie serie podobają się też Innym, jakie są zdania na temat nowych i za co warto się "wziąść". Teraz zdecydowałam, że pora w końcu dołączyć do dyskusji :) Mimo, że w tym roku jest niewiele (subiektywna opinia) bardziej zapadających w pamięć tytułów (a może za mało ich obejrzałam :) ) i chętniej sięgam po stare, nieznane, to widzę, że zawsze macie tu o czym pisać :victory: Uwielbiam koreańską kulturę, nie tylko tę nowoczesną, historię i mity też mają ciekawe i właśnie tak trafiłam do dram, nie znając kpopu i popkultury. Teraz cieszy mnie wszystko co koreańskie, ale lubię jednocześnie i nasz piękny kraj :victory: Dusiłam się ze śmiechu przeglądając Wasze posty o The Night Watchman...

Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Re: Witam wszystkich :)

Post autor: Heartless » 26 sie 2015

Witamy, witamy...
Rozgaszczaj się i pisz co Ci na wątrobie leży. Dyskutuj i zakładaj wątki. Jednym słowem jesteś u siebie :rolly:
Co oglądałaś ostatnio i jaką masz ulubioną dramę?
Ala
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Konata » 26 sie 2015

Hejka! Night watchman był tak wyjątkową dramą że ja osobiście płakałam próbując streścić te epicką fabułę.. :drunk: :drunk:

Jakieś ulubione dramy masz może? Ostatnio też odgrzebywałam starsze dramy szczególnie moje tajwany bo te nowości jakoś mi nie podeszły... Pisz posty, wypowiadaj się, zawsze fajnie powymieniać opinie.

A właśnie jak z kpopem? Słuchasz? Lubisz? Jakieś ulubione zespoły?

Mamy też mini-czat gdybyś chciała o coś podpytać lub po prostu pogadać - uprzedzam jednak że tam głównie sprzedaż idolków tudzież chińskich bajek ostatnio :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 26 sie 2015

Marie pisze:[post]113541[/post] Dusiłam się ze śmiechu przeglądając Wasze posty o The Night Watchman...
Ach! Czy to znaczy, że oglądałaś tę szacowną dramę? Jeśli tak to szacun. Osobiście nie udało mi się jej skończyć... :D :D :D
A większy szacun, że udało Ci się temat przeczytać... :rolly:
Konata pisze:[post]113543[/post] Hejka! Night watchman był tak wyjątkową dramą że ja osobiście płakałam próbując streścić te epicką fabułę..
Wszyscy tam płakali... Czasem z rozpaczy, czasem ze śmiechu... Nadal mam brzydkie skojarzenia ze smokami :rolly: (myślę, że lepiej, żeby Azzel o tym nie wiedziała, więc ciiii...)
Konata pisze:[post]113543[/post] uprzedzam jednak że tam głównie sprzedaż idolków tudzież chińskich bajek ostatnio
Kto tam niby chińskie bajki sprzedaje? Nie kojarzę.

Generalnie - witam na forum, baw się dobrze, i pisz co Ci w duszy gra! :D
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Dziękuję za ciepłe przyjęcie, jest mi bardzo miło :) :)

Moje ostatnie dramy to I'll remember you i The time we were not in love (poległam na samej końcówce).
Teraz zaczęłam Young Pal i jak na razie nie narzekam, nie chce mi się przewijać, a to dobrze wróży :wink:

Z tych najulubieńszych to secret garden (ach te kłótnie Hyun Bina i Lee Philippa), 49 days (smutne, ale miało mega klimacik, nawet bym do tego wróciła jeszcze raz), the master's sun, bad guy, my girlfriend is a gumiho. Z lubianych liar game (japońska, tylko sezon 1), mr baek, goong (tradycyjne stroje, hanoki i poczynania głównej), I can hear your voice, Kosmita i marriage not dating. Jest jeszcze trzecia niechlubna kategoria- moje subiektywne dno, czyli pretty man i playfull kiss (bez urazy, jak ktoś lubi). Hm i może kategoria specjalna pt. tak głupie, że aż śmieszne, tutaj na pewno BOF (ile oni mieli talentów..jazda konno, garncarstwo, stawianie tarota, gra na skrzypcach..scenarzysta chyba ściągał z książki zajęcia dodatkowe jak pisał).Na watchmanie poległam na ostatnich odcinkach, ale oglądałam z dużą przyjemnością i z jeszcze większym ale-o-co-tu-chodzi, a Wasze cudowne komentarze sprawiły, że już nigdy nie spojrzę bez skojarzeń na aktora grającego szamana (patrząc na warm and cozy tylko czekałam co nam wyczaruje).

