Sawatdii ka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 01 sty 2007

Wole nie myśleć co taki sponsor chciałby w zamian ;p

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Miki » 01 sty 2007

Znając życie pewnie jedno;P No ale tak na poważnie to musiałabym gdzieś się do roboty zatrudnić by mieć skąd kaskę odkładać....Ech...
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 sty 2007

Albo takie coś: (jedno z niewielu ogłoszeń, przy którym widze, że to oni załatwią wizę, nie trzeba jej już mieć)
JAL.S.S is in need for full time teachers Jan. 2007 to March 2007. Visa sponsorship, Training and Relocation assistance if needed. Salary starts from 250.000yen/month to 260.000. Email your information to job@dw.rmail.ne.jp or visit our page at www.jalss.com also part time teachers needed for various areas. Salary is 14000yen/day including commute cost

Nie wiadomo tylko, czy chcą nienativwów. Ja spokojnie mogłabym uczyć ang tam. Mam frienda na skype'ie (Japończyka), który jest nauczycielem angielskiego i jego poziom zanjomośći języka i biegłości jest taki jak mój, tyle, że ja mam znacznie lepszą wymowę^^* Zresztą on też mówi całkiem nieźle jak na Japończyka. No ale mieszkał w stanach przez jakiś czas.
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Z tego co słyszałam, dla azjatów każdy "biały" jest automatycznie native'm ;)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 01 sty 2007

Aż tak dobrze to nie jest :D Jak na ulicy spotkają białego nimówiącego po angilesku, to oczywiście jest szok, ale jeśli chodzi o prace, to już nie jest tak łatwo (ale oczywiście jak się poszuka to się znajdzie)
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 01 sty 2007

Eliza, super! :)

Ja tez witam, zreszta pozwolilam juz sobie zostawic komentarz na lj ^^'''
>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Widze, właśnie odpisuje :>

Haha, właśnie jakieś 3h temu zmieniłam layout, tak na nowy rok :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 02 sty 2007

Hmm... 7000 na tydzien ? Niezła sumka... ciekawe czy do Korei tyle samo... bo wiecie, japonia sama w sobie jest strasznie droga... w Korei już troche lepiej (ale ceny biletow to raczej podobne niestety... ktos wie ile sam bilet kosztuje ? :P).

Azjaci to zazwyczaj leżą z angielskim jeśli chodzi o wymowe... ale trzeba przyznać, że Polakom akurat zazwyczaj nieźle to idzie.
Przykładowo francuzi mają taką specyficzną wymowę jak mówią po angielsku... tak samo i.in. wlosi... Polakom akurat łatwiej jakoś w miare prawidłowy akcjent i wymowa przychodzi :P
No i ogólnie trzeba nam przyznać, że nasz język jest na prawde ciężki dla obcokrajowców (czasami mam śmiechy jak chcą tutaj zebym powiedziala cos po PL a pozniej staraja sie to powtorzyc... xP).
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 02 sty 2007

ufff alescie sie rozpisaly kurde jedna nocka tylko minela a tu caly topic do nadrobienia!!!

No i teraz to jak czytam to sie czuje jak starsza ciocia tutaj:)) z tymi marzeniami to wam powiem, ze ja marze o wyjezdzie do Australi odkad skonczylam 16 lat i do tej pory nie pojechalam a minelo uuuuuuuuuu ho ho no wlasnie ech... a wszystko KASA!! ale gram w totka :lol:
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 02 sty 2007

Gdyby nie marzenia to nie byłoby po co żyć :) A dążenie do realizacji ich to czysta przyjemność. Mi parę moich marzeń udało się zrealizować, a za jedno miałam wybulić około 8000 zł - a nie zapłaciłam nic :) Trzeba wierzyć i mieć ludzi, którzy pomogą :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 02 sty 2007

kikisriki pisze:ufff alescie sie rozpisaly kurde jedna nocka tylko minela a tu caly topic do nadrobienia!!!

No i teraz to jak czytam to sie czuje jak starsza ciocia tutaj:)) z tymi marzeniami to wam powiem, ze ja marze o wyjezdzie do Australi odkad skonczylam 16 lat i do tej pory nie pojechalam a minelo uuuuuuuuuu ho ho no wlasnie ech... a wszystko KASA!! ale gram w totka :lol:

Hah, ja marzę o wyjeździe do Jpn jeszcze dłużej. Ale kasa skutecznie mi uniemożliwia wyjazd. No ale może w te wakacje...
I wiesz też grałam w totka. Teraz nie gram, bo kupony zdrożały. 2 złote to prawie tyle co obiad w barze mlecznym. Więc wybieram obiad niż kupon >_<
Ale na pierwszym roku kiedy kilka rzeczy nie ułożyła się po mojej myśli pomyślałam: "no to teraz moim jedynym wyjściem by zaznać szczęście to tygrać w totka" i wtedy zaczęłam grać. >_< *baka*
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 02 sty 2007

Ja jestem pewna, że kiedyś pojadę jak nie do Japonii, to do Chin (Szanghaj!), nie mówiąc już o Tajlandii i Wietnamie ;)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 02 sty 2007

Ja tez wiem, że pojadę :) Tylko nie chcę sama więc muszę kogoś namówić na wyjazd z mną :D A kasę zawsze da się załatwić (legalnie - żeby nie było :))
A koleżanka mojej wykładowczyni uczy polskiego w Korei :) - też jakieś rozwiązanie :D
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 02 sty 2007

no dobra to ja tez kiedys w koncu pojade:)) a narazie to udalo mi sie sciaganac film dokumentalny z Korei z polskim lektorem wiec ide sobie podrozowac "wirtualnie"
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 02 sty 2007

O matko... polskiego w Korei ? To oni sie tam tego jezyka uczal ? Hehe...
Nie no zart... wiadomo, ze nie jest to popularne ale jak ktos sie uprze to moze znalec miejsce gdzie bedzie sie mogl kazdego jezyka uczyc w kazdym kraju...
Tylko wiecie... ciezko jakos mi sobie wyobrazic Koreanczykow uczacych sie Polskiego... jezyk trudny a do tego nie jest jakos specjalnie przydatny... bo poza PL to raczej po polsku ciezko sie dogadac.

Ale spoko... taka znajomosc (nawet i z 3 reki) zawsze sie przyda hahahaha
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „Kilka słów o sobie”