Sawatdii ka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 01 sty 2007

dora pisze:Oj u mnie jak widzą że oglądam dramy lub słucham muzyki azjatyckiej to jest wielkie ale a co do wyboru studiów prawdę mówiąc to nie miałam zbyt wielkiego wyboru...

O tym że jest w Krakowie wydział japonistyki to dowiedziałam się już po fakcie

To tak troche kaszana :/ Moi rodzice są w takim razie w porządku tylko pod jednym względem. Ale że jeszcze istnieją rodzice, którzy narzucają kierunek studiów dziecku. :?

dora pisze:Ty to masz dobrze będziesz przynajmniej rozumieć o czym śpiewają albo o czym mówią. Tak czy inaczej moim marzeniem jest wyjechać do Azji szczególnie interesuje mnie Korea i mam zamiar spełni to marzenie kiedyś w przyszłości :)

Chyba każdy z nas marzy o takim wyjeżdzie :)

Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Hehe, to kiedy lecimy? :D:D:D
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 01 sty 2007

Dobra dziewczyny to może kiedyś zaczniemy spełniać nasze marzenia o wyjeździe wiecie teraz to jest dobry czas nowy rok, nowe postanowienia więc czemu nie miało by nam się udać :lol:
Noirika - według mnie to Azja jest baaardzo daleko od Polski heh moglibyśmy sąsiadować np z Koreą to by było piękne **aż się łezka zakręciła w oku** ale jak mówią zakazany owoc najlepiej smakuje i dlatego nas tak ciągnie tam heh a nie mówiłam że to forum może uzależnić wciąga jak nic :wink:
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 01 sty 2007

:P Żarty z tego sobie robisz a ja serio mówię... yyy piszę. Moja kumpela w tym roku jedzie z koleżanką do Norwegii, a niby takie nietypowe i drogie. Myślisz, że w wakacje parę osób by się nie uzbierało? Jak nie te to w przyszłe :D A podobno jestem pesymistką :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 01 sty 2007

A ja mam takie pytanie... czy czasem nie ma zadnych takich bior co organizuja wycieczki do azji ? O.o Bo to już tak z ciekawości pytam... i ciekawa jestem ile taka wyprawa kosztuje (wiadomo, samolot, hotel, nawet przejazdy z miejsca na miejsce...).

A w ogole to musze to powiedziec ==> Noirika - uwielbiam Twój podpis w profilu hehehe ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Noirika - ty i pesymistka nie wierzę ja to mysle że każda osoba wchodząca na to forum nie moze być pesymistą bo by to nie miało sensu na pewno każda jest marzycielką ale żeby marzenia się spełniły trzeba coś robi w tym kierunku :)

i my zamierzamy prawda??

Ha ha w te wakacje będzie trochę trudno bo najpierw trzeba kasę sobie uzbierać mam nadzieje że moje plany nie legną w gruzach i pojadę do Angli na trzy miesiące ale to jest na razie w sferze planów więc nic nie mówię

czajka - nie tak łatwo będzie wynająć cały samolot ale jak tylko damy radę to poinformujemy hi hi **ech te marzenia**
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Miki » 01 sty 2007

dora pisze:heh a nie mówiłam że to forum może uzależnić wciąga jak nic :wink:

Mnie na dobre wciągnęło:)
Devi pisze:A ja mam takie pytanie... czy czasem nie ma zadnych takich bior co organizuja wycieczki do azji ? O.o Bo to już tak z ciekawości pytam... i ciekawa jestem ile taka wyprawa kosztuje (wiadomo, samolot, hotel, nawet przejazdy z miejsca na miejsce...).

Podobno jest ale przewodnik tylko z językiem angielskim więc dla dory i dla mnie to już pewien minus:P Wiem że taka wycieczka kosztuje 7000 zł za tydzień chyba (do Japonii) Jak byłam na praktykach to pytałam szefowej i o koszty i o takie biuro ale kurcze nazwa mi uciekła:/Ech...
[/quote]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 sty 2007

