Koniczynka!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Ignus » 18 lut 2007

San-chan pisze: a ja polecam z japońskich 'Pride' ;)
moim zdaniem faceta powinno wciągnąć przede wszystkim ;d
Wygląda ciekawie, aczkolwiek na d-addicts widze tylko spanish subs (ewentualnie cała wersja 4 gb, ech moje biedne łącze z limitem). Tak w ogóle macie jakieś fajne stronki z torrentami? (jpopsuki mam)
Hiroki Karasu pisze:
Jeszcze troche o Sapuri. Nie wiem, w jakim srodowisku sie obracasz, pewnie sie uczysz/studiujesz. Ja od dwoch lat pracuje. Dlatego fakt, ze 95% akcji tej dramy toczy sie w miejscu pracy ma dla mnie duze znacze. Ile bym dal, zeby i u mnie w firmie ludzie byli tak zaangazowani w realizowane projekty. Uwielbiam to u Japoncow. Przez pierwszy rok u siebie charowalem zupelnie jak Fuji. Ale polska metalnosc niszczy takie cos. Kiedy sie slyszy dokola "po co sie tak wysilasz, przeciez nie dostaniesz za to wiecej kasy", to sie potem odechciewa, mimo ze zapal na poczatku byl ogromny. JA CHCE DO JAPONII!!
A ja ile rzeczy bym chciał mieć z Japonii w naszym kraju. Począwszy od braku dresów na każdym kroku, po zwykłą życzliwość w sklepie. Takie różnice kulturowe, ech... (mundurki Giertych już zarządził, mnie to ominie co prawda, ale nie wyobrażam sobie tego :) )

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 18 lut 2007

Hiiroi Karasu pisze:
Eliza pisze:Jej, jak ludziom się gusta różnią. Dla mnie były to 2 największe zwwody 2006 roku. (Ale ze generalnie wszytke dramy sa dobre, to i te się nadawały do ogladania, ale nie polecałabym ich na początek)
1. Nie mialem zadnych oczekiwan, wiec nie mialo mnie co zawiesc.
2. Nie czytam mang, wiec nie mialem porownania. Nie czytam, bo nie umiem jeszcze na tyle japonskiego, a tlumaczone to dla mnie lipa.

Ja też nie czytam mang, i nie miałam ani oczekiwan jakichś, ani porównania z pierwowzorem.
Hiiroi Karasu pisze: Jeszcze troche o Sapuri. Nie wiem, w jakim srodowisku sie obracasz, pewnie sie uczysz/studiujesz. Ja od dwoch lat pracuje. Dlatego fakt, ze 95% akcji tej dramy toczy sie w miejscu pracy ma dla mnie duze znacze. Ile bym dal, zeby i u mnie w firmie ludzie byli tak zaangazowani w realizowane projekty. Uwielbiam to u Japoncow. Przez pierwszy rok u siebie charowalem zupelnie jak Fuji. Ale polska metalnosc niszczy takie cos. Kiedy sie slyszy dokola "po co sie tak wysilasz, przeciez nie dostaniesz za to wiecej kasy", to sie potem odechciewa, mimo ze zapal na poczatku byl ogromny. JA CHCE DO JAPONII!! XD
Haha, to jest DRAMA. Japńczycy są TACY TYLKO w dramach. Na co dzień oni także siedza w pracy i plotkują, sprawdzają maile, piją herbatę i palą papierosa jednego za drugim. A potem wyrabiają te słynne nadgodziny, za które nikt im nie płaci. Oczywiście są i takcy pilni i poaządni, i może rzeczywiście tych skrupulatnych jest *nieco* więcej, niż u nas, ale chyba masz błędne wyobrażenie. ^^*

A jesli chcesz drame dziejącą się w firmie, to koniecznie zobacz "koi ni ochitara". Możesz też przyjrzeć się "Anego" (Opisy obu na forum)

I jeszcze tak offtopowo. wydaje mi se, ze masz błąd w swpjej sygnaturce:
powinno być ひいろい zamiast ひろい
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 18 lut 2007

re Ignus:
Nie musisz sciagac calej paczki 4GB tylko mozesz sobie wybrac, ktore pliki chcesz. Chyba kazdy klient torrenta daje taka mozliwosc. BitComet i Azureus napewno.

