wlasnie was odkrylam

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

wlasnie was odkrylam

Post autor: franka » 31 sie 2006

jestem zafascynowana dramami, mam juz kilka za soba ale ogladnietych na Kbs-ie, natomiast sama do tej pory sciaglam sobie koreanski Goong i walcze z tlumaczeniem... mam do was pytanie w zwiazku z tym, ogladacie to co zessaliscie w oryginale a moze z angielskim tekstem? sa tu w ogole takie osoby, ktore tlumacza na polski? jak tak to prosilabym o jakies wiadomosci, co tlumaczycie i jak wam to idzie :)

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 31 sie 2006

Hmm... z tego co wiem to jednak wiekszosc oglada z angielskimi napisami...
A jesli chodzi o napisy pl do dram to zerknij sobie na ten temat http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?t=106
To powinno wszystko Ci wyjasnic ;)
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

no zdazylam was sobie tu "poogladac", widze, ze tlumaczenia pelna para... moze i bym sie wziela za ten Full House ale sciagnac musze, bo w Palacu to chyba za duzo mowia ;) a zreszta jak ktos jest kumaty w angielskim to nawet niezle sie oglada z takim tekstem, bo mnie to wykancza, chyba brak zapalu...
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 31 sie 2006

No dla mnie to bez różnicy, czy text polski czy ang, czasem ang nawet lepszy, bo jeden z playerów, których używam nie ma polskich literek, tylklo jakieś zonki wstawia, co bywa denerwujące... to wtedy wolę ang suby^^.
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 31 sie 2006

hej witaj serdecznie ^_^
Fanka Goong ^_^ Super ja rowniez uwielbiam ta drame. To chyba moja ulubiona drama ze wszystkich Tuz za nia jest FullHouse ^_^

a jesli chodzi o suby to osobiscie tez wole angielskie nawet nie wiem czemu ^_^
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

mam to samo, musze pisac bez polskich znakow bo pozniej pojawiaja sie jakies ?'$* itp. dla mnie ogladanie w angielskim nie stanowi problemu... tylko, ze ze mna wciagnieta jest siostra, troszke brat, kuzynka i mama - a ona jest z pokolenia w ktorym uczyli ruskiego, dlatego mam powod, zeby sie z tym zmagac... a ze czuja niedosyt i na pewno nie skonczy sie na pierwszej serii to az mnie glowa boli co to bedzie... tymbardziej, ze 24 epizody to wcale niemalo. A jeszcze tyle dram przed nami ;) pamietam jak tata sie wsciekal jak przylepione do ekranu ogladalysmy Summer scent a ja musialam jej to wszystko na zywo tlumaczyc bo ogladalysmy w tv... Szczerze to niewidze tego abym za kazdym, jakimkolwiek odcinkiem musiala robic napisy... dlatego licze, ze bedziemy sobie tu w miare pomagac... :)
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

Gwiazdeczka pisze:hej witaj serdecznie ^_^
Fanka Goong ^_^ Super ja rowniez uwielbiam ta drame. To chyba moja ulubiona drama ze wszystkich Tuz za nia jest FullHouse ^_^

hej gwiazdeczka, ja tez wolalabym po angielsku ale niestety nie jestem sama... nawet nie czytam watku o palacu bo jeszcze nie doszlam do konca... tylko po kryjomu cos tam dogladam... ale z tlumaczeniem kiepsko... widze, ze jestes fanka glownych bohaterow, czytalam bodajze twoj post na temat "The vineyard man" i zgadzam sie z Toba glowny bohater moglby byc bardziej smakowity, troche przypomina mi Erica Moon'a... ale i tak nie ma porownania :) Mam nadzieje, ze fajnie rozkreci sie ta bajeczka... zobaczymy na razie jest wesolo :)
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Post autor: wersalus » 31 sie 2006

Eliza pisze:No dla mnie to bez różnicy, czy text polski czy ang, czasem ang nawet lepszy, bo jeden z playerów, których używam nie ma polskich literek, tylklo jakieś zonki wstawia, co bywa denerwujące... to wtedy wolę ang suby^^.
a co tam uzywasz?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 01 wrz 2006

geexbox używam
takie cudo co się bootuje z CD, bez widowsów^^. Takie centrum mulimedialne na linuxie.
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 01 wrz 2006

ale to dziwne, hm, powinien... Chociaz w sumie nikt nie powiedzial ze napisy w Unicode maja byc zakodowane- wiec moze sie rzeczywiscie moga nie wyswietlac. Bo ten geexbox nie ma polonizacji, prawdaż?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 01 wrz 2006

franka pisze:
Gwiazdeczka pisze:hej witaj serdecznie ^_^

... widze, ze jestes fanka glownych bohaterow, czytalam bodajze twoj post na temat "The vineyard man" i zgadzam sie z Toba glowny bohater moglby byc bardziej smakowity, troche przypomina mi Erica Moon'a... ale i tak nie ma porownania :) Mam nadzieje, ze fajnie rozkreci sie ta bajeczka... zobaczymy na razie jest wesolo :)
no mi tez przypomina Erica ^^" ale do orginalu mu daleko ^^"

A jesli chodzi o goonga to badz cierpliwa ja juz prztlumaczylam moje epy (12.16.20 i 24)i niedlugo podesle je Martulex.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 01 wrz 2006

Może ja nawiążę dyskusję do tematu, tak z czystej ciekawości jak nas odkryłaś ?? Bo ostatnio mamy wysyp nowych userów i zastanawia mnie jakimi kanałami dowiaduja się o tym forum. Baaa, przychodzi mi na myśl by w dziale hyde park umieścić ankietę 'jak nas odkryłeś drogi użytkowniku', gdyż wtedy byłoby łatwiej pozyskiwać nowych maniaków kina azjatyckiego ^^

...że już nie wspomnę o wielu doramowiczach, którzy zapewne byliby przeszczęśliwi mogąc wymieniać się swymi poglądami i spostrzeżeniami w rodzimym języku...
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Nachebet » 02 wrz 2006

bosza, ja bym jakiejkowiek dramy bez napisow nie ruszyla _^_
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 03 wrz 2006

ja tylko goonga ogladalam bez napisow ^^ tak to zawsze czekam a nie chwila Super Rookie tez bez napisow ogladalam ^^ no i Kurosagi (jej nie bijcie za ten offtop ^^)
Awatar użytkownika
franka
Co to jest dorama? o_O

Post autor: franka » 04 wrz 2006

martulex pisze:Może ja nawiążę dyskusję do tematu, tak z czystej ciekawości jak nas odkryłaś ?? Bo ostatnio mamy wysyp nowych userów i zastanawia mnie jakimi kanałami dowiaduja się o tym forum. Baaa, przychodzi mi na myśl by w dziale hyde park umieścić ankietę 'jak nas odkryłeś drogi użytkowniku', gdyż wtedy byłoby łatwiej pozyskiwać nowych maniaków kina azjatyckiego ^^

...że już nie wspomnę o wielu doramowiczach, którzy zapewne byliby przeszczęśliwi mogąc wymieniać się swymi poglądami i spostrzeżeniami w rodzimym języku...
odkrylam Was przez d-addicts.com, ogladalam sobie i trafilam na temat o Polakach odwiedzajacych ta stronke i tak przekierowalam sie tutaj :) probowalam odpisac juz wczesniej, ale robilas zmiany (widze, ze chyba jestes tu szefowa,albo ktos inny to robil) i nie mialam jak wejsc... zreszta bardzo ladne zmiany :)
ODPOWIEDZ