Heh, ja własnie dziś, w dzień Nowego Roku dostałam propozycję pracy w Tokio >_< W wakacje.
Starałam się o to już od ponad miesiąca i własnie w ten specjalny pierwszy dzień roku dostałam dobrą wiadomość :D Oby cały rok był tak obfitujący w dobre newsy.
Ale się boję... Ale chcę jechać. Tylko nie wiem, czy przez to studiów nie zawalę. Bo nie wiem, czy zdam wszytkie examy w 1 terminie, a o wrześniach moge zapomnieć, jeśli pojadę. A jak przełożę poprawki na październik to mam rok w plecy, bo kończe studia licencjackie i zaczynam magisterskie, czyli się po prostu nie dostanę na te magisterkie. Że już nie wspomnę, że najpierw musze ten cały goopi licencjat napisać i obronić, a jeszcze nie mam nawet tematu. T_T
To wszytko jest takie jakieś niezgrane w czasie i przestrzeni... -_-"
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Propozycja świetna Mogę się zabrać z Tobą Eliza?;) W sumie masz teraz ciężki orzech do zgryzienia Ja wierzę że dasz radę wszystko zaliczyć i będziesz mogła wylecieć do Japonii:)
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Eliza ty szczęściaro (ja też tak chce) ale ty sobie zapracowałaś ciężką nauką na to a ja bym tak chciała po prostu ale bądź dobrej myśli jak dotrwałaś do licencjata to dasz sobie radę nie martw się i myśl że każda z nas chciałaby być na twoim miejscu :)

Matko 7000 zł nieźle kosztuje taka podróż i to tylko na tydzień ale czemu nie może kiedyś uda mi się i uzbieram taka kwotę ... nie może na pewno mi się uda zebrać bo przecież trzeba realizować swoje marzenia
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

dora pisze:czajka - nie tak łatwo będzie wynająć cały samolot ale jak tylko damy radę to poinformujemy hi hi **ech te marzenia**

pomysł z samolotem nie wyszedł ode mnie! :P
Zawsze możemy pojechać pociągiem do Władysławostoku, stamtąd pewnie taniej :P
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Eliza pisze:Heh, ja własnie dziś, w dzień Nowego Roku dostałam propozycję pracy w Tokio >_< W wakacje.

Czy nie będzie szczytem chamstwa jak się zapytam, jak w ogóle starac się o taką propozycję?
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

dora pisze:
Matko 7000 zł nieźle kosztuje taka podróż i to tylko na tydzień ale czemu nie może kiedyś uda mi się i uzbieram taka kwotę ... nie może na pewno mi się uda zebrać bo przecież trzeba realizować swoje marzenia

Jakbym znalazła sponsora to by było fajnie;)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 01 sty 2007

Fajnie masz Eliza - też bym tak chciała :) Może Cię odwiedzimy z resztą? ;) Myślę, że mamy dużo czasu na zastanawianie się i organizację tego wyjazdu :) Heh - byle nie we wrześniu, bo ja zwylke w tym czasie w Siemianowicach jestem :(
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 sty 2007

Pociągiem do Władywostoku + potem prom nie jest taniej niż samolotem. No może 200-300zł, co przy kwocie kilku tysiecy jaką trzeba mieć na podróż, nie robi wilekiej różnicy. Bo oprócz ceny biletów, trzeba jeszcze wziąść pod uwagę, że podróż taka trwa 2 tygodnie, więc trzeba w tym czasie coś jeść i inne takie.
Że już nie wspmnę, że nie wize nic przyjemnego w siedzeniu przez tyle dni w pociągu. Mnie jest ciężko znieść te 7 godzin z Krk do Gdańska. A rosyjskie pociągi pewnie jeszcze gorsze od naszych >_< No ale niektórzy uważają, że taka podróż to przygoda...

Jak znależć pracę w Japonii.
Trzeba regularnie przeglądać stronuy z ogłoszeniami o pracy w Japonii dla obcokrajowców i wybierać wszystkie te, gdzie pracodawca nie wymaga od Ciebie posiadania wizy pracowniczej (niemalże ni do złatwienia z naszej strony) i bycia na miejscu ( w celu rozmowy kwalifikayjnej) (Czyli 99,5% ofert odpada). Potem trzeba pisać maile i uzbroić się w cierpliwość.

Można też spróbować na coś takiego napisać:
Female foreigners. Voice job for car navigation. Swedish, Greek, Portuguese from Portugal, Finnish, Czech, Norwegian, Polish, Danish, Flemish. Female who is planning to be in Japan at least 3 more years. It'll be held early next year, 2007. Group Echo, 03-6804-7677, grpecho-tokyo@celery.ocn.ne.jp http://www11.ocn.ne.jp/~echos/

Nie sądzę, żeby zgłosił się tam tłum polek, więc jest szansa, że nawet jak jesteś tutaj, ale wyśleżdobre CV i list motywacyjny, to zamiast rozmowy kwalifikacyjnej na żywo uda się to jakoś przez telefon i netazałatwić. Gdyby nie to, że to praca od teraz, to bym się na to pisała. Ale najpierw jednak ten licencjat zrobię...
No i to jest na minimum 3 lata. Dla mnie byłaby to zaleta, ale dla większości osób to raczej przeszkoda.

No ale jak widać, można ciekawe rzeczy wyszperać.

A tak najlpiej: praca po znajomości. Jak wszedzie na świecie.

Wróć do „Kilka słów o sobie”