Sawatdii ka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Post autor: czajka » 02 sty 2007

Oczywiście, że się uczą! Na uniwersytecie w Seulu jest fil. polska :D U mnie w instytucie jest kilku Koreańczyków, którzy skończyli polonistykę i teraz uczą koreańskiego :)

Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 02 sty 2007

Podobno Koreańczykom strasznie się podoba polski - są wręcz nim zauroczeni :) No ba piękny język to sz, cz, dź i inne dziwactwa ;)
Zresztą co za różnica czy język przydatny - ważne, żeby spełniało się w życiu i robiło to co się lubi :) Jak ktoś lubi polski - super (może będzie jakis fajny przystojny Koreańczyk, z którym będę mogła się dogadać) :D
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

A w ogóle to chyba do Ciebie wpadnę na wydział czajka ;)
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 02 sty 2007

czajka a fajni Ci Korea?czycy u Ciebie?:)Ch?tnie bym ich zapozna?a;)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Noirika pisze:A w ogóle to chyba do Ciebie wpadnę na wydział czajka ;)
Zapraszam, zapraszam!

Nie wiem czy są fajni, bo nie mam z nimi do czynienia ;) Koreańistyka to nie mój kierunek xD
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Szkoda że nie masz Ale nic nie stoi na przeszkodzie chyba by to zmienić :P Ja też Cię tam chyba odwiedzę :D
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Ja też uważam, że nie ma przeszkód z poznaniem miłych obcokrajowców :D Damy radę :) He...he...to gdzie Twój wydział Czajka? :D
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Studiuję w Poznaniu, dlatego nie wiem czy Miki opłaca się jechać ;^_^

Teoretycznie, główna siedziba instytutu jest na Międzychodzkej, ale chyba na HCP Azjatów (chiński, japoński, koreański) kręci się więcej xD
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 02 sty 2007

Hmm... ja ogolnie slyszalam, ze jesli chodzi o fil. koreańską to ponoć lepsza jest na UAM w Poznaniu niż na UW w Wawie... ale wciaż nie odkrylam na 100% czy faktycznie na UW jest fil. kor... teoretycznie powinna byc ale nie znalazlam na stronie UW nic o tym wydziale... ale zeby cos znalezc na tej ich szanownej stronie trzeba przejsc 49 godzinny kurs jak to moja siostra stwierdzila... wiec jak wyslalam zeby mi przy okazji sprawdzila info o tym wydziale hehe.

Hmm... to ja mam takie pytanko zwiazane z Poznaniem... jak tam ceny wynajmu mieszkan itp ? Bo Poznan to jedno z miast ktore bralam pod uwage jesli chodzi o studia i wlasnie tak sie ostatnio nad tym zastanawialam... a ze Ty tam studiujesz to moze wiesz cos na ten temat ? ;)

Szczerze mowiac nie wiedzialam, ze Koreanczykom podoba sie nasz jezyk O.o Przez te nasze "sz" "dż" itp to wiele narodów uważa, że my się po prostu seplenimy hahahah xP
No cóż... miłe zaskoczenie, że chociaz Koreanczykom sie podoba... :D
Ale i tak podziwiam tych, co sa tam na fil. pol... bo jezyk latwy nie jest :P
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

czajka pisze:Studiuję w Poznaniu, dlatego nie wiem czy Miki opłaca się jechać ;^_^
Co tam się nie opłaca Czego to się nie zrobi by zapoznać jakiś fajnych Miśków:P
A szczerze to i ja nie wiedziałam że Koreańczycy lubią nasz język...
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

W Poznaniu jeśli chodzi o mieszkanka to zależy w ile osób - czy studenckie mieszkanko itp. Ja mieszkam w 6 osób na trzech pokojach i płacę 220+jakieś30 za rachunki, ale średnio od 350 zł. za pokój np. dla jednej osoby to znajdziesz, ale wcześnie trzeba zacząć szukać. No, ale moi burżuje z uczelni to płacą nawet po 700 za pokój
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Devi pisze:Hmm... ja ogolnie slyszalam, ze jesli chodzi o fil. koreańską to ponoć lepsza jest na UAM w Poznaniu niż na UW w Wawie... ale wciaż nie odkrylam na 100% czy faktycznie na UW jest fil. kor... teoretycznie powinna byc ale nie znalazlam na stronie UW nic o tym wydziale...

