Koniczynka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Koniczynka!

Post autor: Ignus » 18 lut 2007

No tak, może zacznę od tego, że nigdy gdy jestem pierwszy raz na jakimś forum, nie zaglądam do działu powitań i nie robie tam żadnego tematu. Tym razem postanowiłem zrobić wyjątek. Nie wiem czemu, tak jakoś mnie naszło, to pewnie przez te wszystkie dramy :) Mam na imię Tomek (dla kumpli Tomo, tak się złożyło, że to chyba "przyjaciel" jest po Japońsku, poprawcie jeżeli się myle). Ksywkę każdy widzi, miasto też (o właśnie są tu jacyś ludzie z Łodzi? bym chętnie się z kimś spotkał kto lubi m&a, dramy, jmusic i Japan ogólnie, Pietrynka, ogródek takie sprawy :)). Co lubie to już w sumie wymieniłem, i chciałbym dodać że mam ciężkiego pier***ca na punkcie tych rzeczy. Anime od dłuższego czasu, dramy odkryłem stosunkowo niedawno, a to głównie za sprawą Satorare i Taiyou no Uta (film z YUI koniecznie!). Teraz oglądam klasyk, który polecają na każdym forum, a chodzi oczywiście o "1 litre of tears" (9 marzec, Konayuuuuuki rulez!). Tak mi się to wszystko spodobało że zostanę tu napewno na dłuższy czas (powinienem się do matury już uczyć, ale co tam nałóg silniejszy :) ). Widze że tu fajne osóbki przesiadują, niektórzy języków egzotycznych się uczą, fajno :) Ja tam umiem tylko pojedyncze słówka po Japońsku, więc się nie równam. Mam tylko parę pytanek, nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tu.

1. Jakie jdramy (najlepiej) polecacie żeby obejrzeć? (Hana Yori Dango widzę, że jest popularne, warto?)

2. Jest tu jakaś stronka czy samo forum?

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 18 lut 2007

Witam i już udzielam odwowiedzi.
1 Hana Yori Dango warte obejrzenia, aczkowliek chłopców pewnie tak nie zachwyca. Jeśli podoba Ci się 1 Litre of trars, to koniecznie zobacz Sekai no chuushin de, ai o sakebu, rówie piekna dziewczynka, tym razem chora białaczkę, jeszcze smutniejsce od 1 litre of tears.
Ja bym poleciła ze starszych dram Strawberry on a short cake i Kimi wa petto. Koreanskie prodeukcje także są godne uwagi.

2. Stronka jest, ale niestety sie nie rozwija, może się to zmieni za jakiś czas ^^*
http://dokidoki.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 18 lut 2007

Witaj!
Na prawdę cieszymy się, że zrobiłeś dla nas wyjątek i postanowiłeś się poudzielać hehe ;)
No i mamy kolejnego rodzynka tym sposobem :D
Z dram japońskich wiele nie ogladałam gdyż preferuje koreańskie ale ja ze swojej strony dorzuciłabym Nabuta wo Produce ^^
Życzę miłej zabawy na forum i mam nadzieję, że z nami zostaniesz ;)
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: San-chan » 18 lut 2007

Cześć cześć ;D Miło poznac ;D

Coś mi mówi, że te nasze rodzynki zamieniają się w prawdziwą paczkę rodzynek... xD
Coraz więcej chłopa! To tak już na wczesną wiosne chyba... hyhy ;)
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Eliza pisze:Witam i już udzielam odwowiedzi.
1 Hana Yori Dango warte obejrzenia, aczkowliek chłopców pewnie tak nie zachwyca. Jeśli podoba Ci się 1 Litre of trars, to koniecznie zobacz Sekai no chuushin de, ai o sakebu, rówie piekna dziewczynka, tym razem chora białaczkę, jeszcze smutniejsce od 1 litre of tears.
Ja bym poleciła ze starszych dram Strawberry on a short cake i Kimi wa petto. Koreanskie prodeukcje także są godne uwagi.
Dzięki za tytuły, jak tylko odnowi się limit (3 dni grrr) to torrent będzie śmigał...
Devi pisze:Z dram japońskich wiele nie ogladałam gdyż preferuje koreańskie ale ja ze swojej strony dorzuciłabym Nabuta wo Produce ^^
Koreańskie też pewno mogą być :) Jdramy napisałem tylko z tego powodu, że interesuję się Japonią, i to wsio. A Chińskie są dobre? Bo jak wiadomo u nas Chiny kojarzą się z made in China, mam nadzieje, że dramy robią dobre :)
San-chan pisze:Cześć cześć ;D Miło poznac ;D
Coś mi mówi, że te nasze rodzynki zamieniają się w prawdziwą paczkę rodzynek...
Coraz więcej chłopa! To tak już na wczesną wiosne chyba... hyhy
Rodzynek to by był, jakby wiedział więcej i umiał jakieś języki egzotyczne, a tak to szary oglądacz dram (na szczęście umiem angielski dobrze, czyżby filologia angielska mnie czekała?)