re Eliza:
Hehe nie oceniam Japonii na podstawie jednej dramy. Mam dwojke "penpals", z ktorymi regularnie e-mailuje. Koles z Tokyo, ktory pracuje w sporej firmie i dziewczyna z okolic Kyoto studiujaca medycyne. Takze wiesz, nie jest ze mna tak zle. ;-)

Za tytuly domo ^^ dopisze je sobie do listy. A co do sygnaturki fakt, zgubilem jedno "i" P_P
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Post autor: CHILMA » 20 lut 2007

HEJ, HEJ ^^
Jak jesteś z Łodzi i m&a lubisz to może byłeś na mangowym w Łodzi ?? (Plac Wolności w sobotę o 14 :P )

A skoro jesteś z Łodzi to mogę Ci jakieś dramy ponagrywać, cobyś się wkręcił i limitu zbytnio nie zużywał ^^
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Ignus » 20 lut 2007

CHILMA pisze:HEJ, HEJ ^^
Jak jesteś z Łodzi i m&a lubisz to może byłeś na mangowym w Łodzi ?? (Plac Wolności w sobotę o 14 :P )

A skoro jesteś z Łodzi to mogę Ci jakieś dramy ponagrywać, cobyś się wkręcił i limitu zbytnio nie zużywał ^^
Na mangowe nie chodze i nie chodziłem, jakoś tak nie chciało mi się tam samemu nigdy jechać. Byłem tylko ostatnio na Conie 2 (no nie tak ostatnio bo to wrzesień rok temu o ile dobrze pamiętam, czy nawet 2 lata ;p). A co do nagrywania to jak najbardziej, wszelkie wydane środki pieniężne oczywiście zwróce. Jeszcze się odezwe na gg albo cuś :wink:
Awatar użytkownika
Lusiaczek13
Przyklejony do ekranu

Post autor: Lusiaczek13 » 20 lut 2007

A cię jeszcze nie witałam więc witaj na forum ^^
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Post autor: CHILMA » 20 lut 2007

Ignus pisze:Na mangowe nie chodze i nie chodziłem, jakoś tak nie chciało mi się tam samemu nigdy jechać. Byłem tylko ostatnio na Conie 2 (no nie tak ostatnio bo to wrzesień rok temu o ile dobrze pamiętam, czy nawet 2 lata ;p). A co do nagrywania to jak najbardziej, wszelkie wydane środki pieniężne oczywiście zwróce. Jeszcze się odezwe na gg albo cuś :wink:
Ja na Conie 2 przy organizacji pomagałam, tzn. głównie na dole siedziałam i pilnowałam (tak to nazwijmy :P). Taaa to chyba jednak 2 lata temu było :P
A z nagraniem nie ma sprawy, więc jak się odezwiesz to Ci spis podeślę ^^
Awatar użytkownika
Ignus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Ignus » 25 lut 2007

Wie ktoś może, gdzie można znaleźć:

Crying Out Love In the Center of The World (aka Sekachu - Sekai no Chushin de Ai wo Sakebu - 世界の中心で、愛をさけぶ)

Podane przez Elizę w 2 poście? Bo szukałem i znalazłem tylko pełnometrażówkę.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 25 lut 2007

Hmm... a to czasem nie jest tylko pełnometrażówka ? Ja w każdym badź razie mam tylko film ^^'
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 25 lut 2007

Devi pisze:Hmm... a to czasem nie jest tylko pełnometrażówka ? Ja w każdym badź razie mam tylko film ^^'
Sekai to też drama. I drama znacznie lepsza od filmu, moim zdaniem! Więc zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć.
Ignus pisze:Wie ktoś może, gdzie można znaleźć:

Crying Out Love In the Center of The World (aka Sekachu - Sekai no Chushin de Ai wo Sakebu - 世界の中心で、愛をさけぶ)

Podane przez Elizę w 2 poście? Bo szukałem i znalazłem tylko pełnometrażówkę.
A masz Clubboxa? jesli tak, to
http://clubbox.co.kr/kdvluverz lub http://clubbox.co.kr/japaneseguy (hardsub by SARS)

a tu torrenty do hardsubu są: http://sars-fansubs.com/index.php?cont=btpage
Awatar użytkownika
vs
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: vs » 26 lut 2007

Hey Witam kolege z miasta Łodzi :)
ODPOWIEDZ