Witam!

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 18 mar 2007

Ojej, bardzo dziękuję za zaproszenie, Davi, Katimon. :*
Nie ma sprawy, jak już mówiłam im więcej osób tym nawet lepiej hehe... może kogoś jeszcze się zgarnie... kto wie xP
Ja w sumie zastanawiałam się nad tym miejscem ==> http://www.inaba.com.pl/
Pamiętam ktoś z forum polecał no i wygląda jakoś tak... sympatycznie O.o
No ale wszystko można jeszcze uzgodnić... w sumie to i tak nie będzie wcześniej niż pod koniec kwietnia :P
Najbardziej wymagające jest zapewne pismo. Co miesiąc średnio poznaje się 100 kanji + przynajmniej 10 razy tyle złożeń (czasami dość nietypowych - np. na termin 'syntaktyka' ;)
Nie wiem jak jest na koreanistyce, ale myślę, że stosunkowo podobnie. Także polecam! :))
Nom... pewnie podobnie... z tym, że koreański alfabet jest o niebo prostszy od japońskiego (ma tylko 21 samogłosek i 19 spółgłosek... do tego znaki są o o wiele mniej skomplikowane xP).
Mam nadzieję, że się spotkamy niedługo razem na wydziale. ^^
Hehe... byłoby fajnie... ale biorąc pod uwage to, że tylko 2 uniwetki w PL maja wydział koreanistyki i to, że na UW jest tylko 16 miejsc to szczerze wątpię, że mi się uda...
(poza tym to raczej był mój kierunek drugiego wyboru... koło ratunkowe które okazało się i tak trudne do osiągnięcia... muszę szukać innego koła xP)

Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Post autor: piretka » 18 mar 2007

Witam :)
Dobrze miec kogos z japonistyki, kto sie takimi "przyziemnymi" rzeczami interesuje :)

Ja tez z poczatku ogladalam przez kilka lat tylko i wylacznie dramy japonskie, ale gdy juz przekonalam sie do koreanskich to *_*
Polecam na poczatek My Name is Kim Sam Soon tak jak moi poprzednicy, dodam jeszcze od siebie My Girl, Full House i moje kochane The Vineyard Man ^_^ (ta ostatnia drama nie jest az tak popularna, ale ja ja uwielbiam)... no i Hyena - ale zsubowane sa na razie tylko 3 epy :(
Z chinskich widzialam jedynie pare odcinkow Mischievous Princess ale tez moge z czystym sumieniem polecic :)
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu

Post autor: czerteziki » 19 mar 2007

Witam imienniczke:P Hihihi ja ull house nie polecam: Za to My name is kim sam soon my girl i goong to pozycje must see a It started with a kiss to poemat:P
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Asu » 19 mar 2007

I ja również witam, troche spóźniona, ale cóż.. :D Nie mniej jednak czuj się jak w domciu ^^ Miłej zabawy! :)
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Post autor: CHILMA » 19 mar 2007

Ja też witam serdecznie ^^ i życzę miłego postowania :D
Awatar użytkownika
Shinigami_sama
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Shinigami_sama » 19 mar 2007

Dziękuję! I również witam :*
Devi pisze: Pamiętam ktoś z forum polecał no i wygląda jakoś tak... sympatycznie O.o
No ale wszystko można jeszcze uzgodnić... w sumie to i tak nie będzie wcześniej niż pod koniec kwietnia :P
Ano, faktycznie symaptycznie. ^^
Jeszcze czasu a czasu ;)
Devi pisze:Hehe... byłoby fajnie... ale biorąc pod uwage to, że tylko 2 uniwetki w PL maja wydział koreanistyki i to, że na UW jest tylko 16 miejsc to szczerze wątpię, że mi się uda...
Wątpić nie wolno! ;)
Wszystko jest dla ludzi. :)
Uda się, będę trzymać kciuki!
piretka pisze: Dobrze miec kogos z japonistyki, kto sie takimi "przyziemnymi" rzeczami interesuje :)
^^
Cóż, samo życie! Doramy też uczą o Japonii i to w całkiem przyjemny sposób. ;)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 20 mar 2007

Shinigami_sama pisze:^^
Cóż, samo życie! Doramy też uczą o Japonii i to w całkiem przyjemny sposób. ;)
Hehe, i tak, i nie. Sporo rzeczy jest przekoloryzownych. Jedne pokazują więcej prawdy, inne mniej. Także i tutaj trzeba samemu wiedzieć coś o Japonii by móc oddzielić - że tak to nazwę - ziarno od plew. XD
Awatar użytkownika
Shinigami_sama
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Shinigami_sama » 20 mar 2007

Hiiroi Karasu, zgadza się.
Uczą jednak - pośrednio i bezpośrednio. ;) Przez hiperbolizacje, koloryzowanie - pośrednio. W większości przypadków nie są to elementy trudne do wyłapania i zinterpretowania. :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 20 mar 2007

A ja dalej się będę upierał, że zależy to od tego, ile już wiesz. Tobie jest łatwo wyłapać. Mi powiedzmy też. Ale, gdy kiedyś pokazałem kumplowi odcinek jakiejś dramy, to nie wierzył, że oni normalnie przed każdym posiłkiem mówią itadakimasu (kumpel nie z polski i w jego kraju nie ma odpowiednika ani japonskiego itadakimasu, ani polskiego smacznego).
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 20 mar 2007

Ja też witam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Shinigami_sama
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Shinigami_sama » 20 mar 2007

Hiiroi Karasu, ależ ja się z tym całkowicie zgadzam. :)
Bez przynamniej wstępnych informacji o kraju tak odmiennym kulturowo jak Japonia, nie można w pełni i poprawnie zrozumieć ich 'twórczości'. Ilu jest ludzi, którzy np. 'Kręgu' nie zrozumieli?
Ale zakładam, że takie osoby się za np. oglądanie na większą skalę nie zabiorą. :) Szkoda jedynie, że spotyka się tak wiele krzywdzących komentarzy na temat np. filmów osób, które tak naprawdę bardzo niewiele wiedzą o Japonii.

Noirika, witam. ^^
ODPOWIEDZ