Nie, na UW w roku 2006/2007 nie ma koreanistyki, wiem bo chciałam złożyć podanie ;^_^
Devi pisze:Hmm... to ja mam takie pytanko zwiazane z Poznaniem... jak tam ceny wynajmu mieszkan itp ? Bo Poznan to jedno z miast ktore bralam pod uwage jesli chodzi o studia i wlasnie tak sie ostatnio nad tym zastanawialam... a ze Ty tam studiujesz to moze wiesz cos na ten temat ? ;)

Jak w każdym mieście, zależy od dzielnicy ;) Ja mieszkam na stancji, z 3 współlokatorkami, w płacę 250 m/s + rachunki na 4 co 2 miesiące :) Akademik, dla porównania kosztuje coś ok. 230 pln.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

czajka pisze:Nie, na UW w roku 2006/2007 nie ma koreanistyki, wiem bo chciałam złożyć podanie ;^_^
Nie ma koreanistyki na UW w tym roku ? Buu... szkoda... pewnie im sie nie bardzo oplacalo czy cuś :/
No coz... w takim razie jak mi już cos odstrzeli na Koreanistyke to pewnie padnie na UAM :P
czajka pisze:Jak w każdym mieście, zależy od dzielnicy Ja mieszkam na stancji, z 3 współlokatorkami, w płacę 250 m/s + rachunki na 4 co 2 miesiące Akademik, dla porównania kosztuje coś ok. 230 pln.
Hmm... czyli w tym przypadku to roznica ok 20 zl... wiec faktycznie lepiej na stancji niz w akademiku :P (tj wiecie... nigdy w akademiku nie mieszkalam... ze wspołlokatorami na stancji tez nie wiec moge sie mylic... ale tak mi sie wydaje. Poza tym bardzo wiele zalezy od współlokatorów...).

No cóż.. szukac wiadomo trzeba wczesniej... ale czasem to cieżkie bo zdaza się iż np. dostaniesz się na wydział w ostatnim momencie...
Eh... ale nikt nie mowil, że zycie jest latwe :P

Jesli o sprawe poznawania obcokrajowców chodzi to ja mam adzieje, ze tutaj w szkole angielskiej jacys azjaci się znajda hahaha
Ale narazie to musze się dokopac... bo w listopadzie miejsca dla mnie nie bylo, w grudniu to caly miech przerwa swiateczna i teraz w poniedzialek sie wybieram do tej szkoly znowu... i mam nadzieje, ze na prawde tym razem mi sie uda bo sie wkurze xP
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu

Post autor: czerteziki » 02 sty 2007

Devi

a cio ty robisz za granica??????
Cio do studiów.. to zalezy jaki jestes typ... jesli kochasz imprezy i swiata po za nimi nie iwdzisz to akademik.... jesli natomiast masz ochote pouczyc sie w jakim kolwiek innym terminie niz sesja.. to stancjia... akademik odpada.. tam sie nie da uczyc a jak jeszcze nie polubisz osob z ktorymimieszkasz to klapa .. wiesz w akademiku nigdy nie jestes sama zawsze gwarno tłumnie.... i ciasno......
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Co ja robie za granica ? A mieszkam sobie hahah...
A tak powaznie to jestem Au Pair do konca kwietnia... bo chcialam sobie jezyk podszkolic (no coz... zaczyna sie trzeci miech mego pobytu a moj anglik jak lezal i kwiczal tak lezy... :P) i stwierdzilam, ze to w sumie najlepszy moment... a jak wroce to zamierzam dostac sie gdzies na studia wlasnie xP

Ja nie jestem typem imprezowicza... co prawda z nauką u mnie to tak... nie różowo bo zazwyczaj ucze sie na ostatnią chwile ale... i tak mysle ze dla mnie stancja bylaby lepszym wyjściem.
Tak czy inaczej narazie tylko kontrolnie pytałam... zeby nie bylo ze planuje zlozyc podanie do Poznania a tu zonk bo ceny mieszkan jak w Krakowie... olbrzymie (tj nie wiem ile w tym prawdy i pewnie tez zalezy od dzielnicy ale mysle, ze tam tanio i tak nie jest :P).

Mnie ogolnie rodzice do Chełmna chca wyslac bo tam np mozna znalezc mieszkanie za 100 zl miesiecznie (i to calkiem przyzwyite). Oczywiscie z 1 pokojem ale to akurat na jedna osobe wystarczajaco :P
ODPOWIEDZ