Co do kpopu, lubię wszystko co koreańskie, zwłaszcza słyszeć koreański :lol: , słucham też innej nieazjatyckiej muzyki. Moje ulubione zespoły- pewnie te od YG, zwłaszcza Bigbang i ich solowe projekty, Crush, Zico solo, Dok2, Jay Park, lubię hip hop i r'n'b, ale pewnie od każdego wykonawcy znajdzie się jakaś słuchana przeze mnie piosenka, zdarza mi się dzień z girlsbandami. Stara muza ahjumm, piosenka ludowa? Jestem na tak.
Przepraszam za tak długi post, będę się streszczać :victory:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Nie streszczaj się!
Im więcej czytania tym lepiej (jeśli o mnie chodzi :) )

A dramy kostiumowo - historyczne oglądasz? Bo przy Twoim zamiłowaniu do hanboków i hanoków to jakby trochę ich w tym zestawieniu brakuje. Zwłaszcza tych, które rzeczywiście portretują jakieś ważne historyczne osobistości, np Queen Seon Duk, czy coś... :D albo jakieś luźne fantazje na ich temat jak chociażby Painter od the Wind ( :melt: )
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Jeśli chodzi o historyki, to The moon embracing the sun przyjemnie się oglądało, inne mniej, zasypiałam przy fabule i mimo strojów itd nie mogłam wytrzymać do końca, z chęcią sięgnęłabym po coś fajnego jeśli polecisz, nie mam ich dużo na koncie. Może zobaczę tę Queen w takim razie :) Watchman był osadzony w tamtych czasach :lol: ,a tak to zacieszam się na widok tradycyjnych domków w np personal taste (dom głównej :fav: ), albo w heartstrings. Do Junkiego- wampira nie mam serca :lol:, nawet nie próbuję. Byle w fabule nie było mowy o strategiach wojennych bo oddam dramę walkowerem.
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Post autor: Heartless » 26 sie 2015

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Marie pisze:[post]113551[/post] Byle w fabule nie było mowy o strategiach wojennych bo oddam dramę walkowerem.
Ha ha to może być ciężko... W takim razie Queen Seon Duk nie polecam. Za to polecam: Iljimae, Hing Gil Donga, Princess' Mana, Arang ant the magistrate, nawet - niech będzie - Sunkyungkwan Scandal :D , Warrior Baek Dong Soo (ha ha jeśli bawił cię temat Watchmana to trzy razy bardziej polecam temat tej dramy), Painter of the Wind (to koniecznie ! ) i Tamra, the island :)
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Marie » 27 sie 2015

Heartless, Volli, dziękuję :) , na pewno skorzystam, Padam Padam i Iljimae obiło mi się o uszy, ale skoro Painter koniecznie to może zacznę od tego..
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 29 sie 2015

Volli pisze:[post]113544[/post] Nadal mam brzydkie skojarzenia ze smokami (myślę, że lepiej, żeby Azzel o tym nie wiedziała, więc ciiii...)
Mam wrażenie, że za każdym razem jak o mnie wspominasz to chcesz mnie przywołać do tematu :P
Marie pisze:[post]113545[/post] Moje ostatnie dramy to I'll remember you i The time we were not in love (poległam na samej końcówce).
Oj, przecie to najlepsze było :rolly: słodycz, radość próchnica, nie weźmiesz nic słodkiego do buzi przez długi czas, same pozytywy!

A tak w ogóle to witam, mam nadzieję w sumie trochę że nie będę wkrótce poznawać połowy osób na doki, niech trochę świeżej krwi zagości ^^
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Marie » 29 sie 2015

Może i radość i próchnica, ale jak schowali Pianistę to na widok głównego chyba od razu sztuczna szczęka, minę miał zawsze tak ucieszoną, że zęby wypadają :lol: ale cieszę się, że komuś się podobało :D Witam i mam plan zagościć!
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu

Post autor: czerteziki » 29 sie 2015

Konata pisze:[post]113543[/post] uprzedzam jednak że tam głównie sprzedaż idolków tudzież chińskich bajek ostatnio
Kto tam niby chińskie bajki sprzedaje? Nie kojarzę.

Nie kopytka wcale mi nie sprzedały właśnie chińskiej bajki a Konat wcale kilka miesięcy temu nie sprzedała mi BTS... mało tego tumblra i mnóstwo innych śmieciowych i niepotrzebnych rzeczy........ aaaaa dobrze, że nie stałam się jeszcze fungirlem ;P A i nie lubię k-popu :P Wszyscy o tym wiedzą :P To nie dla mnie :P

Ja również witam :) Za padam padam też planuję się zabrać ale mam duży problem ze znalezieniem rawów HD więc temat leży odłogiem....
A widziałaś Sekret? Dużo kontrowersji powodował co można czytać na różnych forach, a warto obejrzeć by mieć własną opinie. Ja osobiście polecam. A Healer?
A Cruel City to dla mnie must see..... Ach dużo tego...... BOF-y no scenarzysta za dużo nie musiał się popisywać bo to na podstawie mangi :) Więc to jej autor miał niezły mózg :P

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Marie » 29 sie 2015

Cruel City nie widziałam, podobnie jak Secret, ale po przeczytaniu fabuły S. chyba powiem pas. Healer tak, ciekawa, dobra drama, ale raz wystarczy. Dobrze zagrana i chyba wyjątkowa jak na Koreę. Bez napisów i w HD? To chyba na Viki jest PP, zerknęłam na pierwszy odcinek i zdecydowanie obejrzę, ale na razie nie mogę nic o niej powiedzieć. Lista dram do obejrzenia się niebezpiecznie wydłuża :lol:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 29 sie 2015

Marie pisze:[post]113581[/post] ale cieszę się, że komuś się podobało
podobało to chyba za dużo powiedziane :rolly:
ODPOWIEDZ