Sawatdii ka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Sawatdii ka!

Post autor: czajka » 01 sty 2007

Witam wszystkich!
Oczywiście za przedstawienie się biorę się dopiero po zaspamowaniu forum ;p
Mam na imię Iza, lat 20 (boże, starzeje się...!) i mieszkam w Warszawie, chociaż jestem na tymczasowym wygnaniu - studiuję w Poznaniu na UAM na (nie śmiać się!) fil. wietnamsko-tajskiej xD

Dramami zaczęłam się interesować się w maju (o zgrozo, przed maturami!)
Zaczęło się od "HYD" i od tego momentu nie mam życia. Dram jako takich nie widziałam aż tak wiele jak większość z Was, bo czas poświęcam na fangirl'owanie. ARASHI!

Jakbym wiedziała o tym forum wcześniej, miałabym zdecydowanie łatwiejsze życie ;)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 01 sty 2007

Witam :) Ja się nie śmieję, bo studiuję germanistykę ;) Fajnie, że wreszcie ktoś z poznańskiej uczelni jak ja :) Forum jest świetne i ludzie strasznie mili- tyle tylko napiszę
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Post autor: dora » 01 sty 2007

Witam serdecznie i ty się starzejesz ?? ja to jestem dopiero stara 21 lat matko ale to leci cóż ale my nic na to nie poradzimy:)

Podziwiam Cie że poszłaś na takie studia pewnie jak bym wiedziała wcześniej to też bym się starała ale nie wiem czy bym wygrała wojnę z rodzicami (przegrana gwarantowana) hi hi trudno studiuję ekonomię wiec nie narzekam bo na dobrze by mi nie wyszło jak bym była pesymistycznie nastawiona :D

A słuchasz może jakiejś azjatyckiej muzyki bo wiesz trochę rozreklamuję mój ukochany zespół którym jest DBSK (dong Bang Shin Ki) oni są po prostu kochani i do tego mają talent. Polecam Ci posłuchanie "Rising Sun" od tej nuty mi się zaczęło wiec kto wie może u Ciebie będzie to samo.

Więc witaj i pamiętaj to forum uzależnia ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Moi rodzice wiedzą, że nic poza Azją mnie nie interesuje, więc nawet nie próbowali ;)
Pesymizm nigdy nie pomaga, fakt!

DBSK? Oni są z Korei, ne? Ograniczam się raczej tylko do Japońsko-tajsko- wietnamskiej, ale jestem bardzo chętna! Jak będe miała czas i możliwość to na pewno się zainteresuje, chociaż wtedy to kompletnie nie będe miała życia, jak się wyręce w jeszcze jeden zespół ;^_^
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Pewnie, że z Korei
Tu jest link na forum dyskusyjne rozmawiamy sobie o szyneczkach czyli o DBSK zresztą jak jesteś ciekawa to zerknij ;)
http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?t=450

A tu jest stronka jeśli byś chciała się coś o nich dowiedzieć wiesz jak wyglądają i w ogóle czym się interesują i co śpiewają :)
http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?t=462

to jak na razie to tyle :)
Ahh podam Ci jeszcze link na Youtube do teledysku DBSK - Rising Sun a nuż ci się spodoba i zostaniesz fanką szyneczek przecież oni są tacy kjutaśni a jak się ruszają po prostu bosko

Życze miłego oglądania

P.S Ale ty masz świetnych rodziców ^^ ja też takich wyrozumiałych chce ;)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Dziękuje! :*
dora pisze: P.S Ale ty masz świetnych rodziców ^^ ja też takich wyrozumiałych chce ;)
Wierz mi, nie chcesz. Po prostu są na tyle "normalni" że nie mają żadnych problemów z tym jaki kierunek wybrałam, bo w niczym innym bym się nie sprawdziła ;^_^

Ty nie mogłaś sama wybrać? :(
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 01 sty 2007

kurcze, moja filologia jpońska wydaje się strasznie zwyczajna przy filologii wietnamsko-tajskiej. Jak wyglądają te studia uczycie się obu języków a potem wybieracie jakąs specjalizację, czy jak?

