Cześć!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Cześć!

Postautor: PąCzek » 31 gru 2016

Och, strasznie trudno mi opowiadać o sobie :oops:
Mam na imię Agnieszka. Od trzech lat interesuję się Azją, na początku oglądałam ckliwe i romantyczne anime :oops: , a potem przeszłam na dramową stronę. Uwielbiam koreańskie, moja ulubiona to 'Moon Lovers', palam też miłością do 'Goblin'. Ostatnio ciągnie mnie do c-dram, ale nie umiem oglądnąć całych odcinków, bo niewidzialna moc mnie od nich odpycha :grumble: Włączam odcinek podekscytowana, a po dziesięciu minutach mnie nudzi :puppy: Troszkę umiem koreańskiego, ale tak jak każdy k-dramaholik. I lubię książki. Dużo książek.
Przyjmijcie pączusia pod swoją opiekę! <3

Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Re: Cześć!

Postautor: Heartless » 01 sty 2017

Witaj na Doki i czuj się jak u siebie :)
Na mini czacie poznasz prawdziwych dramo maniaków i będziesz mogła dzielić się z nimi tym co na sercu leży :P
Pisz posty, zakładaj tematy i... nie zrażaj się do C-Dram. Od siebie polecam What Is Love, Bu Bu Jing Xin, Just You
Ala
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 01 sty 2017

Heartless pisze:Witaj na Doki i czuj się jak u siebie :)
Na mini czacie poznasz prawdziwych dramo maniaków i będziesz mogła dzielić się z nimi tym co na sercu leży :P
Pisz posty, zakładaj tematy i... nie zrażaj się do C-Dram. Od siebie polecam What Is Love, Bu Bu Jing Xin, Just You
Ala

Dziękuję za miłe przywitanie! :)
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 01 sty 2017

Witamy na Doki Pączku!
Zachęcam do komentowania i zakładania tematów dram, filmów czy innych wydarzeń niekoniecznie azjatyckich.
W razie pytań służymy pomocą!
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 01 sty 2017

Witam, ciepło całym kaczym sercem... Pisz dużo oglądaj jeszcze więcej i wygrzebuj nowinki z kdramowego świata :)
Obrazek
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 01 sty 2017

Dziękuję :D
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 02 sty 2017

Aaaaaaa
Nie wiem czy da sie postować z telefonu!
Pączku < tu hugam> taaaaak anime!!!!!! Ja kocham, niestety ostatnio zupelnie jakoś sie nie odnajduję i nic mi nie pasi, moze polecisz cos od siebie bo z klasyków już chyba wszystko widziałam (>﹏<)
W kwestii chinskich dram to wiesz. Nigdy nic nie wiadomo. Wchodzisz na doki niewinnie i ogladasz ambitne dramy od poczatku do końca po czym łapiesz sie za serce w pewnym momencie bo ogladasz 20 dram z czego jakieś kobyłowe chinczyki z napisami w ingriszu lub bez -_-||
Ale chińczyki i ja kocham. Odcinki maja cool bo 40min to aż nadto na te dramatyczne intrygi <w ktore totalnie sje wczuwamy> ze swojej strony polecę Wu XIA the monster killer, Cesarzowa Wu Ze Tian i Princess Wei Young. No i oczywiscie Prince Liang Langa Lang Linga.... no jakoś nie można zupełnie przejść obok tych przepięknych peruk!!!!