Dziękówa jeszcze raz wszystkim za miłe powitanie, domo arigato gozaimasta!
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 18 lut 2007

Witam :) tym bardziej, że to kolejny rodzynek :)
Co do dram to Ci nie polecę niczego, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z nimi - no może tylko dodam, zę HYD jest bardzo fajne i nawet moje siostry sie wciągnęły :D
Awatar użytkownika
Katimon
Przyklejony do ekranu

Post autor: Katimon » 18 lut 2007

witam i ja bardzo serdecznie...fajnie ze zaczyna przybywac do nas coraz wiecej chlopakow^^
mam nadzieje ze zostaniesz dlugo i ze bedziesz sporo pisal....osobiscie polecam tajwanska drame Marsa.....poprostu trzeba to ogladnac....rzecz ma sie na tyel fajnie ze to nie jest typowa drama dla dziewczyn...som tam motory troche krwi...jednym slowem trzeba to ogladnac....i podzielam zdanie Dev Nabuta wo Produce to tez trzeba oglondnac^^
i to chyba tyle co chcialam napisac
a oczywiscie tradycyjnie zapraszam cie do szynkowego tematu...wiem ze ilosc stron moze przerazac ale coz warto sie przelamac^^
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Yumi » 18 lut 2007

witaj:]

Kolejny rodzynek :) tym bardziej ciepło witam :)

Z japońskich to bym ci bardzo poleciła HYD, Nobute no i mojego faworyta Tokyo Friends

Z koreańskich must see to My name is Kim Sam Soon, Goong, Full House no i wg mnie My Girl
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Post autor: czajka » 18 lut 2007

Hej! Ja też zaczełam się dramami interesowac przed maturami D:
Coraz więcej testosteronu jak widzę! Dusz mi się cieszy ;)

Z dram tradycyjnie polece moje 2 ulubione:

- Kisarazu Cat's Eye
- STAND UP!

Jako że jesteś mężczyzną, powinny Ci się spodobac ;P Zwłaszcza ta druga, jako że traktuje o seksie xD Obie dramy mają swoje osobne wątki w tread'zie od j-dramach :)

Z innych, trochę babskich poleciłabym oczywiście "Hana Yori Dango 1 i 2" i "Nodame Catibale" (czy jak to tam się pisze xD)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 18 lut 2007

Ja polecam Kurosagi i Sapuri. Ostatnio moje dwa numery jeden XD
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Dziękówa za wszystkie propozycje. Tak sobie patrze i widze, że tu przewaga dziewczyn ogromna jest :) (czuje się troszke wyalienowany ;p) No no, bardzo miło, nie powiem :) Postarajcie się o większą reklamę, bo gdybym nie wpisał w googlach "1 litre of tears" i nie kliknął na 4 pozycję od góry to bym nigdy nie znalazł tego forum ;p Jakby co mogę dać linka na OPCG.NET, trochę w googlu może podskoczy :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Te, mnie to chyba za dziewczyne nie wziales, co? Nie mam w podpisie ani Juna, ani Yamapiego ani Kazuyi i takich tam XD Ale z ta reklama to masz racje. Tez tu trafilem przypadkiem. :P
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 18 lut 2007

Hiiroi Karasu pisze:Ja polecam Kurosagi i Sapuri. Ostatnio moje dwa numery jeden XD
Jej, jak ludziom się gusta różnią. Dla mnie były to 2 największe zwwody 2006 roku. (Ale ze generalnie wszytke dramy sa dobre, to i te się nadawały do ogladania, ale nie polecałabym ich na początek)
Ignus pisze: Postarajcie się o większą reklamę, bo gdybym nie wpisał w googlach "1 litre of tears" i nie kliknął na 4 pozycję od góry to bym nigdy nie znalazł tego forum ;p Jakby co mogę dać linka na OPCG.NET, trochę w googlu może podskoczy :)

Reklama się przyda, więc wpisz nas tam smiało.
A my generalnie wciągamy członków poprzez d-addicts... Jesli ktoś się interesuje dramami, to nie ma możlwiości nie trafić na forum d-a wczesniej czy później. A tam thread polski- i przekierowanie na dokidoki :D
Ale fakt, że nie łatwo takie niszowe forum jak nasze znaleźć.
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: San-chan » 18 lut 2007

em.. no ja link do forum dostałam od linn.enn, którą z kolei poznałam na deviantarcie.. xDDD

a ja polecam z japońskich 'Pride' ;)
moim zdaniem faceta powinno wciągnąć przede wszystkim ;d
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Eliza pisze:Jej, jak ludziom się gusta różnią. Dla mnie były to 2 największe zwwody 2006 roku. (Ale ze generalnie wszytke dramy sa dobre, to i te się nadawały do ogladania, ale nie polecałabym ich na początek)
1. Nie mialem zadnych oczekiwan, wiec nie mialo mnie co zawiesc.
2. Nie czytam mang, wiec nie mialem porownania. Nie czytam, bo nie umiem jeszcze na tyle japonskiego, a tlumaczone to dla mnie lipa. To tak jabym mial ogladac dramy z polskim albo angielskim dubbgingiem - LIPA!

A rozumiem jak cos sie zna z jednego zrodla, to potem mozna sie rozczarowac. Ja tak mialem z Death Note. Anime jest dla po prostu pierwsza klasa. Natomiast Death Note the Movie... totalna porazka, nie dorasta do piet anime.

Eeetam nie wszystkie dramy sa dobre. Przykladowo nie podoba mi sie Byakuyakou (Journey Under A Midnight Sun). Klimat tej dramy zupelnie mi nie podchodzi. Ale i tak obejrze do konca, hehe.

Jeszcze troche o Sapuri. Nie wiem, w jakim srodowisku sie obracasz, pewnie sie uczysz/studiujesz. Ja od dwoch lat pracuje. Dlatego fakt, ze 95% akcji tej dramy toczy sie w miejscu pracy ma dla mnie duze znacze. Ile bym dal, zeby i u mnie w firmie ludzie byli tak zaangazowani w realizowane projekty. Uwielbiam to u Japoncow. Przez pierwszy rok u siebie charowalem zupelnie jak Fuji. Ale polska metalnosc niszczy takie cos. Kiedy sie slyszy dokola "po co sie tak wysilasz, przeciez nie dostaniesz za to wiecej kasy", to sie potem odechciewa, mimo ze zapal na poczatku byl ogromny. JA CHCE DO JAPONII!! XD
ODPOWIEDZ