Poza tym nie martw się starością, mi za 2 miechy stuknie 23 T_T

I jeszcze mam pytanie: ุดท้ายคร่า czy te "robaczki" to są tajskie literki?
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Oj u mnie jak widzą że oglądam dramy lub słucham muzyki azjatyckiej to jest wielkie ale a co do wyboru studiów prawdę mówiąc to nie miałam zbyt wielkiego wyboru ja mieszkam w małej wsi gdzie do najbliższej uczelnia jest 60 km i to tylko ekonomicznej no i też przeważyło to że ja jestem po liceum ekonomicznym więc kontynuuje naukę w tym kierunku. O tym że jest w Krakowie wydział japonistyki to dowiedziałam się już po fakcie moja siostrzyczka kochana która studiuje w krakowie nie raczyła mnie poinformować o niczym i tak wylądowałam na ekonomi ale cóż zamierzam skończyć mam nadzieje że jakoś się uda. Ty to masz dobrze będziesz przynajmniej rozumieć o czym śpiewają albo o czym mówią. Tak czy inaczej moim marzeniem jest wwyjechać do Azji szczególnie interesuje mnie Korea i mam zamiar spełni to marzeniekiedyś w przyszłości :)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Z tym wyjazdem - to myślę, że uzbierałaby się niezła grupka :) Ja też chcę jechać do Azji. Może zbierzemy paru forumiczów i kiedyś pojedziemy - w grupie raźniej ;)
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 01 sty 2007

Ja też chcę jechać ja też Zabierzecie mnie ze sobą do Azji?:D A tak apropo ja jestem na turystyce i po tym semestrze będę miała konkretną specjalizację Obsługę Ruchu Turystycznego więc jakbym kiedyś założyła własne biuro podróży to zorganizuję wszystkim wypad do Azji i będziemy szaleć;)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Eliza pisze:kurcze, moja filologia jpońska wydaje się strasznie zwyczajna przy filologii wietnamsko-tajskiej. Jak wyglądają te studia uczycie się obu języków a potem wybieracie jakąs specjalizację, czy jak?

Poza tym nie martw się starością, mi za 2 miechy stuknie 23 T_T

I jeszcze mam pytanie: ุดท้ายคร่า czy te "robaczki" to są tajskie literki?
Większy nacisk położony jest na naukę wietnamskiego, 4 wiet, 3 tajskie. Co mi odpowiada średnio, bo wole tajski. Jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale prawdopodobnie na 3 roku. Do wyboru wietnamski z chińskim, lub tajski i sanskrytem :/ Co jest kompletnym bezsensem, bo sanskrytem mówi jakieś 500 tubylców!

Mam w planach rozpoczęcie, albo fil. japońskiej, albo etnolingwistyki ze specjalizacją japońską :)

Haha, tak, te robaczki to po tajsku. Tylko nie pytaj mnie co jest tam napisane, bo czytanie ich jest 100x bardziej skomplikowane niż czytanie kany!
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Miki i Noirika niezły pomysł ja jestem ekonomistą więc zajmę się pieniążkami i w ogóle takimi rzeczami z tym związanymi no jak by pozbierał wszystkich forumowiczów to cały samolot by trzeba było wynająć hi hi każdy poszedł by sobie na koncert swojego ulubionego zespołu w moim przypadku były by to szyneczki **marzenia** ech dziewczyny marzenia są piękne bo możemy w nich robić co nam się żywnie podoba ^^
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 01 sty 2007

Witam Cie serdecznie ;D
Na prawdę kierunek studiow masz ciekawy... :)
Moje zainteresowania jednak sa bardziej w kierunku Korei... i kto wie... może w przyszłości wyladuje na jakiejś fil. Koreanskiej ? :P (tj jak narazie mam plany aby zrobic jeden kierunek i pozniej fil. kor sprobowac ale... w tym czasie wiele sie moze zmienic wiec wiecie ^^').

Co do muzyki to zawsze warto spróbować posluchać piosenek z różnych zakatków Azji... tak samo jest z dramami :)
W moim przypadku wygrywaja zarowno koreanskie dramy jak i muzyka (zrezta jezyk tez... jakos najbardziej mi lezy sluchowo :P).