A jak z kpopem?
Idolkami?
Jakis faworyci?
Tak Goblin jest cool!
A i książki też kochamy! Najlepiej ambitne (^3^)
Obrazek
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 03 sty 2017

Konata pisze:Aaaaaaa
Nie wiem czy da sie postować z telefonu!
Pączku < tu hugam> taaaaak anime!!!!!! Ja kocham, niestety ostatnio zupelnie jakoś sie nie odnajduję i nic mi nie pasi, moze polecisz cos od siebie bo z klasyków już chyba wszystko widziałam (>﹏<)
W kwestii chinskich dram to wiesz. Nigdy nic nie wiadomo. Wchodzisz na doki niewinnie i ogladasz ambitne dramy od poczatku do końca po czym łapiesz sie za serce w pewnym momencie bo ogladasz 20 dram z czego jakieś kobyłowe chinczyki z napisami w ingriszu lub bez -_-||
Ale chińczyki i ja kocham. Odcinki maja cool bo 40min to aż nadto na te dramatyczne intrygi <w ktore totalnie sje wczuwamy> ze swojej strony polecę Wu XIA the monster killer, Cesarzowa Wu Ze Tian i Princess Wei Young. No i oczywiscie Prince Liang Langa Lang Linga.... no jakoś nie można zupełnie przejść obok tych przepięknych peruk!!!!

A jak z kpopem?
Idolkami?
Jakis faworyci?
Tak Goblin jest cool!
A i książki też kochamy! Najlepiej ambitne (^3^)

Teraz wiesz, że się da! :D
Nie wiem, do którego roku według ciebie są klasyki :D Od siebie polecam Kamisama Hajimemashita (W tamtym roku wyemitowano trzeci sezon. Szkoda, że tylko 4 odcinki :< ), Kaichou wa Maid-sama! (O, to na pewno oglądałaś, akurat to zaliczam do klasyków), Kimi ni Todoke, Skip Beat!, Hal( to akurat film animowany, ale kreska przepiękna! Wylałam na tym fale łez. Jeśli nie oglądałaś, oglądnij!)
Myślę, że Ore Monogatari też fajne by było. Nie oglądałam, ale po kościach czuję, że będzie miało to 'coś'! :o (Jak oglądniesz, to podziel się ze mną opinią)
Na pewno poczytam o dramach, które mi poleciłaś. Kusi mnie Princess Wei Young tymi pięknymi widokami i jakością HD 8)
Tylko jedną nogą jestem w kpopie. A drugą w koreańskich i chińskich balladach, nawet po drodze mogą się napatoczyć japońskie. Moim faworytem jest Hobi z BTS. Uwielbiam ten jego uśmiech i pozytywną energie! I to jego przebranie kwiatka :melt: Jaki typ książek lubisz? Fantasy, historyczne, czy być może romanse :fav: ?
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 04 sty 2017

Ja szybko, bo jakoś ostatnio nie mam za bardzo czasu na doki, ALE mimo to witam serdecznie i w ogóle!

PąCzek pisze:Nie wiem, do którego roku według ciebie są klasyki Od siebie polecam Kamisama Hajimemashita (W tamtym roku wyemitowano trzeci sezon. Szkoda, że tylko 4 odcinki :< ), Kaichou wa Maid-sama! (O, to na pewno oglądałaś, akurat to zaliczam do klasyków), Kimi ni Todoke, Skip Beat!, Hal( to akurat film animowany, ale kreska przepiękna! Wylałam na tym fale łez. Jeśli nie oglądałaś, oglądnij!)
Cześć!

Jestem w szoku! Z wymienionych pozycji widziałam AŻ dwie!!! Serio... WHY?

PąCzek pisze:Ostatnio ciągnie mnie do c-dram, ale nie umiem oglądnąć całych odcinków, bo niewidzialna moc mnie od nich odpycha Włączam odcinek podekscytowana, a po dziesięciu minutach mnie nudzi

Aha! Ja C-dramy uwielbiam... Tzn. kostiumowe jakoś bardziej... I na pierwszy rzut polecałabym wspomniane już wyżej Bu Bu Jin Xin (chińska wersja Moonlovers - różna od koreańskiej i według mnie lepsza, chociaż nie tak spektakularna wizualnie), WuXin the Monster Killer (jeśli chcesz jakości HD i ładnych zdjęć to jest to jedna z TYCH dram - poza oczywiście bardzo dobrą fabułą). Oprócz tego - jeśli masz problem z tym, ze przy odcinku nie możesz wysiedzieć to rozważyłabym dramę Go, Princess, Go. Co prawda jest to komedia, której absurd ociera się raz o totalny kicz, a innym razem o Monty Pythona, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty do jest to strzał w dziesiątkę, a dodatkowo odcinki mają zdaje się po 20 minut....