Dobra... Dora już zareklamowała Szynki wiec ja tylko dopełnie... jak reklamowalam je Miki to stwierdzilam, ze powinnam sie nagrac a pozniej odtwarzac... i wybaczcie moje lenistwo ale po prostu sie zacytuje... xP

Spoiler! [quote="Nagranie Devisia :P"]
Ogólnie zajrzyj do Galerii Szynek TUTAJ
Drobne podstawowe informacje o nich znajdziesz W TYM MIEJSCU
No i na koniec temat dyskusyjny jakbys chciała o nich podyskutować TUTAJ (co do tego tematu... ja co prawda lubie wiedziec co sie dzialo wczesniej ale ten topik ma 60 stron wiec.. chyba mozna to ominąć haha :P).

No... ale zeby nie bylo, ze bez prezentacji to jeszcze kilka teledyskow na youtube trzeba dać! A jak! ;D (warto obejrzeć kilka, dać im szansę i nie zatrzymywać sie na jednym jak sie nie spodoba ^^')

Rising Sun MV
Insa MV + interview (tutaj na poczatku jest interview z nimi... ale warto chwilke poczekac na teledysk bo piosenka jest na prawde wspoaniala... zreszta ze wspanialego filmu, polecam obejrzec)
My Destiny MV (balladka po japońsku)
Mi Duh Yo MV
Beautiful Life MV
Oh... troche tego dalam... ^^'
W kazdym badz razie zapomnialam o ich pierwszym MV... ktory jest przeslodki bo sa tam tacy slodcy i niewinni jeszcze... oto on:
Hug MV (Debiut Szynek)

No cóz... nie wiem czy Ci sie spodoba... w każdym badź razie z nimi to jest tak, ze na poczatku moga nie przypasc do gustu a potem jak sie im da kolejna szanse to sie okazuje iz sie w nich zakochujesz (prawda Madziorek, Ayako ? - tak... one sa najlepszym dowodem... niech CI same powiedza :P).

Jeszcze na koniec jedna ciekawosta... teledysk do "O"... warto go zobaczyc bo - raz ze wg. mnei to teledysk z przeslaniem a dwa... - bedziesz miala okazje zobaczyc Koreanskiego Jacka Sparrowa... a czemu ? Zobacz sama! xP\
O MV

To tyle... zakonczylam reklame xP
[/quote]

A co do tej wycieczki do azji - ja się pisze jak najbardziej! Co prawda marzy mi się Korea ale jak nie bedzie takiej mozliwosci a trafi sie np Japonia czy Chiny to czemu nie... ;)
Tylko wiecie... chetnych to by sie sporo znalazlo.. gorzej z organizacja bo to albo ktos nie moze w danym terminie, a to ktos inny akurat teraz nie ma kasy a to jeszcze co innego.. no ale coz... moze kiedys nam sie na prawde uda ? A jakbysmy mialy i tlumacza i przewodnika i organizatora...to juz w ogole! ;D
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 01 sty 2007

dora pisze:Miki i Noirika niezły pomysł ja jestem ekonomistą więc zajmę się pieniążkami i w ogóle takimi rzeczami z tym związanymi no jak by pozbierał wszystkich forumowiczów to cały samolot by trzeba było wynająć hi hi każdy poszedł by sobie na koncert swojego ulubionego zespołu w moim przypadku były by to szyneczki **marzenia** ech dziewczyny marzenia są piękne bo możemy w nich robić co nam się żywnie podoba ^^
No to dora I Noirika bierzemy się do roboty:D Nom marzenia są naprawdę czymś dobrym ale kto powiedział że nie mogą się spełnić?:)
Acha czajka witaj na forum bo zapomniałam Cię powitać Głupia jestem;] Rzeczywiście masz ciekawy kierunek studiów:)
A Devi wszystko przed nami Dla chcącego nic trudnego Wszystko da się załatwić więc i jest duża szansa na nasz wspólny wyjazd:D
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Moim zdaniem wszystko da się załatwić :) ja wierzę, że taki wyjazd może się udać - dobre chęci są, a przecież Azja nie jest tak daleko :D A jak więcej osób się uzbiera to będzie taniej i łatwiej :) Tylko dobre chęci są potrzebne :)
ODPOWIEDZ