Z bardziej współczesnych klimatów polecałabym Twenty Years Waiting for Migratory Birds... Śliczna historia i świetny główny bohater.

Jeszcze raz witam!!! Baw się tu dobrze! Pisz, komentuj!!!
:volli:
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 04 sty 2017

Volli pisze:Z bardziej współczesnych klimatów polecałabym Twenty Years Waiting for Migratory Birds... Śliczna historia i świetny główny bohater.

Wyczaiłam ją na viki, okazało się, że główną rolę gra aktorka, która gra w Siege in fog (c-drama, którą wyczekuję i nad którą mam bzika. Nawet planuję w dalekiej przyszłości zrobić fan art w wersji disnejowskiej lub coś w tym stylu. Na razie pracuję nad tym... A mówili 'masz talent w rysowaniu', a tu nawet twarzy nie umiem narysować :grumble: ). Bardzo dziękuję, że mi o niej przypomniałaś! Weekend nadchodzi, więc będę miała duuużo czasu. Specjalnie będę tulić poduszkę, żeby mnie rączki nie kusiły, żebym przesunęła odcinek :D
Dziękuję za powitanie :fav:
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 05 sty 2017

Aj sorry, że nie kopiuje ale nadal bez kompa jestem.
Nie no klasyki to zdecydowanie Czarodziejka z ksieżyca! Hyhyhy
Z wymienionych widziałam wszystko Kamisame nawet mange czytalam bo jaaaaaaak można było nie! Ore miało prześliczne kolorki ale za to fabuła troszkę leżała. Kaichou uważam za jedną z najlepszych w gatunku shoujo! Mam na telefonie nawet chyba jakies gify <3 skirp beat mange czytalam widzialam anime i nawet chyba i pol dramy.... kimi tez! Film chyba byl? Nie moge sprawdzac y.y moje ograniczeeeniaaaaaaaa

Btsy!!!!!! Ależ oczywiście Pączuszku idealnie nam się wpasowałaś bo tu ja musiałam maknae przygarnąć, wiesz to takje biedne dziecko a że to pakiet jest z Jiminem.... Jakieś drobie lubią ponoć łydki Tae ale to niepotwierdzone informacje....
Ale btsy kochamy dzielnie. Mamy nawet dvd juz od roku ktorego nikt ze mną nie chce obejrzeć, mimo mych błagalnych spojrzeń <Wooooliiiiinieeeeeeee> i sprzedajemy przy każdej okazji <bez okazji też >
Z książek ja głównie w fantastyce jednak gustuję chociaż nie gardzę w sumie niczym poza jakimiś megaambitnymi pozycjami i z dużą ilością trudnych i dlugich słów.

Sorry za interpunkcje ogarne to i zedytuje jak dostane kompa w łapusie.
Pączek a masz może konto na my drama list?

Oglądaj Wei Young! Bedziemy wspólnie doceniać evilowatość warkoczyków Vanessa!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 05 sty 2017

Konata pisze:Aj sorry, że nie kopiuje ale nadal bez kompa jestem.
Nie no klasyki to zdecydowanie Czarodziejka z ksieżyca! Hyhyhy
Z wymienionych widziałam wszystko Kamisame nawet mange czytalam bo jaaaaaaak można było nie! Ore miało prześliczne kolorki ale za to fabuła troszkę leżała. Kaichou uważam za jedną z najlepszych w gatunku shoujo! Mam na telefonie nawet chyba jakies gify <3 skirp beat mange czytalam widzialam anime i nawet chyba i pol dramy.... kimi tez! Film chyba byl? Nie moge sprawdzac y.y moje ograniczeeeniaaaaaaaa

Widzę, że weteran z ciebie :D Jest film.
Konata pisze:jakieś drobie lubią ponoć łydki Tae ale to niepotwierdzone informacje....

Co? :shock: A ja myślałam, że Suga ma najseksowniejsze nogi. Spójrzmy prawdzie w oczy, on ma lepsze niż niejedna dziewczyna, nawet ode mnie ma lepsze! Teraz będę uważniej przyglądać się łydkom V :giggle:
Konata pisze:Z książek ja głównie w fantastyce jednak gustuję chociaż nie gardzę w sumie niczym poza jakimiś megaambitnymi pozycjami i z dużą ilością trudnych i dlugich słów.

To tak jak ja! Obracam się w fantastyce, ale na przykład 'Dumą i uprzedzeniem' nie pogardzę. Moja najukochańsza i najdroższa memu sercu jest trylogia 'Diabelskie Maszyny' Cassandry Clare.
Konata pisze:Pączek a masz może konto na my drama list?

Nie mam. Ale dzięki tobie będę mieć! :D Jeszcze dzisiaj założę.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 06 sty 2017

PąCzek pisze:Specjalnie będę tulić poduszkę, żeby mnie rączki nie kusiły, żebym przesunęła odcinek

Ach, no wieeeesz... Czasami przewinąć TRZEBA. Dla zdrowia psychicznego... :rolly: Ja to nazywam kreatywnym oglądaniem :lol: Ale powiem szczerze, że z wymienionych przeze mnie pozycji jesli mi się zdarzyło przewijanie, albo ochota na nie to chyba wyłącznie na pierwszym odcinku...

Konata pisze:Ale btsy kochamy dzielnie. Mamy nawet dvd juz od roku ktorego nikt ze mną nie chce obejrzeć, mimo mych błagalnych spojrzeń <Wooooliiiiinieeeeeeee> i sprzedajemy przy każdej okazji <bez okazji też >

Nie przypominam sobie
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:volli:
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 06 sty 2017

Ah ! Mam kompa na chwilę i piszę na szybko! Pączku Drogi nie pomyl naszych mdlów! http://mydramalist.info/user/25490/konata87 tu jest Konatkowy profil akurat! Można zarzucić okiem!
Oh serie monogatari mi sie pomyliły! Mówiłaś o tej z truskawką http://mydramalist.info/title/29078/ore ... tari%21%21 na ktorą czekałam długo i była ogromnym rozczarowaniem bo po prostu nudna jak flaki z olejem! A ja myślałam o tej http://mydramalist.info/title/4045/saiunkoku_monogatari co kolorki ma piękne i harem cały mamy <3 A jak lubisz takie klimaty to może sprzedam http://mydramalist.info/title/23023/gek ... _nozakikun ! Może mało romansowe ale za to humor <3 <3

W kwestii łydek to my tu prawdziwe zmagania mamy na najwyższym poziomie, bo trzeba ocenić prezencje idolków w spodenkach :D a BTSy miały caaaaały spodenkowy comeback!

A co do Diabelskich Maszyn to też mi się klimat podobał! Obejrzałam ostatnio serial nawet Shadowhuntera to na podstawie Darów!!! Hihihiihhih jakie to było pięęęęęękneeeeee, mimo że pewne osoby nie chciały mnie wspierać <nie będę wytykać palcami ehem kopytko> to jak wesoło pląsali po planie w yh lateksach i wgllllll, wyłam ze śmiechu.
Ja zakochałam się miłością na tyle wielką że nabyłam Moning cykl Fever - zacne to to nie jest, ale maja wielką bibliotekę, a miłość do różu i tęczy zamienia się w miłość do jedynego słusznego koloru jakim jest czerń!

Pisz koniecznie Pączuszku co tam jeszcze z ciekawych rzeczy chowasz, oglądaj chińczyki bo tak mało osób docenia dramatyzm tam skryty. A jak czujesz się w tajwańskich klimatach? Przyznam, że tajwańskie produkcje, czy to filmy czy dramy wyciskają ze mnie najwięcej uczuć!
Obrazek
Awatar użytkownika
PąCzek
Co to jest dorama? o_O

Postautor: PąCzek » 06 sty 2017

Konata pisze:Ah ! Mam kompa na chwilę i piszę na szybko! Pączku Drogi nie pomyl naszych mdlów! http://mydramalist.info/user/25490/konata87 tu jest Konatkowy profil akurat! Można zarzucić okiem!
Oh serie monogatari mi sie pomyliły! Mówiłaś o tej z truskawką http://mydramalist.info/title/29078/ore ... tari%21%21 na ktorą czekałam długo i była ogromnym rozczarowaniem bo po prostu nudna jak flaki z olejem! A ja myślałam o tej http://mydramalist.info/title/4045/saiunkoku_monogatari co kolorki ma piękne i harem cały mamy <3

O, Harem! Lubię haremy, ale nienawidzę tego, że główna bohaterka nie wybiera swojego lubego. Oglądałam Diabolik Lovers i ciągle skandowałam ''Ugryźcie ją wszyscy!'', bo nie mogłam się zdecydować, komu kibicować xD
Założyłam konto i powolutku uzupełniam go dramami i anime, bo całkiem dużo tego się nazbierało. Szkoda, że wcześniej o tej stronie nie wiedziałam :) http://mydramalist.info/user/39411/paczek
Konata pisze:A jak lubisz takie klimaty to może sprzedam http://mydramalist.info/title/23023/gek ... _nozakikun ! Może mało romansowe ale za to humor <3 <3

Oglądałam! :D
Konata pisze:A co do Diabelskich Maszyn to też mi się klimat podobał! Obejrzałam ostatnio serial nawet Shadowhuntera to na podstawie Darów!!! Hihihiihhih jakie to było pięęęęęękneeeeee, mimo że pewne osoby nie chciały mnie wspierać <nie będę wytykać palcami ehem kopytko> to jak wesoło pląsali po planie w yh lateksach i wgllllll, wyłam ze śmiechu.
Ja zakochałam się miłością na tyle wielką że nabyłam Moning cykl Fever - zacne to to nie jest, ale maja wielką bibliotekę, a miłość do różu i tęczy zamienia się w miłość do jedynego słusznego koloru jakim jest czerń!

Też czytałam Dary! Serial nie przypadł mi za bardzo, Valentine i ta jego siedziba w Czarnobylu xxxD
A czytałaś Panią Noc? Akcja dzieje się kilka lat po Darach. Majstersztyk! Gdy skończyłam ją czytać, to miałam ochotę na kolanach dojść pod dom Cassy z transparentem 'I love you'. Druga część ma zostać wydana w czerwcu. Nie mogę się doczekać <3
Z książek mogę ci polecić:
Cyrk Nocy, Dwór cierni i róż (motyw Pięknej i Bestii, uwielbiam Disney!), trylogia Akademia dobra i zła (Chociaż okładka może wydawać się dziecinna, to zawartość jest inna. Motywy baśni, wiedzmy :wink: A, wyłam na końcu jak bóbr), Szóstka wron (właśnie jestem w połowie i polecam), Saga księżycowa, Trylogia Czasu ( Media Rodzinne mają wydawać w nowych okładkach, piękniejszych, w maju), Gra o tron, Cień i kość, Szklany Tron i wszystkie książki Terry'ego Pratchetta <3
Konata pisze: A jak czujesz się w tajwańskich klimatach? Przyznam, że tajwańskie produkcje, czy to filmy czy dramy wyciskają ze mnie najwięcej uczuć!

Oglądałam tylko Full House i Skip Beat ( Skuszona anime i Siwonem :D )

Wróć do „Kilka słów o sobie”